איך לבחור נעלי כלה?

אחרי שבחרת שמלת כלה כדאי לבחור נעליים מתאימות לסגנון השמלה. כשאת מגיעה לחנות נעליים, כדאי שתקחי איתך פיסת בד של שמלת הכלה, וזאת על מנת לבחור נעליים שייצרו הרמוניה עם השמלה. פיסת בד תסייע לך לבחור גוון נכון של הנעליים. מלבד לצבע הנעליים, חשוב ללכת על הסגנון שהנך מתחברת אליו, כדי שיהיה לך נוח וכמה שיותר טבעי ביום חתונתך.

נוחות

כל כלה יודעת בדיוק מה סגנון הנעליים שהיא נועלת. וכשאת מגיעה לחנות הנעליים, את עלולה לצמצם את המבחר שלך באמצעות מיקוד בסגנון ספציפי. אך אל תשכחי שמדובר בחתונה שלך, בה תצטרכי לעמוד שעות ארוכות על רגלייך, לרקוד כמעט ללא הפסקה, לעבור בין כל המוזמנים שלך, ואם לא תדאגי לנעליים נוחות, עוד לפני שהחתונה מסתיימת לא תוכלי לעמוד על רגלייך. מכאן, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בעת רכישת נעלי כלה הינה הנוחות, אשר תאפשר לך לזוז בחופשיות רבה ותקנה לרגלייך את התמיכה הנדרשת כדי שתוכלי להמשיך ליהנות מיום חתונתך עד לרגע האחרון.

איך להתאים נעליים לכלה?

נעליים משחקות תפקיד חשוב ביצירת טוטאל לוק של הכלה. אם את כלה נמוכה, כנראה תרצי לבחור נעליים עם עקב גבוה. חשוב לבחור נעליים עם קשת תומכת רגל. זה יפחית את עומס העמידה על כף הרגל ויקטין את העייפות והכאבים ברגליים. הקפידי לבחור נעליים אורטופדיות ונוחות. אם ניחנת בגובה רב, כדאי לשקול ללכת על נעליים שטוחות או נעליים עם עקב קטן. זה יאזן את המראה שלך, בייחוד עם מדובר בשמלה ארוכה. הנעליים ישתלבו בצורה מושלמת עם שמלת כלה ויהיו חלק מהמראה שלך. כלות מלאות יכולות לקנות נעליים עם עקב יציב ולא גבוה מדי.

איך להתאים נעליים לשמלת כלה?

חשוב לבחור נעליים מתאימות לשמלה. נעליים שטוחות לא בהכרח יתאימו לכל שמלה, ונעלי עקב לא תמיד יתמזגו עם שמלות ארוכות. כאשר מדובר בשמלה קצרה, נעלי עקב יוסיפו עניין למראה הכללי. שמלות ארוכות "בולעות" בדרך כלל את הנעליים. אחרי שהשקעתם זמן רב בחיפוש הנעליים היפות ואחרי שמדדתם עשרות זוגות נעליים וכתתם את רגליכם ממקום למקום, שמלת כלה ארוכה מחביאה את הנעליים המושלמות שלכם, זה לא מעניק הרגשה טובה כל כך לתוצאה המתקבלת. שקלו לבחור נעליים עם גוון שונה מעט מהשמלה או נעלי עקב גבוה כדי שיבצבצו מבעד לשמלה.

נעלי עקב גבוה למראה קלאסי

רוב הכלות הולכות על נעליים עם עקב גבוה. נעליים שמוסיפות גובה לכלה יוצרות מראה ארוך ומחוטב יותר. כמובן שלא לכל אחת יתאימו נעלי עקב גבוה, אך רוב הכלות, גם הגבוהות שביניהן מסתדרות בסופו של דבר עם נעלי עקב בגובה מסוים. הרבה כלות בוחרות נעליים עם עקב מחט בגובה של עד 12 סנטימטרים. עקבי מחט מוסיפים אצילות ואלגנטיות לכלה, מהסיבה הזו רבות בוחרות בנעליים עם עקב מוארך ואלגנטי.

עם זאת, לא כל אחת רגילה ללכת עם עקב דק וארוך. לכן חשוב לפחות מספר ימים לפני הארוע לנעול את נעלי העקב הדק ולנסות אותן מבחינת הנוחות. אם בחיי היומיום את רגילה לנעול נעלי עקב, כנראה לא תהיה לך בעיה להתרגל לנעליים החדשות. אך אם את מרגישה לא מאוזנת בנעליים החדשות שלך ומתקשה ללכת איתן, עדיף להחליפן לנעליים עם עקב נמוך יותר או עם עקב רחב יותר שיוסיף איזון לגופך, כי ביום חתונתך נוחות הינו הדבר המשמעותי שתורם רבות להצלחת האירוע.

 

נכתב ע"י קטי ניימרק
באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים