איך להפיק הזמנות יוקרתיות במחיר זול?

איך לצמצם את הוצאות החתונה?

אל תמהרו להיפרד ממיטב כספכם. למרות יוקר תחום האירועים, עדיין ניתן להשיג שירותים שונים במחיר זול יותר. אחרי שתעשו סקר שוק ותשוו מחירים, תוכלו לראות כי ישנם אותם מוצרים בדיוק אך במחיר שונה. טווח המחירים עלול להשתנות לפי מיקומו הגיאוגרפי של ספק השירות (במרכז לרוב המחירים יהיו גבוהים יותר), לפי העונה של החתונה, מוניטין של ספק השירות והניסיון שלו בתחום ועוד. אבל כמעט תמיד ניתן לנהל משא ומתן עם ספק השירות כדי להפחית מעלויות המוצר או השירות. אך כאשר מדברים על הזמנות לחתונה, לרוב ניתן להשיג הזמנות איכותיות מאוד במחיר זול, גם ללא הצורך בהדברות עם ספקי השירות. מה נדרש לצורך כך? 3 דברים : הזמנות רגילות, מפיות תחרה עגולות מנייר וגליל חוט יוטה.

ממה מתחילים?

שלב א': חפשו באינטרנט הזמנה לחתונה שנראת לכם והדפיסו את כמות ההזמנות שנדרש לכם. כדאי להוסיף 10% לכמות האורחים שאמורים להגיע לחתונה. כך תבטיחו לעצמכם שגם אם שכחתם מישהו על הדרך, תוכלו לכבד אותו גם בהזמנה לחתונה שלכם. רשת האינטרנט מלאה בעיצובים שונים של הזמנות לכל טעם. היום בתי דפוס רבים מציעים לכם שירותי עיצוב מקוונים של ההזמנות במחיר זול. תוכלו להפיק הזמנות יפות בעלות של שקל אחד בלבד, כולל מע"מ. הקפידו להפיק הזמנה פשוטה, לא עמוסה מבחינת המלל ולא אקסטרווגנטית מדי, מכיוון שבהמשך תוסיפו להזמנה אלמנטים אשר יקנו לה את המראה השיקי והיוקרתי. מכאן, חשוב לשמור על עיצוב פשוט.

שלב ב': אחרי שאספתם את ההזמנות מבית דפוס או קיבלתם אותן עם שליח, תוכלו לגשת לשלב הבא. הכינו את מפיות התחרה שלכם. את המפיות מנייר ניתן לרכוש בחנויות לשיווק מוצרים לאריזה ולשימוש חד פעמי. ישנן מפיות מסוגים שונים ובצבעים שונים לכן בחרו מפיות שיתאימו לעיצוב ההזמנה שלכם. מומלץ לקנות מפיות צבע לבן או שמנת למראה חגיגי ויוקרתי יותר. וודאו כי גודל המפית תואם לאורך של ההזמנה. גם אם המפית מעט גדולה מההזמנה, בהמשך תוכלו לקצר את קצוותיה באמצועת המספריים. מניחים את ההזמנה בדיוק במרכז המפית ומקפלים את המפית משני צידי ההזמנה, תוך שמירה על סימטריה קיפולית.

שלב ג': סיימתם לעטוף את כל ההזמנות במפיות תחרה? מעולה, כעת תוכלו לעבור לשלב האחרון: קשירת ההזמנה בחוט יוטה או בסרט משי. זה הכל. קיבלתם הזמנה נפלאה לאירוע שלכם. כאשר מדובר במאות הזמנות, המשימה יכולה להיות לא פשוטה ולגזול מספר שעות של עבודה מסורבלת. תוכלו להפוך את המשימה לחוויתית יותר ולכייפית יותר אם תהפכו אותה למן משחק עם קרובי המשפחה והחברים שלכם. תוכלו לגמור להשלים את כל המשימה תוך זמן קצר יותר דרך פעילות אינטרקטיבית עם היקירים שלכם.

לסיכום, יום החתונה הוא אירוע מקסים אך יכול להיות מלחיץ בין היתר מפאת ההוצאות הכבדות שכרוכות בהפקת האירוע. באמצעות מדריך קצר זה תוכלו להפיק הזמנות מהממות לחתונה ולחסוך מאות, אם לא אלפי שקלים על ההזמנות. אם אתם אוהבים ליצור דברים בעבודת יד, תוכלו גם ליהנות מתהליך שדרוג ההזמנות וגם לצמצם משמעותית את ההוצאות.

נכתב ע"י קטי ניימרק

באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים