מוזיקה לאירועים
אחד השלבים הכיפיים ביותר במהלך החתונה הוא בחירת המוזיקה לשלב קבלת הפנים והאוכל. אפשר לעשות זאת בשיתוף פעולה עם דיג'יי לחתונה ואפשר לעשות זאת באופן עצמאי ובלתי תלוי. כל זאת וההעדפות שלו. יחד עם זאת, חשוב להקשיב לעצות של תקליטן לאירועים. בזכות ניסיונו הרב הוא יכול לכוון אתכם ולהסביר לכם מה מתאים יותר לאירוע, מה פחות ואיך כדאי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. להלן כמה טיפים להרכב פלייליסט לקבלת פנים ואוכל.

מילים, לחן וקצב 

 חשוב להבין שיש הבדל משמעותי בין בחירת מוזיקה למסיבה ובין בחירת מוזיקה לקבלת פנים ואוכל. המוזיקה לשלבים הראשונים של החתונה צריכה להיות רגועה יחסית, אבל חשוב גם לא לבחור שירים מלנכוליים ועצובים הן מבחינת הלחן והן מבחינת המילים. אז כאשר אתם חושבים על שירים לשלב הזה, הקשיבו למילים ולא רק למנגינה. ברור שטראנס והאוס אינם מתאימים לשלבים האלה, אבל ישנם גם שירים קיצביים מאוד שעלולים להישמע קצת לא נעימים בזמן האוכל. קטעי צ'ילאאוט יכולים לעבוד נהדר, השירים של ג'יפסי קינג, סטינג, סלין דיון, שאנייה טווין, בראיין אדמס ועוד אמנים יכולים להתאים מאוד לאווירת האירוע. כדאי לבחור במוזיקה רומנטית.

קונספט 

זוגות רבים אוהבים ללכת על קונספט מסוים. למשל קטעי צ'יללאוט אווירתיים, מוזיקה לטינית,  או קאברים לשירים מפורסמים בסגנון בוסה נובה. אלה הם קונספטים נהדרים לחתונה שיכולים להישמע מאוד מעניינים. ישנם נושאים רבים וחשוב לבחור בקונספט מעניין ומעורר סקרנות. האורחים תמיד קשובים למוזיקה. לכן כאשר אתם נפגשים עם תקליטן לחתונה, חשוב מאוד לעשות איתו סיעור מוחות. דיג'יי לחתונה לא צריך להיות היס מן שלכם ולעשות הכל רק כדי שאתם תהיו מרוצים. חשוב מאוד שהוא יכוון אתכם להצלחת האירוע מבחינה מוזיקלית.

להתחשב גם בהורים

כמו שאתם דואגים להתאים את המוזיקה במסיבה של החתונה למגוון הרחב של האורחים, חשוב גם לשלב לפחות 2-3 שירים מהלך הפלייליסט שאתם מרכיבים לקבלת הפנים והאוכל שההורים אוהבים. תשאלו את ההורים שלכם איזה שירים ספציפיים הם היו רוצים לשמוע במהלך שלבי החתונה. זה יעשה להם טוב על הלב והם יעריכו זאת מאוד.

להרכיב מבלי לריב

עד כמה שהחתונה היא אירוע משמח, אצל זוגות רבים היא עלולה להוביל למשבר בגלל חילוקי דעות. גם כאשר מדובר במוזיקה, עלולים להיווצר ריבים. לזוגות רבים ישנו טעם מוזיקלי שונה וכך משימת הרכבת השירים הופכת ללא פשוטה בכלל. מה עושים? 
 
חצי חצי -  כל אחד מכין כ 30 שירים תוך כדי התחשבות במה שצד השני ממש לא אוהב. וביחד יוצרים פלייליסט שלא יקפח אף אחד מהם. אפשר להתייעץ האחד עם השני ואפילו להטיל ווטו, אבל חשוב מאוד לעשות זאת ברוח טובה.
 
להטיל את המשימה עם תקליטן לאירועים – לא מצליחים להרכיב ביחד רשימה שמקובלת על שניכם? איך לכם את הזמן לכך? הגיע הזמן לצעד נטרלי. ספרו בקווים כלליים מה המוזיקה שאתם אוהבים ומה המוזיקה שאתם לא אוהבים בכלל ובקשו ממנו להרכיב לכם את הרשימה.
 
טיפ: בישראל ישנם המון תקליטים לחתונה בעלי ניסיון רב וידע מעמיק. מצד שני ישנם גם לא מעט תקליטנים חובבנים שמתקלטים לרוב במועדונים ורק מידי פעם בחתונות. לכן חשוב לדאוג שהווליום לא יהיה חזק ואין זה משנה אם מדובר בגן אירועים במרכז או גן אירועים בשרון. לפעמים אורחים נאלצים לצאת החוצה כי הם לא יכולים לדבר כמו שצריך בגלל הווליום של המוזיקה. דיג'ייז לא מספיק מקצועיים הינם חסרי מודעות בנושא.