איך לבחור תאריך לחתונה
 
הזמן הממוצע לארגון החתונה כיום הוא כחצי שנה. אפשר לעשות זאת גם בחודשיים, אבל אלה יהיו חודשיים מאוד מלחיצים ולא בטוח שכל הספקים שאתם מעוניינים בהם יהיו פנויים בתאריך שאתם רוצים. לא מעט זוגות מתכננים חתונה בדקה ה 90 ומתחילים לחפש גני אירועים במרכז או בשרון. אנו ממליצים לא לזרז את התהליך אלא לעשות זאת במשך 5-6 חודשים מאשר כמה שבועות. עכשיו, כאשר אתם בשלב בו אתם מתלבטים לגבי היום והתאריך לחתונה -  להלן מדריך קצר שיעזור לכם לעשות סדר בנושא.

תזמון הצעת הנישואין

בן הזוג שלכם קנה להם טבעת יהלום והציע לכם נישואין בחודש מאי ואתם לא רוצים חתונת חורף? אם כן, קבעו את תאריך החתונה לא מאוחר יותר מאשר תחילת עד אמצע אוקטובר. מדוע? למשל, אם אתם מתכננים חתונה בגן אירועים בשרון או במרכז, יהיה סיכוי קטן יותר לגשם. הגשמים מתחילים בערך בסוף אוקטובר. ולכן קביעת תאריך בתחילת החודש במקום בסופו עלולה להיות ההבדל בין יום גשם שהורס את  קבלת הפנים והצילומים ולבין יום שמש בהיר. במידה וקיבלתן את הצעת הנישואין כמה חודשים מאוחר יותר ממאי, עדיף לערוך את החתונה בתוך אולם אירועים במרכז מאשר בגן או לחכות לקיץ. כך תהיה לכם שנה שלמה לתכנן את החתונה, או שיהיה באפשרותכם ליהנות מהאירוסין במשך חצי שנה ואז להתחיל לתכנן.
 

חתונה ביום חמישי

 
אין ספק שהיום המועדף ביותר לחתונה בגן או אולם הוא יום חמישי. רוב האנשים לא עובדים ביום שישי ולכן לא יהיה צורך לקחת יום חופש למחרת למי שמתכנן לשתות ולבלות עד סוף האירוע. יחד עם זאת, מדובר גם בערב היקר ביותר בשבוע ולכן יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:
הוצאות גדולות יותר – תצטרכו להגדיל את תקציב החתונה באופן משמעותי כי עלות המנה ביום זה גבוהה יותר בעשרות שקלים.
 
הוצאה גדולה יותר מצד האורחים – האורחים שלכם מודעים לכך שעלות המנה הינה יקרה יותר ביום חמישי ולכן הם יעשו את אחד משני הדברים הבאים. יביאו צ'ק גדול יותר ממה שהם היו מביאים ביום רגיל, או שלא ישנו את הסכום בכלל. איפה זה יכול לפגוע בכם? אורחים שלא קרובים ממש לחתן או הכלה מביאים צ'קים על סך 250 ₪. רוב הסיכויים שזה לא יכסה את עלות המנה ביום חמישי.
 

אם לא בחמישי אז באיזה יום כדאי להתחתן?

 
יום שני או יום שלישי -  יהיו הימים הנוחים ביותר לחתונה. מדוע? יום ראשון הוא יום שבו אנשים מנסים לחזור לשגרה לאחר סוף השבוע. ביום הזה הם עלולים להיות עייפים גם בבילוי השבת. ביום שני ושלישי הם כבר חוזרים לשגרה לגמרי.
 
חתונת צהרים ביום שישי -  להבדיל מיום חמישי שהוא היקר ביותר, חתונת צהרים ביום שישי זהו התאריך הזול ביותר ולכן זאת הופכת להיות אופציה נהדרת לזוגות שלא רוצים לעשות חתונה באמצע השבוע. ישנם יתרונות וחסרונות לנושא ועל כך נדבר באחת הכתבות הבאות במגזין.