איפור כלות מעושן
שתף:

כידוע, ישנם מגוון סגנונות של איפור כלות וביניהם: איפור טבעי, איפור רומנטי, איפור נעים וקליל, איפור מעושן ועוד. את הסגנון של האיפור יש להתאים לאופי של הכלה, למראה שלה, לשמלה שלה ולטעמה האישי. כמובן שלכל כלה יש העדפה אחרת.
 
כלות רבות בוחרות באיפור המעושן ואין ספק כי מדובר על אחד הסגנונות המרשימים ביותר. האיפור המעושן מתמקד בהדגשה של העיניים והוא כולל שימוש בצבעים בולטים- ניתן להשתמש בסגול, ירוק, שחור, אדום ועוד. ישנם כמה שלבים אשר מאפשרים למאפרת ליצור את האפקט הדרמתי ועליה להכיר אותם ולדעת כיצד להשתמש בצלליות ובעפרונות המתאימים. 
 
על המאפרת להכיר את טכניקת האיפור ולדעת כיצד למרוח את הצלליות בתנועות סיבוב
יות שיוצרות מעבר רך- מעבר הדרגתי של הצבעים הכהים, כיצד לצבוע את פנים העין בצבע שחור וכו'. איפור מוצלח יצור את המראה המעושן ויגרום לעיניים להראות מודגשות וגדולות.

להשאיר את העבודה למאפרת מקצועית

 כפי שציינו, כדי להגיע למטרה ולצור את המראה המעושן יש לעבור שלבים רבים: יש למרוח בסיס שעשוי ממייק אפ, קונסילר ופודרה ולפדר בצורה נכונה, יש להשתמש במברשת צללית כדי להאיר את העין, יש לסמן את הגבולות החיצוניים של האיפור, יש להניח צלליות על גבי גלגל העין, יש לטשטש את הגבולות של הצבע כדי לקבל את המראה המעושן, יש להשתמש בסומק עדין וליפ גלוס בגוון רך, יש להיעזר במעגל ריסים ולמרוח מסקרה כדי לגרום להם להיראות עבים וארוכים ועוד. אין ספק שמדובר על תהליך שדורש הרבה השקעה, ידע וזמן ולכן מומלץ לפנות אל מאפרת מקצועית ובעלת ניסיון.

איפור כלות מעושן מאז ועד היום

האיפור המעושן עבר גלגולים רבים שכן הוא קיים כבר משנת 1920- בשנים אלו הוא היה כבד וכהה מאוד ומשום שהוא יוצר מראה של עומק הוא לא התאים לכל סוגי העיניים. עם חלוף השנים הסגנון התפתח ובשל כך הוא מתאים לכל סוגי העיניים. כיום מתאים האיפור המעושן גם לנשים עם "עפעף נופל" שאינן יכולות להשתמש באייליינר. כמו כן, ניתן להשתמש באיפור המעושן כדי להרחיק או כדי לקרב את העיניים.
 
חשוב לדעת כי ישנם סגנונות שונים של איפור כלות מעושן. הוא קיים בגוונים שונים וניצב לעצב אותו בצורה מלוכסנת או עגולה. מעבר לכך, יש דרגות שונות של מראה מעושן- ניתן לבחור בין מינון קל, מינון בינוני או מינון כבד מאוד.

להתאים את האיפור לאופי, לשמלה ולתסרוקת

אם את מעוניינת להיות כלה דרמטית תוכלי לבחור איפור כלה מעושן. האיפור המעושן יסייע לך להגיע לתוצאה הרצויה אך חשוב שתבחרי באיפור זה רק אם הוא מתאים לאופייך וגורם לך להרגיש בנוח. מעבר לזאת, חשוב להתאים את האיפור לתסרוקת ולשמלה ולצור התאמה בין גווני האיפור- אם בחרת למשל בצללית כהה מאוד תצטרך המאפרת לבחור בגוון שפתיים מעודן וכו'.
חשוב לדעת כי התוצאה לא תהיה מושלמת ללא השקעה בריסים, כך שלאחר סיום העבודה עם הצלליות צריכה המאפרת למרוח את הריסים בשתי שכבות של מסקרה לכל הפחות. לאיפור המעושן ניתן להוסיף ריסים מלאכותיים, במידה והחלטתן להוסיף את הריסים המלאכותיים יש להקפיד להתאים את הכמות והגודל שלהם למבנה של העין. 
האיפור המעושן יגרום לך להראות יפה, מסתורית וסקסית ותוכלי להיות בטוחה שהאורחים ובעיקר בן זוגך יתקשו להסיר ממך את העיניים. שתהיה לך חתונה מהנה!
 

שתף: