בחירת טבעת נישואין

בחירת טבעת נישואין יכולה להיות משימה מאוד לא פשוטה כיוון שהיא דורשת להתחשב בהרבה פרמטרים כגון מחיר, צורה, צבע, רוחב, עיצוב ועוד. הכנו עבורכם מספר טיפים אשר יסייעו לכם בקבלת החלטה בעת בחירת הטבעת.

טיפים לבחירת הטבעת

נוחות – הדבר החשוב מכל הוא הנוחות. עד כמה הטבעת תהיה נוחה על אצבע? האם הטבעת צרה מדי או רחבה? נוחות הינו פרמטר חשוב בעל משקל רב בקבלת החלטה לגבי בחירת טבעת נישואין.

עיצוב – ניתן לרכוש טבעות עגולות ללא שום עיצוב או חריטה או להזמין טבעת בעיצוב מסוים. חשוב מאוד לא לרוץ אחרי טרנדים עונתיים של טבעות הנישואין וחשוב לבחור בטבעת שתהיה חביבה עליכם לאורך שנים רבות. כחלק מהעיצוב תוכלו להוסיף אבן לטבעת. מומלץ להוסיף אבן יהלום כיוון שזוהי אבן עמידה מאוד לשחיקה ולא נשרטת.

גוון זהב – צבעו של זהב טהור הינו צהוב. כאשר מערבבים זהב עם מתכות נוספות צבעו עלול להשתנות ולהגיע לגוונים של כסוף. לפי ההלכה טבעת נישואין צריכה להיות עשויה ממתכת טהורה אחת. לכן אם החלטתם כי ברצונכם לענוד טבעת בצבע זהב כדאי לרכוש טבעת שמכילה לפחות 18 קראט. ככל שיש יותר קראטים בזהב כך הוא טהור יותר מבחינת ההרכב. רוב הזוגות מזמינים טבעות 18-24 קראט. אם ברצונכם לרכוש טבעת בצבע כסוף, הזמינו טבעת מכסף.

צורה – את הטבעת ניתן להזמין בכל צורה שתחשקו. מבחינת ההלכה חשוב שטבעת נישואין תהיה עגולה. טבעות רחבות יותר מתאימות לאנשים בעלי אצבעות ארוכות יותר, לעומת טבעות צרות שיתאימו לבעלי אצבעות דקות. בחרו בטבעת בעלת צורה כזו שלא תפריעה לתנועה הטבעית של האצבעות ושתהיה נוחה לכם במהלך היום.

זמינות – לפני שבוחרים טבעת מסויימת חשוב לוודא שמבחינת הזמן יש לכם מספיק מרווח בין ההזמנה שלכם לחתונה. חלק מתהליכי העיבוד לוקחים זמן, וחשוב לוודא כי תספיקו לקבל את הטבעת לפני החתונה. לכן מומלץ להזמין טבעת נישואין לפחות חודש מראש.

מי משלם על הטבעת?

זוהי שאלה נפוצה בקרב הזוגות המתחתנים. על פי ההלכה החתן חייב לרכוש טבעת נישואין לכלה. מעבר לכך, הוא חייב לעמוד בתשלומי הטבעת לפני ערב חופה. כלומר אם שילם בצ'קים דחויים הוא חייב להשלים את התשלום לפני יום החתונה. אותו כלל חל ברגע שהחתן משלם עבור הטבעת בכרטיס אשראי. במידה והוא חילק את התשלום לתשלומים עתידיים, הוא חייב לסיים לשלם על הטבעת לפני ערב החתונה.

איך לשמור על טבעת נישואין?

ראשית כל, לפני שאתם הולכים להשתמש בחומרי ניקוי, כדאי מאוד להוריד את הטבעת ולשים אותה בצד למשך כל זמן הניקוי. הימנעות מפני חומרים כימיים ימשיך לשמר על ברק הטבעת. מלבד זאת, פעם בכמה חודשים מומלץ לשים תכשיטים בכלל וטבעת בפרט בתוך אמולסיית שמפו, זה יחזיר לכם את הברק לתכשיט. אל תשכחו לשטוף את התכשיטים במים פושרים. כמו כן, אם לטבעת שלכם יש אבנים, כדאי לקחת אותה לחנות כדי שיטפלו בבעיות ובנזקים שנוצרו במהלך הזמן. ואם בטבעת ישנו יהלום, כדאי לנקות אותו באמצעות מברשת שיניים קשה. אל תדאגו, ליהלום לא יקרה שום דבר מכיוון שהוא אינו נשרט.

נכתב ע"י קטי ניימרק
באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים