גני אירועים במרכז עם רישיון עסק

 

רישיון עסק ניתן לאולם או לגן אירועים שעומד בכל הקריטריונים מבחינה בטיחותית, כאשר המקום מקפיד על כללים תברואתיים במטבח ומחזיק בציוד מתאים ותקין למקרי חירום, למשל מתקן מטף לכיבוי שריפות. רישיון עסק פשוט חיוני לביטחונם של החוגגים. לכן כאשר בוחנים גני אירועים במרכז עם רישיון עסק, חשוב לוודא ב-100% כי אכן בתי העסק עומדים לפחות בדרישות המינימליות מבחינת הביטחון של המקום. התנאים לקבלת רישיון עסק מחמירים מאוד, והתהליך הבירוקרטי לקבלתו ארוך ומייגע, ולכן כאשר בית עסק מצוייד ברישיון עסק, הדבר מעיד כי העסק בטוח ותקין.

 

>>> רשימת גני אירועים במרכז

מהן הסכנות בעסק שאין לו רישיון?

בעל עסק מופנה להרבה רשויות לפני קבלת הרישיון. התהליך לקבלת הרישיון עלול להימשך מספר חודשים. בעלי עסקים רבים אינם מחכים לרישיון ומפעילים אולמות וגני אירועים ללא אישורים מתאימים. יש להתייחס בסקפטיות כלפי גני אירועים הפועלים ללא רישיון עסק מכיוון שהסיבה האמיתית להיעדר הרישון יכולה להיות קשורה לבטיחות המבנה או לתנאים סניטריים גרועים במטבח. לא משנה מה תהיה הסיבה בעקבותיה בעל המקום מצדיק את חוסר הרישיון, רצוי לא להתקרב לגני אירועים במרכז ללא רישון עסק. סכנה נוספת שעלולה להיווצר בעסק ללא רישיון היא סגירת המקום לפי צו בית המשפט זמן קצר לפני האירוע. אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה מאוד לא נעימה כאשר יום לפני החתונה מודיעים לכם כי המקום נסגר, ולא יהיה לכם מקום אחר לאירוח.

כיצד תוכלו לבדוק האם לגן אירועים יש רישיון עסק?

ראשית כל, תוכלו פשוט לבקש מבעל המקום להציג רישיון עסק לפניכם. נוסף על כך, רוב האולמות וגני האירועים, לרבות גני אירועים במרכז עם רישיון עסק מחזיקים ברישיון ניהול העסק במקומות בולטים לעיני המבקרים המגיעים. למעט האפשרות שאתם יכולים פשוט לבקש לראות רישיון עסק והיתרים שונים, תוכלו להיכנס לאתר משרד הפנים ולראות רשימה של גני אירועים במרכז הפועלים ללא רישיון. הרשימה מתעדכנת מדי פעם, כך שתוכלו לקבל מידע עדכני על מקומות שונים שפועלים לא על פי החוק.

האם רישיון עסק משפיע על המחיר?

אולם או גן אירועים עם רישיון עסק עבר דרך כברה על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים ובסוף לזכות בדובדבן שבקצפת- רישיון עסק. למעשה, כמעט 50% מאולמות האירועים בישראל פועלים ללא רישיון עסק. הימצאות הרישיון משמעו השגת כל ההיתרים ועמידה בדרישות המחמירות של גופים שונים. גן אירועים שמחזיק ברישיון עסק השקיע בציוד יקר לבטיחות המשתתפים באירוע, הוציא כספים עבור אישורים שונים, בזבז מזמנו להשגת היתרים נדרשים וכנראה גם נגרמה לא מעט עוגמת נפש בשל ההליכים הבירוקרטיים המסורבלים, מכאן גני אירועים במרכז עם רישיון עסק עלולים להיות מעט יותר יקרים ביחס למתחריהם הלא חוקיים, אך התמורה והשקט הנפשי שתקבלו שווים כל שקל נוסף שתשלמו.