טיפים לבחירת אטרקציות לאירועים

הפקת אירוע היא תמיד פעולה מורכבת ויש לקחת בחשבון הרבה מאוד פרטים כדי ליצור אירוע מושלם. אחד התחומים הכי קריטיים להצלחתו של האירוע הוא האטרקציות, והרבה פעמים מארגני אירועים בלתי מנוסים מתקשים להתאים את האטרקציות הנכונות לאירוע או עומדים חסרי אונים מול המבחר העצום של האטרקציות ולא מצליחים לבחור מביניהן. כדי להקל עליכם ביקשנו מהצוות המקצועי שלנו שיאסוף עבורכם את הטיפים הכי טובים לבחירת אטרקציות לאירועים בכלל, ולחתונות בפרט.

מגבלות התקציב

מצד אחד, כולנו רוצים את האירוע הכי נוצץ, הכי מפואר, הכי מרשים, הכי כיפי והכי הכי הכי. מצד שני, לכל אחד יש תקציב אחר לאירוע, וכדאי לשמור עליו כדי לא למצוא את עצמכם בחוסר כלכלי אחרי האירוע. בתחום האטרקציות קל מאוד לגלוש ולחרוג מהתקציב משום שמדובר ב"רק" עוד כמה מאות שקלים פה ועוד כמה עשרות שקלים שם, ומה זה כבר בתוך ההוצאה הכספית הגדולה של האירוע כולו. א ב ל אף אחד לא באמת מסתפק באטרקציה אחת, והחריגות הקטנות האלה מצטרפות יחד לסכומים גדולים.

לכן, הטיפ הראשון, ואולי החשוב ביותר, שאנחנו יכולים לתת לכם הוא להגדיר תקציב ולא לחרוג ממנו. כשאתם באים לבחור אטרקציה הקפידו שמדובר על אטרקציות שאתם יכולים לשלם עליהן בלי להיכנס למינוס ולחרוג מהתקציב, גם אם זה אומר להזמין פחות אטרקציות ממה שהייתם רוצים.

התאמת האטרקציה לאירוע ולאורחים 

בדרך כלל לאירוע יש אופי מסוים וסוג אורחים מסוים, וגם כאשר מדובר בחתונה, שבדרך כלל מכילה מגוון גדול של אורחים בגילאים שונים ורקע שונה, יש לאירוע אופי מסוים. יש חתונות שהן יותר קלילות וחתונות יותר "מכובדות", יש חתונות יותר רשמיות וחתונות שהאורחים באים אליהם בג'ינס וכפכפים. הכל בסדר, וכל אחד עורך את האירוע שמתאים לו, רק חשוב להתאים את האטרקציה לאורחים ולאופי האירוע. 

היכרות מוקדמת עם התחום

כל דבר שאנחנו עושים, בעיקר כאשר מדובר על משהו מורכב כמו הפקת אירוע, מחייב הכנה מראש. כלומר, נכון שאפשר להפיק אירוע גם בלי הכנה מוקדמת, ולבחור אטרקציה על המקום וזהו, אבל התוצאות יהיו הרבה יותר טובות אם נגיע מוכנים. במקרה של בחירת אטרקציות לאירועים הכנה מוקדמת משמעותה סקירה של תחום האטרקציות, כולל מחירים ועלויות, ו"סימון" של האטרקציות המועדפות עלינו, המתאימות, כמובן, לאופי האירוע והאורחים, כפי שהמלצנו בסעיף הקודם. עכשיו, כשהרשימה לפנינו, אפשר להתחיל לצמצם אותה לאט לאט, בהתאם לתקציב שהגדרנו מראש ולאפשרויות העומדות בפנינו.

ולסיום סיומת

הטיפ האחרון שלנו בנושא האטרקציות יהיה להשאיר מזכרת לאורחים. משהו קטן שהאורחים הולכים איתו הביתה, עם השמות שלכם, תאריך האירוע או כמה מילות תודה. זה יכול להיות שוקולד קטן עם המילים "תודה שבאתם" או עם שמות האורחים, ועדיף משהו שנשאר ומשמש אותם כמו מגנטים מצולמים מהאירוע, שהפכו לאחת האטרקציות המבוקשות ביותר בישראל, או כל מתנה אחרת שהאורחים יכולים לקחת איתם כמזכרת לאירוע מהנה במיוחד.

שיהיה במזל!

 נכתב ע"י קטי ניימרק
באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים