טיפים לעיצוב חופה


עיצוב חופות הוא חלק אינטגרלי מעיצוב האירוע והוא בהחלט מהווה חלק משמעותי בנראות הכללית של החתונה. בעוד שבמשך שנים ארוכות עיצוב חופות היה ענף זניח וחסר חשיבות הן בעיני הזוג הצעיר והן בקרב מעצבי אירועים מקצועיים, היום עיצוב חופות הוא נושא מרכזי בכל חתונה. בעבר החופה הייתה למבנה קלסי בלבד, עם ארבעה מוטות וכיסוי בד לבן משיפון או בד במרקם עדין אחר. כיום ענף עיצוב חופות התפתח עד מאוד ומבנים פשוטים הפכו למבנים מפוארים עם בסיס עשוי מוטות עץ כבדים, אלומיניום או חומר גלם איתן אחר. במקרים רבים עוטפים חופה בבד או בסידורי פרחים, מקשטים את החופה מסביב ומקנים לה מראה מרשים ומיוחד.


איך לעצב חופה


החופה היא הכתר מתחתיו עומד הזוג הצעיר לקראת הרגע הגדול בחייהם - כריתת ברית נישואין. למרות שחופה מהווה חלק מטקס דתי, רבים בוחרים להעמיד חופה אלטרנטיבית על מנת להרגיש את תחושת הקסם שהיא מקנה לאווירה ולאירוע כולו. גני אירועים ואולמות מציעים חופה בסיסית עטופה בבדים. אם אתם מוגבלים בתקציב תוכלו פשוט להוסיף עציצים או קישוטים מינוריים אחרים. אך אם ברשותכם תקציב שהוגדר לעיצוב החופה ניתן להביא עציצים גדולים יותר ולמקם אותם מסביב לחופה, לרכוש שביל מבד לבן אלגנטי, להוסיף חרוזים שקופים או לבנים בגב החופה, להוסיף תאורה ועמודים קריסטליים לכיוון החופה ועוד. ובכן, כאשר מדברים על עיצוב חופה השמיים הם הגבול ואתם מחליטים מה תהיה ההשקעה שלכם בעיצוב חופה. כמובן תוכלו להפקיד משימת עיצוב חופה לידיים מקצועיות, כך תוכלו להקדיש את זמנכם למשימות חתונה אחרות.


מהם סגנונות חופה נפוצים


ישנם אינספור רעיונות לעיצוב חופה, אך בסופו של יום, העיצוב מתבטא באישיות שלכם ובמה שאתם רוצים לשדר לאורחים שלכם:


הסגנון המסורתי - חופה מסורתית עם תפאורת טבע מושלמת. חופה עם ארבעה מוטות ושרשראות פרחים מלופפים מסביבם, סלי פרחים מונחים מכל צד של החופה והבד העדין מתעופף מעל הכל. הפשטות הרומנטית שמשתלבת בצורה מושלמת בשערי הטבע הפראי.
הסגנון האלגנטי - עיצוב רומנטי המשלב בדי שיפון רכים ונשפכים, עם פרחים שזורים בצורה נשפכת בצבעי לבן ושמנת וירק. עיצוב כל האלמנטים בחופה זו משתלב בצורה מושלמת עם הסגנון האלגנטי והעדין מחד, ויחד עם זאת בעל מראה מרשים וייחודי.
הסגנון הטבעי - עיצוב חופה בסגנון טבעי מתבטא בהוספת פריטים רבים מן הטבע. מוטות החופה עשויים עץ עם מעטפת פרחים מסוגננת. ניתן להוסיף עששיות ליצירת אווירה רומנטית לאור ירח. כל אלה יחד יוצרים חופה קסומה ומלאת אהבה.


עיצוב חופה שמתאים לגן או אולם אירועים


ההבדל העיקרי בעיצוב חופה בין גן אירועים לאולם אירועים הוא מבחינת כמות האורחים שהמקום מסוגל להכיל. בחודשי החורף הקרים והגשומים רבים יקיימו את חתונתם באולמות אירועים סגורים, מה שנוח מאוד ופרקטי. לעומת זאת, בחודשי הקיץ והאביב החמים והנעימים זוגות רבים יעדיפו לבחור בגני אירועים, משום שהאווירה בגני אירועים הרבה יותר רומנטית, טבעית וייחודית, בייחוד כאשר מדובר בגני אירועים יוקרתיים בשרון או בגני אירועים מודרניים במרכז.