צילום חתונות אמנותי

אנשים רבים חושבים שנושאים כמו צילום אומנותי וצילום חתונות הם שני נושאים שמנוגדים זה לזה וסותרים זה את זה. בפועל אין המצב נכון. צלם מוכשר ומנוסה יידע בדיוק איך ללכוד כל רגע בחתונה כדי שיעביר מסר אומנותי וייראה יותר מרק תמונה שצולמה לצורך מזכרת מהאירוע. בנוסף לכך ישנן לא מעט טכניקות מעולם הצילום אשר בזכותן הוא יידע לזהות רגע מוצלח שניתן להפוך אותו לצילום שייראה אומנותי, מעניין וכמובן גם מרגש, בעיקר כשייראו אותו החתן והכלה עת ייראו את כל תמונות החתונה.

על מנת לקבל צילום אומנותי איכותי צריך ליצור אפקטים שונים אשר ישפיעו על התמונה ויהפכו אותה למיוחדת, ייחודית, מעניינת ואפילו מעט צבעונית יותר. מלבד צילום הרגע הספציפי ניתן כיום גם ליצור צילומים אומנותיים על ידי שימוש בתוכנות עריכה של תמונות. כך ניתן לטשטש צבעים או אזורים פחות יפים בתמונה ולחדד את הצבעים, את המיקוד ולהכניס אל תוך הצילום הרבה יותר רגש, חיבה ואהבה כפי שנדרש מתמונות המצולמות בחתונות.

טכניקות ליצירת צילום אומנותי

בין אם מצלמים ומחפשים את הרגעים שיהפכו לצילומים אומנותיים ובין אם מעבדים את התמונה באמצעות תוכנה ממוחשבת - ישנם כמה עקרונות אשר שימוש בהם יכול לסייע ביצירת הצילום האומנותי המבוקש. למשל - חידוד התמונה כולה על מנת שתהיה חדה יותר והרחקת הרקע מהמצולמים. בדרך זו מתמקדת עינו של הצופה בתמונה במצולמים בלבד ושום דבר אחר המצולם אינו מושך את העין. צילום אומנותי יתקבל גם מהוספה של אלמנטים צבעוניים עדינים מסביב למצולמים או טשטוש הרקע שסביבם.

ישנם אפקטים רבים אשר ידועים בהפיכת כל צילום או תמונה לכדי צילום אומנותי של ממש - טשטוש הרקע, הוספת רקע אחר - צבעוני, ציור של קשת בענן או מסגרות מעומעמות בצבעים שונים סביב המצולמים. הצילומים האומנותיים מתאימים בדרך כלל לתמונות של החתן והכלה ואין ספק שהם יהפכו להיות מזכרות מיוחדות במינן מאירוע החתונה. לבטח לפחות חלק מהצילומים יהפכו לתמונות ממוסגרות שייתלו בשמחה ובאהבה על הקיר בביתם של בני הזוג.

מי יכול לצלם באופן אומנותי?

ישנם צלמים רבים המציעים שירותי צילום כיום אך לא כולם באמת יודעים ו/או יכולים לתפוס את הרגע הנכון במצלמה ולהנציח אותו לכדי צילום אומנותי מיוחד במינו, כזה שיהיה קל למצולמים וקרוביהם להתחבר אליו ולאהוב אותו. מומלץ מאד לראות עבודות צילום שונות של הצלם ולהתרשם מצילומים אומנותיים מיוחדים שביצע לאורך שנות העיסוק שלו בתחום הצילום. מיותר לציין שלכל צלם יש את הסגנון הצילומי שלו וחשוב להתרשם ממבחר גדול של עבודות וצילומים עד שמוצאים את הצלם שהכי אוהבים את הצילומים שלו, בין אם אלה צילומי חתונה או צילומים אחרים - טבע, מוצרים או נופים.