בחירת גן אירועים במרכז
 
חיפוש גן אירועים במרכז הוא תהליך לא פשוט בכלל. זהו האזור המבוקש ביותר לחתונות. בנוסף, אזור זה הוא לא קטן. משמעות הדבר היא שכשאתם בודקים גני אירועים במרכז, אתם צריכים לדעת מראש שלא תצליחו לבדוק את כולם. אז מה עושים? איך לא מפספסים מקומות פוטנציאלים לחתונה? לשם כך הכנו לכם מדריך קצר שיהפוך לכם את הבחירה להרבה יותר קלה ויעילה.
ניתן לייעל את התהליך בקלות ע"י הצצה במגוון הדילים שאנו מציעים בנושא כאן. כך תוכלו לא רק לחסוך כסף אלא גם הרבה כאב ראש ולהימנע ממסע חיפושים.

הכינו רשימה של אולמות אירועים במרכז וגנים שאהבתם

אל תחשבו יותר מידי, אלא להפך פשוט שלפו מהמותר את השמות הראשונים שעולים לכן לראש ורשמו אותם על הדף. אלה יהיו שמות של גנים או אולמות בקרבתכם אבל גם שמות של מקומות שבהם כבר הייתם בחתונות. עכשיו, אחרי שהרכבתם רשימה ראשונית, הגיע הזמן לגשת לגוגל ולהתחיל לבדוק את הגנים המופיעים בעמודים הראשונים באזור המרכז. אין מה להכניס את כל הגנים. כבר במבט ראשוני יהיה באפשרותכם לברר מהו מקום אשר מתאים לתקציב שלכם ומהו לא. הכניסו רק את המקומות שנראים לכם ריאלים מבחינה תקציבית.

כעת הגיע הזמן לצמצם את הרשימה

מחקרו את כל המקומות אשר נחשבים לרחוקים מהתקציב שלכם לפחות לפי מראית עין. אם אתם מתלבטים לגבי המקום, כדאי לשאול אנשים או לנסות לברר את המחיר למנה. זוגות רבים מתקשרים לאולמות אירועים במרכז על מנת לשאול את עלות המנה בכדי לדעת האם האולם מתאים לתקציבם. רוב האחראים על המענה הטלפוני באולם לא יסכימו לומר לכם את עלות המנה מהסיבה הפשוטה שהם ינסו למשוך אתכם להגיע לפגישה. באופן זה יש לבעלי האולם סיכוי מכירה הרבה יותר גבוה מאשר בטלפון. קחו בחשבון שעלות המנה היא לא סך התשלום שתאלצו לשלם כאשר אתם מחפשים אולמות אירועים במרכז. יש עוד תקציב שצריך להקצות בחלק מהמקומות כמו למשל טיפים, תשלום בעבור שימוש במסכי האולם ושדרוג הבר.

טיפים לצמצום הרשימה

להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות צמצום ברשימת גני אירועים במרכז או אולמות.
• מקומות בעלי נגישות לא נוחה.
• אולמות אירועים במרכז שבהם כבר הייתם בלא מעט חתונות. עדיף לגוון.
• גנים שיש בהם כמות מינימום של אורחים או מקסימום.
• מקומות שנמצאים באזורים שאתם לא אוהבים.
• מקומות הידועים במחירי מנות מופרזות.
• גנים שאין להם אתרי אינטרנט פעילים.
• מקומות שאתם לא מוצאים עליהם שום חוות דעת או ביקורת ברשת.
• אולמות הממוקמים באזורים עם פקקים גדולים בדרך אליהם.

הגעה לאולמות

צמצמו את הרשימה ל5-6 מקומות. אין צורך ביותר מזה. זכרו -  הכי כדאי לסגור את האירוע כחצי שנה מראש ואפילו יותר. אין זה אומר שאי אפשר לסגור אירוע חודשיים לפני אבל במקרים רבים גם אם תנסו לסגור חצי שנה מראש, כבר אז יישארו לכם כמה תאריכים בודדים במהלך החודש המבוקש. הפקידו שהפגישה תאריך ביום שבו מתקיים אירוע כדי שתוכלו להתרשם באופן הטוב ביותר משירות המקום ומהאווירה. שימו לב שבחלק מהמקומות, למשל גני אירועים במרכז הממוקמים בכל מיני מושבים או אזורי תעשיה, עלולים להיות ריחות לא נעימים. אם אהבתם את ממש את האולם, ואתם לא רוצים לוותר עליו. חשוב להבין שזה לא באמת גורם שיפריע. אבל אם אתם מחפשים את שובר השוויון בין שני מקומות -  מצאתם את הדבר המתאים. 
טיפ קטן: כאמור, אל תגיעו לעשרות אולמות אירועים במחשבה שאולי יש מקום טוב יותר, כך החיפוש יהיה אינסופי והרי יש לא מעט דברים לארגן במהלך החתונה. תיהנו מהתהליך אבל אל תהפכו אותו למסע מפרך.