הפקת אלבום חתונה
שתף:

עוד לפני שבוחרים צלם חתונות,  בני הזוג כבר חושבים  איך יראה אלבום החתונה שלהם במיוחד לאחר שראו אלבומים של זוגות אחרים. תהליך הפקת האלבום משתנה מזוג לזוג. יש כאלה שכבר כמה שבועות לאחר החתונה מצליחים לבחור את התמונות ולקבל את האלבום, ויש כאלה ששנה לאחר החתונה בכלל לא ישבו לשבת לבחור את התמונות. אז כדי שתהליך הפקת האלבום ילך בצורה חלקה, להלן כמה עצות שכדאי ליישם.
 

התחילו לברר על התהליך כבר בפגישות עם צלמי חתונות

חלק מהזוגות בוחרים צלם אירועים דרך האינטרנט ונפגשים עם אחד כדי לוודא שעשו בחירה נכונה. אחרים נפגשים עם 3-4 צלמים לפני שהם מחליטים סופית. לא נתייחס כאן לגבי תהליך בחירת צלם אירועים, אבל נתייחס לכמה דברים בשירות שהוא נותן הקשור להפקת האלבום. אלה הפרטים שכדאי לכם לברר.
 
• כמה תמונות אתם רשאים לבחור לאלבום? לרוב מדובר בין 200-300 תמונות.
 
• תוך כמה זמן לאחר החתונה התמונות יהיו מוכנות לבחירה? -  ברוב המקרים 30 ימי עסקים לאחר האירוע.
 
• איך נראית התוכנה לבחירת התמונה -  בדקו אותה כדאי לראות האם היא קלה ופשוטה לשימוש.
 
• מי אחראי עם עיצוב האלבום? 
 
• האם אפשר להתייעץ עם צלם חתונות בנוגע לעיצובו ולבחירת התמונות?
 
• עד כמה זמן לאחר החתונה אתם יכולים לשלוח את בחירת התמונות?  שימו לב. זה סעיף חשוב, כי למשל אם תחכו שנה, יכול להיות שתאלצו להוסיף תשלום  כי עבר זמן רב מידי לאחר החתונה. לרוב הסדר זה מופיע בחוזה.
 
• כמה זמן לאחר בחירת התמונות והכריכה מקבלים את האלבום מודפס? לרוב מדובר בעניין של כמה שבועות.
 
כל אלה הם גורמים שכדאי לדעת ולקחת בחשבון כי בזמן התהליך  דברים עלולים לקבל תפנית. למשל תגלו לאחר הבחירה הראשונית של התמונות לאלבום, שתמונות מסוימות  יראו טוב יותר בגדול ושתמונות מסויימות לא נראות טוב בגדול ועדיף להקטין אותן. ולכן כדאי שיהיה לכם חופש פעולה להכין קובץ הכולל תיקונים ושינויים למי שאחרי על העיצוב ושאותו צלם אירועים שאתם עובדים מולו ומול ואחראי העיצוב, יהיו סבלניים כלפיכם.
 

בחירת תמונות לאלבום חתונה

 
נחזור קצת אחורה, לשלב בו אתם בוחרים ביחד את התמונות. חשוב לתאם ציפיות בין בני הזוג. יש זוגות שמשאירים את הבחירה לכלה ויש זוגות שעושים את הבחירה ביחד. אם אתם עובדים על האלבום ביחד, חשוב לעשות זאת לא כשעייפים ולא בצורה אינטנסיבית של שעות רבות. עדיף קצת בכל פעם. אחרת קורה שמפספסים תמונות שהיו חשובות לאלבום, כמו תמונות מסוימות מצילומי משפחה, או תמונות של חבר טוב. זה יעזור לכם למנוע מריבות מיותרות. צלם חתונות איכותי ישלח לכם המלצות ליצירת תמהיל מתאים. הוא יכלול המלצות של כמה תמונות צריכות להיות מצילומי החוץ, קבלת הפנים, החופה והמסיבה. יחד עם זאת, לא חייבים לדבוק בנוסחה. אם אתם רוצים יותר תמונות מצילומי החוץ מאשר מהחופה, זה בסדר גמור. בסופו של דבר תוכלו לראות את הצלחת התמהיל בקובץ העיצוב הראשוני שאתם מקבלים.
 

בחירת כריכה

צלמי אירועים יאפשרו לכם בחירה של כריכה לאלבום. חשוב שתקבלו לינק לבחירת כריכה עם תמונות באיכות טובה. התחשבו בנתונים כמו איכות וסוג החומר כמו גם קחו בחשבון שעל כריכות בהירות רואים את הלכלוך  בצורה בולטת יותר, אבל זה, כמובן, לא צריך להיות השיקול היחיד שלכם. כמו כן, הקפידו לבדוק את אלבומי החתונות כבר בפגישה של הצלם. כך תוכלו לדעת לא רק את איכות הצילום שלו אלא גם את איכות עיצוב וסידור האלבום וזה עניין לא פחות חשוב מאשר הצילום עצמו.
 

שתף: