כל מה שצריך לדעת על מגנטים לחתונה
שתף:

קצת היסטוריה

המגנטים החלו לחלחל אל תחום האטרקציות לחתונה כבר בשנת 2009. אז, טווח המחירים של מגנטים היה בין 2500 שקלים ל 4000 שקלים. עם השנים, מספר החברות לצילום והדפסת מגנטים גדל, מה שגרם לעליה בתחרות בענף ולירידה משמעותית במחירי המגנטים לחתונה. כיום, הענף מונה אלפי אנשי מקצוע שיכולים להציע לכם שירותים במחירי רצפה או במחיר גבוה מאוד. האפשרויות הרבות עלולות להקשות מדי על הזוג בבחירת הצלם המתאים והאיכותי.


>>> רשימת צלמי מגנטים


כיצד לבחור צלם מגנטים?

צלם מגנטים זול אינו בהכרח מעיד על צלם לא איכותי, וצלם מגנטים שמציע את שירותיו במחיר גבוה מאוד, אינו בהכרח יעמוד בציפיות שלכם ויספק לכם את מבוקשכם. על מנת לבחור בצלם מגנטים איכותי ומקצועי עליכם לבחון מספר דברים:

  • איכות ההדפסה – פעמים רבות הצלם יכול להציע לכם עסקה במחיר זול מכיוון שחומרי הגלם בהם הוא משתמש אינם באיכות גבוהה. כמה פעמים יצאה לכם לראות מגנטים שדוהים אחרי מספר חודשים בלבד? או מגנטים מתפרקים? חשוב לבדוק את תיק העבודות של הצלם הספציפי ולשאול אותו בקשר לחומרים איתם הוא משתמש. האם צבעי ההדפסה איכותיים וכמה זמן מחזיקים מעמד? האם המגנטים עמידים למים ולתנאים חיצוניים שונים? כדאי לכם לפנות לרשת האינטרנט ולקרוא המלצות אודות הצלם הספציפי הזה. עשו סקר שוק והקשיבו לחוות דעת של אנשים שזה עתה התנסו בצלם מגנטים זה.
  • ניסיון – לפעמים צלם מגנטים יהיה מוכן לעמוד לשירותכם במחירי רצפה רק כדי להיכנס לשוק ולגייס לקוחות חדשים בכל מחיר. ישנם צלמים מוכשרים מאוד שמתחילים את דרכם ומוכנים להתפשר על המחיר תמורת החשיפה באירועים במחיר סמלי. התמונות יכולות להיות ברמת איכות גבוהה מאוד ומודפסות על חומרי גלם איכותיים. היעדר ניסיון בתחום הינו גורם משמעותי למחירים הנמוכים שיכולים להיות בענף. גם כאן כדאי להתרשם מתיק העבודות של אותו הצלם ולא לקפוץ מייד על הצעה אטרקטיבית למדי. מומלץ לוודא כי אכן הסיבה למחירים זולים הוא כניסתו הטרייה של הצלם ולא גורם אחר.
  • יחס אישי – אי אפשר ליהנות מתהליך הצילום ללא קבלת יחס אדיב וחיוך רחב מספק השירות. כבר בשיחה טלפונית ראשונה ניתן לזהות מי מדבר בצד השני, האם הצלם מאוהב במקצוע שלו והאם הוא עושה את מלאכתו בשמחה רבה. שילוב של כל הדברים הללו יהפכו את התמונות האישיות שלכם מהאירוע לפרי אמנות של ממש. כל זוג רוצה לקבל תמונות מרתקות עם תיעוד הרגעים הכי מיוחדים מהאירוע שלו, וצלם מקצועי "עם אש בעיניים" יספק לכם את התמונות המגניבות ביותר, שיהפכו את האירוע שלכם לבלתי נשכח.
  • סוגי הדפסות – קיימות 2 שיטות עיקריות להדפסת מגנטים. השיטה הראשונה נקראת הדפסת גלוסי למינציה והיא מיועדת בעיקר להדפסות ביתיות כמו עבודת שורשים או הדפסת מסמכים. לאחר הדפסת תמונות על גבי נייר גלוסי מכניסים אותן לתוך כיס למינציה ואז מעבירים במכונת למינציה, מדביקים על דף מגנט ואז חותכים למגנטים יחידים.  החיסרון הגדול של השיטה היא איכות ירודה של מגנטים שמתבטאת בדהייה מהירה מאוד של תמונות ובחדות הדפסה נמוכה. הדפסת  HITI פספורט היא השיטה השנייה להדפסת תמונות. ההדפסה מתבצעת באמצעות מכונה לייצור תמונות פספורט ופיתוח תמונות מקצועי כמו בחנויות צילום. חומרי גלם של המכונה הרבה יותר יקרים והתמונות יוצאות איכותיות וחדות עם צבעים עשירים ועמידים לאורך זמן. אם אתם מעוניינים להפיק אירוע מוצלח כדאי לשקול לשכור את שירותיו של צלם עם ציוד איכותי יותר.

 

נכתב ע"י קטי ניימרק

באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים


שתף: