אז באמת, כמה עולה צלם חתונה, וכמה הוא מרוויח?

צילום אירועים זה אחד המרכיבים היקרים ביותר בחתונה אחרי מחיר המנה כמובן. למרות הרצון לקצץ בהוצאות זה המקום להסביר על מה אפשר לוותר כשסוגרים דיל צילום חתונה ומתי עדיף לשלם כמה שקלים יותר. לאחרונה צילום האירועים קיבל תנופה מקצועית וכולל בתוכו אפשרויות  רבות. במאמר זה ננסה לעמוד את כולם ובעיקר את גובה הוצאותיו של צלם האירועים שבחרתם.  


מחיר 2 צלמי סטילס

בכל האירועים, וזה כולל גם את האירועים הקטנים, מומלץ לקחת 2 צלמי סטילס בכדי להצליח לתפוס את כל המאורעות האפשריים בחתונה. בזמן שהחברים מקפיצים את החתן באוויר, צלם הסטילס יכול בכלל להיות עסוק עם הכלה. וזה מבאס כי תיעוד זה הדבר היחיד שנשאר איתנו לכל החיים. באירועים גדולים עדיף גם 3 צלמים.

גובה הוצאות לצלם כ- 1,600 ₪ בממוצע.

מחיר צלם וידאו/DSLR ועריכה

מחיר צלם וידאו מקצועי, ללא עריכת הסרט, עומד על 800-1,400 ₪. עריכת כל סרט החתונה ברמה מקצועית יעמוד על 1,500 ₪. מחיר זה כולל עריכת קליפ חתונה וסרט החתונה עצמו. וכמו שאמרנו צילום אירועים זה לא דבר זול.

גובה הוצאות לצלם כ-2500 ₪ בממוצע

מחיר אלבומים דיגיטליים

בקשר לאלבומים דיגיטליים, זה המקום לדבר גם על הגודל. נכון שהמוח שלנו נוטה לחשוב שאלבום גדול זה עדיף. מניסיון, אני אומר לכם, זה ממש אבל ממש לא פרקטי. הוא כבד, ולרוב, מוצא את מקומו מעל ארון הבגדים שלנו. לעומת זאת, האלבומים הקטנים, שקיבלו ההורים שלנו, מקבלים התייחסות רבה מכל העוברים ושבים והם נמצאים במקום נגיש באזור הסלון. העלויות לצלם מתחלקות ככה: הגרפיקה כ- 350 ₪ וכל הדפסה 350 ₪ בממוצע.

גובה ההוצאות לצלם כ- 1,500 ₪.

Highlight קליפ

קליפ חתונה, כולל עריכת וידאו מקצועית ברמה של סרט קולנוע, הוא מרכיב עיקרי במחיר שגובה צלם החתונה. על מנת שצלם יוכל להפיק לכם קליפ ברמה גבוהה, הוא צריך צלם וידאו מקצועי (בדרך כלל מתמחה בצילום DSLR) וציוד מקצועי מתאים . מבירור קצר, שאני ערכתי, עלות הפקת יום צילומים שכזה לצלם אירועים מקצועי נאמדת (ללא עריכה) בכ- 1800 ₪.

גובה הוצאות לצלם כ- 1,800 ₪ בממוצע.

מחיר צילום רחף

עלות מצלמת רחף כולל מתקן הרחף, מצלמה ומפעיל.

גובה הוצאות לצלם – 1800 ₪.

לסיכום:

ממוצע הוצאות של צלם לחתונה שהוא איכותי (ללא רחף וללא Highlight קליפ) נאמדת בכ-5,500 ₪. 

צלם אירועים, שגובה 8,500 ₪, יישאר עם רווח של כ- 1500 ש"ח לאחר קיזוז הוצאות, מע"מ, מס הכנסה וכו'.

מאחר שהצלם הוא חלק מצוות הצילום, הוא יצליח לחסוך לעצמו עוד כ- 800 ₪ (הצלם לרוב יהיה אחד מצלמי הסטילס באירוע), מה שישאיר את הצלם שלכם עם כ-2300 ₪ נטו אחרי הוצאות.

זהו רווח הגיוני ביותר ביחס למה שהצלם נותן, אבל במידה וסגרתם צלם במחיר יותר זול, כנראה שמצאתם צלם שהוא גם גרפיקאי, גם עורך וגם צלם. קחו בחשבון, שלרוב, זה יבוא לידי ביטוי במקצועיות. אפשרות נוספת היא, שהוא פשוט מוצא כוח עבודה זול יותר (ולרוב איכותי פחות). במקרה כזה המחירים עבור הספקים השונים הוא:

  • צלמי סטילס- 500-600 ₪
  • גרפיקה- 250 ₪
  • עורך וידאו- 800 ₪
  • הדפסת אלבומים דיגיטליים 800 ש"ח

במידה והצלם שלכם דורש 7,500 - 9,500 ₪, קחו בחשבון שזהו מחיר סביר מאוד, וככל הנראה , תקבלו עבודה מקצועית מאוד ותוכלו להיות רגועים בכל הקשור לצילום האירוע שלכם.   

 לכל הדילים ממגוון צלמים לחתונה לחצו >>>

תודות ל- סטודיו אילון צילום אירועים על העזרה בהכנת המאמר.