כמה צלמים צריך לחתונה
שתף:

אחת השאלות הכי נפוצות של זוגות לגבי שירות צילום חתונות היא כמה צלמים צריך לחתונה. התשובה לכך היא קלה ופשוטה:

  • 2 צלמי סטילס
  • צלם וידאו
  • צלם מגנטים

סה"כ צריכים להיות בחתונה 4 צלמים. אם בחרתם אטרקציות לאירועים מסוג אחר במקום צלמי מגנטים, כמו למשל תא צילום או שאתם פשוט לא רוצים את אטרקציית המגנטים, אתם זקוקים ל 3 צלמים – לא פחות. זוהי הכמות המומלצת. באמת שאין צורך ליותר מ 2 צלמי סטילס וצלם וידאו אחד וזה לא ממש משנה מה גודל החתונה.

3 באחד זהו לא פתרון טוב

כדי לחסוך כסף, חלק מהזוגות מזמינים חבילה שכוללת את כל שירותי הצילום אבל ע"י צלם אחד. כלומר אותו הצלם עושה גם וידאו וגם סטילס. כך שלמעשה מדובר בצלם אחד. ע"י הזמנת שירות זה אתם תפסידו תיעוד של רגעים רבים בחתונה. כמו כן, לא כל מי שמומחה בצילומי סטילס הוא גם צלם וידאו מוכשר ולהפך. בדברים כמו צילום, אוכל לאירועים ותקליטן לחתונה, הזול מאוד יכול להיות גם היקר מאוד בסופו של דבר כי זה עלול לפגוע באירוע עצמו.

מאחורי הקלעים

אז אחרי שהבנו כמה צלמים צריך לחתונה, עכשיו נשאר לדעת מהי העבודה מאחורי הקלעים. כלומר לאחר האירוע. ישנו צורך בעוד 2 אנשים לפחות אותם תקבלו במסגרת הזמנת שירות הצילום לחתונה שלכם.

  • גרפיקאית - היא תסדר את האלבום שלכם. כחודש לאחר החתונה יהיה עליכם לבחור כמה מאות של תמונות שיכללו באלבום. הגרפיקאית תעצב את האלבום ואתם תבחרו כריכה. משם יכול להתחיל פינג פונג של שינויים הכולל סידור שונה לתמונות, הגדלה או הקטנה של תמונות ועוד. לכן חשוב לראות דוגמאות שלא אלבומי החתונה שמספק צלם חתונות. כך תדעו אם איזה גרפיקאית הוא עובד והאם האופן בו היא מעצבת מתאים לטעמכם.
  • עורך וידאו - עורך או עורכת יערכו את סרטון הוידאו של החתונה כל שיכלול בתחילתו סרט בן 10 דקות הכולל תקציר של האירוע, 40 דקות ערוכות של האירוע עצמו וסרט סיכום האירוע. בניגוד לעבודה על האלבום, אתם תקבלו את הגרסה הסופית ללא יכולת לבצע שינויים. לכן גם במקרה זה חשוב לראות סרט לדוגמא כמו גם לומר לצלם איזה דברים אתם בשום פנים ואופן לא רוצים בסרט החתונה. כמו כן, הוא כמובן ירצה לדעת איזה שירים אתם רוצים לשלב סרטון, איזה קטעים אתם לא רוצים לשלב בכלל, איזה קטעים חשוב להציג במלואם ואיזה בקצרה. זאת תוכלו לפרט ע"י מילוי טופס.

שתף: