תכנון לו"ז לחתונה

 

אין ספק שכל זוג רוצה למצוא את הספקים הטובים ביותר ביחס לתקציבו לחתונה.  אבל גם לאחר שחתמתם חוזים עם כל הספקים, ישנו צורך בביצוע תיאומים ביניהם. בחלק מהמקרים הם עושים זאת בינם לבין עצמם. למשל תקליטן לחתונה ידבר עם הצלם כדי להתחבר לציוד שלו על מנת להקליט את המוזיקה. במקרים אחרים, בהם אין קשר ישיר בין הספקים, חשוב שאתם תגיעו להחלטות הנכונות לטובת הצלחת האירוע ותקבעו לו"ז. 
 

אירוע הגשה במזנונים

 
אם החלטתם להגיש את האוכל ע"י דוכני מזון הידועים בשמם היותר אלגנטי  - מזנונים -  כדאי שתדעו שלו"ז האירוע אמור להיות שונה מהרגיל. כאשר ישנה הגשה רגילה ע"י המלצרים, למסיבה יש 2 חלקים: החלר הראשון מתקיים מיד לאחר החופה. (ישנה אפשרות להתחיל קודם כל במסיבה ולאחר מכן בהגשה). במהלך המסיבה מתבצעת הפסקה לטובת המנה העיקרית ולאחריה חוזרים לחלק השני של מסיבה עד סוף החתונה. אבל כשמדובר במזנונים, האוכל תמיד זמין לאורחים כך שכל אחד יכול לקחת אותו מתי שהוא רוצה ולכן אין צורך לעשות הפסקה באמצע המסיבה. יש לבדוק זאת מול האולם והדיג'יי ולוודא שאכן זה מה שקורה.
 

לו"ז מומלץ לאירוע

חשוב מאוד להתייעץ עם תקליטנים לחתונה ומנהלי האירוע כדי להחליט על לו"ז מסודר לחתונה. להלן דוגמא:
20:30 – 21:15 – חופה:  טקס החופה מעולם לא יתחיל בדיוק בשעה שקבעתם כי לא כל האורחים מגיעים בזמן. לכן סביר להניח שהיא תתחיל ברבע לתשע וימשך עד  21:15. מנהל האירוע יהיה אתכם בקשר וימליץ מתי להתחיל בטקס. ההחלטה תהיה שלכם כמובן.
 
• 21:15 – 21:45 -  אוכל: מיד לאחר שבירת הכוס, האורחים הקרובים יגיעו לברך אתכם מתחת לחופה ולאחר מכן ילכו לאכול ביחד עם כולם.
 
21:45 – 22:00 ברכות וסרטונים -  לא תמיד יש דרך לדעת אם האורחים מתכננים ברכות וסרטונים, במידה וכן, אפשר לשלב אותם כאן.
 
22:00  - 23:00 -  המסיבה: אם אתם משלבים ריקוד חתן כלה, כדאי להתחיל את המסיבה ממנו.
 
23:00 קינוחים והמשך המסיבה -  כדי שהמסיבה תמשיך לזרום לתוך הלילה -  כדאי להגיש אותם לרחבה.
 
 

שינויים שאפשר לעשות בלו"ז

 
מנהלי אירוע ותקליטנים עלולים להיות בעלי גישות והמלצות שונות לגבי הלו"ז הנ"ל. חלק ימליצו לכם בכל זאת לשלב הפסקה. חלק יאמרו לכם להתחיל את המסיבה מיד לאחר החופה ורק אחר כך לפתוח מזנונים. תבקשו מהם לציין את כל הסיבות מדוע הם ממליצים על סדר משלהם כדי שתוכלו להגיע להחלטה המתאימה לכם. כדאי לחשוב טוב על הלו"ז הזה ואם אתם בוחרים בו חשוב להקפיד שלא יהיה עיכובים בכלל. ללו"ז ישנם חסרונות ויתרונות. החיסרון הגדול ביותר שלו הוא שהמסיבה מתחילה יחסית מאוחר ב 22:00. אם זרימת האירוע חשובה לכם, ואתם לא רוצים להפסיק את המסיבה לטובת ברכות וסרטונים -  כדאי לבחור בלו"ז הנ"ל בכל זאת.  אם אתם רוצים להקדים את המסיבה ברבע שעה, אפשר להתחיל את החופה בדיוק ב 20:30 ולא לחכות למאחרים. עוד פתרון הוא לוותר על שילוב הנאומים והסרטונים ולעצור לטובתם את המסיבה, אבל זה, כאמור, פוגע מעט בזרימה שלה.