מדריך לבחירת שמלת כלה
שתף:

לכל כלה לעתיד יש את החלום שלה לגבי שמלת הכלולות שחלמה עליה. חשוב לבחור שמלה שתתאים לגזרה ושתהיה נוחה במהלך האירוע. אך חשוב מכל, לבחור שמלה שתדגיש את אופייה של הכלה. באופן כללי השוק כולל שני סוגים של שמלות כלה: שמלות כלולות צמודות לגוף ושמלות כללות רחבות המלוות בתוספות בד שונות ויוצרות מראה נפוח וכל אחד מהם מתאים לנתוני גוף שונים.

ממה מתחילים?

לכל אחת יש את הסטייל שלה שהיא אימצה ועיצבה במהלך חייה. לכן ברגע שתגיעי לסלון כלות בטח תדעי את סגנון השמלה איתה תרצי להיכנס לחופה. אם את לובשת שמלות בחיי היומיום שלך תדעי איזו גזרה מחמיאה לך יותר, מהו האורך האידיאלי של השמלה עבורך, מהם הצבעים שהולמים אותך. במידה ואינך מודעת לסגנון השמלה שיכול להתאים לך, תמיד תוכלי להתייעץ עם המעצב אשר ישמח לבחור עבורך שמלה שתמקסם את הנתונים שלך.

קווים מנחים לבחירת שמלת כלה

לכתפיים רחבות תתאים שמלה נפוחה בגזרת פעמון. החלק העליון צמוד והחלק התחתון נפוח כדי ליצור איזון בין קו המותן לפתפיים הרחבות ולהקנות רוחב רצוי. מבחינת החלק העליון, תוכלי להזמין שמלה עם מחוך או ללא, סטרפלס או בצורת וי. הדגש העיקרי הינו על החלק התחתון של השמלה. כדאי מאוד גם שהחצאית תתחיל מקו המותן ולא מאזור הירכיים.

אם תמיד חלמת על שמלה נפוחה אך בשל מבנה גופך המלא נראה לך ששמלה כזו לא תתאים לך, את טועה. כלה מלאה יכולה ללבוש שמלה נפוחה, פשוט חשוב לעצב שמלה לפי כללים מסויימים. למשל, לא להעמיס בפריטים בחלק העליון של השמלה. לכלות שמנמנות תתאים שמלה ארוכה שתיצור אשליה של גוף ארוך וכמובן המחוך מחטב מאוד. חשוב להקפיד על בחירת מחוך איכותי כדי להרגיש נוח במהלך כל החתונה. מעצבי שמלות כלולות מקצועיים יתאימו לך את המחוך שישב עליך כמו כפפה. לכלות מלאות עם חזה גדול לא כדאי להעמיס באבנים באזור החזה, זה יצור מראה מגושם וגדול יותר.

למבנה גוף רזה כדאי להימנע משמלות צמודות מדי, זה רק ידגיש את הרזון ולא יחמיא לך. כדאי ללכת על שמלת סטרפלס, שמלה עם חתך וי מתחת לקו החזה יכולה להחמיא למבנה גוף רזה. לנשים רזות מאוד כדאי להימנע משמלת כלה עם גב מאוד פתוח, זה רק יבליט את גרם העצם וזה לא בהכרח מושך. שמלת כלה שאינה צמודה בחלק התחתון אלה נופלת יוצרת נפח ואשליה של רחבות ולכן מוסיפה המון חינניות לכלות רזות.

טיפים לרכישת שמלת כלה

היום אין צורך לשוטט בין רחובות העיר או לשהות שעות ארוכות בקניונים על מנת למצוא את סלון הכלות המתאים ביותר לצרכיך. היום לכל מעצב יש אתר אינטרנט המציג את העבודות שלו. תוכלי לשבת בבית בניחותא, לראות קטלוג שמלות כלה באינטרנט ולבחור מעצב עם סגנון שמלות כלה שאהבת. חשוב שתקחי בחשבון כי שמלת כלה צמודה לא תתאים לכל מבנה גוף. לכן חשוב להתייעץ עם בעל המקצוע לפני רכישת השמלה, אלה אם ניחנת בגוף אלוהי מושלם. נסי גם לא לחרוג מהתקציב שהגדרת עבור שמלת חתונה שלך, וזאת כדי לא לגרוע מרכיבים אחרים מהמאורע שלך.


נכתב ע"י קטי ניימרק
באדיבות: בית דפוס Print2go


שתף: