מה לא לשכוח ביום החתונה

את הדברים העיקריים כבר הכנתם. ביום החתונה כדאי לא לשכוח לקחת דברים שיכולים לשמש אתכם לעזר או למקרי חירום. אז, מה לא לשכוח ביום החתונה?

רשימה משותפת לחתן וכלה:

 1. טבעות נישואין - לא לשכוח!
 2. רשימת טלפונים של ספקים. תוכלו להעביר אותה למישהו שאחראי על ההתנהלות מול הספקים.
 3. כתובה
 4. פתקי הושבה לשולחנות
 5. כיפות לגברים שיעמדו בחופה
 6. מעטפות עם כסף. הכינו מעטפות עם טיפים לספקי שירות שונים.
 7. צ'קים. לעיתים ספקי שירות מבקשים תשלום מיד אחרי החתונה. לשם כך הכינו צ'קים. מומלץ להימנע מתשלומים מיידים לספקי שירות. סגרו עם הספקים לשלם יום יומיים אחרי האירוע.
 8. ברכות ואיחולים. אם אתם או בן/ בת הזוג שלכם מתכננים לומר ברכות בחופה, כדאי לרשום את מה שהייתם רוצים לומר על פתק ולא להסתמך על הזיכרון. אל תשכחו שעליכם לעבור מסע ארוך לפני שאתם נעמדים תחת החופה: שעות ארוכות של צילומים, איפור והלבשה שעלולים להתיש אתכם. ולרבים יכול להיות פחד מפני דיבור מול קהל. הצצה בתוך הפתק  תגביר לכם את הביטחון ותאפשר לומר את הדברים כפי שתכננתם.
 9. סנדוויצ'ים ובקבוק מים. דאגו לעצמכם ואל תשכחו לאכול!
 10. ערכת עזרה ראשונה. הערכה יכולה לתת מענה ראשוני על כל צרה שלא תבוא ולעזור במצבים בעייתיים. כללו בה כדורים נגד כאבי ראש, פלסטרים, משחה נגד שפשפת, סיכות ביטחון, מגבונים לחים, חומר מחטא, גאזה ואלוורה.

רשימה לכלה:

 1. אישור מקווה
 2. מטליות לחות. ודאי תוכלי משהו במהלך היום. לא משנה כמה תהיי זהירה תמיד קיים סיכוי שמשהו ישפך או יטפטף על השמלה. מטליות לחות יכולות להסיר את הכתמים ולהשאיר את השמלה לבנה כקדמותה.
 3. בושם ודאודורנט
 4. מראה קטנה. הרבה זוגות עורכים את חתונתם בחודשי הקיץ החמים. את עלולה להזיע והאיפור עלול להימרח על הפנים. כדאי להצטייד בראי קטן כדי "לתקן" את האיפור במקרה הצורך. גם אם את חוגגת את חתונתך בחורף, עדיין קחי איתך מראה קטנה ליתר ביטחון.
 5. נעליים נוחות
 6. לבנים (תחתונים, חזיה, גרביים, מחטב)
 7. כלי תפירה. ביום חתונתך תצטרכי "לדגמן" המון. וכדי לקבל תמונות מעניינות תהיי מוכנה לעמוד בכל מקום, בין אם הוא הררי או עשבי. השמלה שלך עלולה להינזק ולהיקרע. כלי תפירה יעזרו לך להחזיר מראה מושלם לשמלה.
 8. הינומה

רשימה לחתן:

 1. כיפה וסיכת ראש לכל מי שעומד מתחת לחופה
 2. חולצת טישרט להחלפה לריקודים. אתה הולך להזיע הרבה בזמן הריקודים. כדאי לקחת חולצה נוספת.
 3. נעליים נוחות להחלפה. אם תרצה להחליף נעליים אלגנטיות שלך לנעליים נוחות יותר בזמן הריקודים, כדאי לא לשכוח להביא זוג נעליים נוחות, בייחוד כאשר אתם חוגגים חתונה במרחב פתוח כדוגמה גני אירועים בשרון.
 4. בושם ודאודורנט
 5. זוג גרביים
 6. כוס לשבירה. כל גני האירועים, לרבות גני אירועים במרכז, מספקים כוס לחתן לשבירה. עדיין עדיף שתביא איתך "כוס חתנים" שקלה לשבירה.
 7. טלית
 8. מבריש נעליים
 9. בגדים תחתונים להחלפה (גופייה, גרביים, תחתונים)

לסיכום, הדבר העיקרי שעליכם לקחת הוא הרבה מצב רוח טוב. תיהנו מכל רגע, תתרגשו ותשמחו מכיוון שהיום הזה יחלוף מהר. עברו על רשימה של מה לא לשכוח ביום החתונה, וודאו שיש לכם הכל ולכו לישון בראש שקט.


הורדת הרשימה "מה לא לשכוח ביום החתונה" כקובץ PDFpdf icon