מה לשאול כשמחפשים גן אירועים

 

אילו רישיונות ואישורים יש לעסק?

לפני שבוחרים אולם או גן אירועים, חשוב לוודא שלבית העסק יש רישיון עסק. רישיון עסק מצביע על כך שננקטו כל האמצעים והסידורים המתאימים להפעלתו התקינה של המקום. בארץ ישנם הרבה גני אירועים שפועלים ללא האישורים הנדרשים. לכן, רצוי ואף מומלץ לשאול את הבעלים של המקום לגבי סוגי האישורים והרישיונות שיש ברשותו. אל תתביישו ושאלו את בעל העסק האם יש לו רישיון עסק בתוקף, האם יש היתר בניה, ביטוח צד ג', רישיון תברואה, אישורים מהמשטרה ומכבי אש. זה יכול לחסוך לכם הרבה כאבי ראש בהמשך וכמובן תוכלו לקיים את האירוע בביטחה רבה יותר, לכן חשוב לדעת מה לשאול כשמחפשים גן אירועים.

איזה תפריט אוכל מציע המקום?

את רוב האירועים עורכים בשעות הערב. האורחים שלכם ישקיעו את עיקר זמנם בהופעה וסביר להניח שישכחו לנשנש משהו על הדרך. עבורם האוכל יהיה האטרקציה המרכזית באירוע (לפחות בשלבים הראשונים). מנות משובחות ותפריט מעניין ישאיר את האורחים שלכם שבעים ומרוצים, מה שיהפוך את האירוע שלכם למוצלח יותר. בדרך כלל מחירי המנות בגני אירועים בשרון יהיו גבוהים יותר יחסית למקומות האחרים בארץ. כל זוג מוכן להוציא סכום מסוים עבור המנות. כדי להימנע מטעויות ואי נעימות, הקפידו לערוך בדיקה מקיפה לפני סגירת האולם או גן אירועים: מה המחיר למנה והאם הוא כולל מע"מ, כמה משלמים על רזרבות, האם מחייבים אתכם לשלם על מנות עבור האנשים שלא באו, האם יש תעודת כשרות?

עיצוב ואווירה

כל זוג הוא עולם ומלואו, ויום החתונה פשוט מחייב שכל דבר יהיה במקומו. עיצוב, הוא נדבך חשוב מכל חתונה, היוצר אווירה ייחודית לאירוע וקורם סיפור אהבה לכל זוג. אם אתם לא מסתפקים בעיצוב בסיסי שמציעים לכם בגני אירועים במרכז או במקום אחר, פשוט פנו למעצבת אירועים. אך לפני כן בדקו האם אתם יכולים להביא מישהו חיצוני לעצב, האם ניתן להעביר את החופה, איזה שינויים ניתן לערוך. במידה ואתם מסכימים על עיצוב המקום בררו האם הוא כלול במחיר, מה כולל העיצוב והאם קיימות וריאציות נוספות לעיצוב. זכרו, כי עיצוב האולם הוא חלק בלתי נפרד מחווית האירוע והוא מבטא את רמת האירוע ומשדר לאורחים את אופי השמחה.

מי אחראי להושבת האורחים?

בתור מארגני האירוע ודאי הייתם רוצים להושיב את כל המוזמנים בשולחנות בתפוסה מלאה, ורק לאחר מכן להשתמש בשולחנות רזרבה, אחרת תיאלצו לשלם עבור המנות לפי שולחן ולא לפי מספר המוזמנים. מה לשאול כשמחפשים גן אירועים? האם בעל המקום מספק לכם פתקי הושבה לפי רשימת המוזמנים והסידור שלהם שהכנתם, האם ישנם סדרנים שאחראים על חלוקת כרטיסי ההושבה לאורחים שמגיעים, כמה מקומות ישיבה בשולחן אחד, מהם המרחקים בין שולחן לשולחן כדי שלא יהיה צפוף מדי. אירוע מוצלח, נבחן בין היתר בהקפדה על סדר והתנהלות נכונה של נותני השירות לאורחים.

מאבטחים וכספת?

חשוב מאוד שהאולם יספק כספת רצינית ועם קוד פתיחה משוכלל. ישנם זוגות שיכולים לסיים את האירוע עם מאות אלפי שקלים, ומלבד לכספת בטיחותית כדאי לבדוק את עניין המאבטחים. האם האולם מספק מאבטחים לכספת? אם לא, כדאי לשקול לשכור שירותים של מאבטח או שניים כדי שיעמדו ליד התיבה וישמרו על הכסף שלכם. כך ניתן להבטיח רוגע אמיתי מפני גניבות או פריצות.