לא מעט הורים וילדים נתקלים בשאלה האם לחגוג את בר המצווה באירוע מושקע, שהרי בר מצווה יש רק פעם אחת בחיים, או שמא לחגוג את השמחה באירוע מצומצם בלבד ולפנק את הנער הצעיר בטיול חובק עולם שלא ישכח לעולם...

 

רבים וטובים מאיתנו דנו בשאלה ולא הגיעו לתשובה חד משמעית, לכן כל מה שנוכל להציע הם מספר כללי יסוד כדי לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה:

  1. על ההורים להבין שההחלטה בנוגע לאופן בו חוגגים היא של חתן בר המצווה בלבד. ולא, לא משנה כמה שנים הם הולכים לאירועים משפחתיים רק כדי לקבל בחזרה באירוע שלהם. זה גם לא משנה שהסבתא רבא של הילד מאוד תיפגע אם היא לא תענוד לו את השרשרת שקנתה לו לכבוד המאורע. החתן הוא זה שמחליט. כל השאר צריכים להתאים את עצמם להחלטה שבחר.
  2. גם אם הנער בוחר בטיול לחו"ל, מן הראוי לערוך אירוע מצומצם לקרובים וחברים נבחרים. עם כל הכבוד לרצונותיו והחלטותיו של הנער, יש לכבד גם את אלו שחשוב להם לחגוג עימו את המאורע המשמח ולכן יש להתחשב גם בהם.
  3. במידה והנער בוחר בכל זאת לחגוג באירוע רב משתתפים, רצוי לשתף אותו לפחות בחלק מההחלטות הנוגעות לארגון האירוע. אף על פי, שישנם תחומים כגון התפריט וסידור השולחנות, בהם ההורים הם מקבלי ההחלטות, רצוי לשתף את חתן בר המצווה בהחלטות כגון, התוכנית האומנותית או מספר בני כיתתו שיוזמנו לאירוע.

     

לסיכום, כל אחד מאיתנו מכיר לפחות אדם אחד, שעדיין ממתין לטיול בר המצווה שהבטיחו לו בגיל 13. וזה בכלל לא משנה שהוא כבר בן 30. הורים, אם הילד שלכם וויתר על חגיגות בר המצווה שלו לטובת טיול בחו"ל, תהיו בטוחים שזה חשוב לו. ושהוא מחכה לטיול הזה בכיליון עיניים. לכן, אם החלטתם לפנק את הילד בטיול בר מצווה, תשתדלו שזה אכן יהיה בסמוך למועד האירוע ולא למועד שחרורו מצה"ל.....