מתי נדרש משגיח כשרות לחתונה?

אנשים רבים אינם מודעי לכך שהיום כשרות אינה דבר של מה בכך. בשנים האחרונות חל גידול עצום בציבור דורשי הכשרות במקומות ציבוריים, ויותר ויותר מסעדות ושירוי קייטרינג נערכים לספק את הביקוש הגובר ולשמור על כשרות. כ שהקהל הגדל לשירותים אלה גם נזקק למשגיחי כשרות בכל המוסדות הקולינריים, כולל באירועים ובשמחות של ציבור חילוני.


האורחים שלכם שומרים כשרות ולכן גם אם


גם אם אתם חילוניים, בוודאי יש לכם אורחים שהכשרות חשובה להם ותרצו לספק את רצונם ולעמוד על כך שהכשרות מתאימה להם. כשרות אינה רק ששמירה על הפרדה בין בשר וחלב, אלא היא כוללת עוד קבוצה גדולה של הלכות שמירת כשרות שמתחילות כבר באספקת המצרכים שאותם מבשלים, ולכן משגיח כשרו חייב לפקח על כל התהליך מתחילתו ולוודא שמשתמשים ר במוצרים שלהם יש תו כשרות שמתאים לכם. יש לדעת כי יש זרמים שונים בכשרות ויש מחמירים יותר ופחות. הרוב משתמשים בכשרות שמעניקה הרבנות הראשית לישראל על כל שלוחותיה ברחבי הארץ, אולם רבים אחרים שנוהים אחר זרמים שונים ביהדות מקפידים על מהדרין, על כשר חלק ועוד כל מיני הלכות מחמירות של רבנים שונים.


עבודת משגיח הכשרות בתיאום


כאשר אתם מוצאים את גן האירועים או האולם שלכם ואת שירות הקייטרינג, עליכם לברר מהי דרגת הכשרות שהם משתמשים בה ולברר זאת גם אצל אורחיכם. סביר להניח שאתם מכירים את רוב האורחים ויודעים מהי מידת ההקפדה שלהם וההעדפה שלהם בכל הקשור לכשרות, ולכן חיוני גם שתוכלו להביא משגיח כשרות טוב מטעמכם לאולם כדי לוודא שכל מה שיוגש באותו ערב יהיה מתאים גם לאורחים המחמירים ביותר כדי לא לגרום להם עגמת נפש וצער. כשרות רבנות בדרך כלל אינה מתאימה לאנשים חרדים, והם יעדיפו כשרות מהדרין. בררו אם מגישים אותם באולם שלכם ואיך אפשר להתאים אותו גם להם. משגיח כשרות נמצא במטבח מרגע הבישול ומקפיד על כך שעושים את ההפרדה הנכונה ושלא עושים טעויות בהלכות הכשרות, כדי לא להכשיל את האורחים.


פתרונות שונים לכשרות מהדרין


יש מקומות שבהם אפשר להגיש מנות מסוימות בתפריט בצורה נפרדת בכשרות מהדרין. פתרון זה מתאים למי שהוא מיעוט בקרב האורחים וכך אפשר לענות על הצרכים של כולם, כאשר משגיח הכשרות מפקח על כך ומוודא את הגשת מנות אלה לאורחים המחמירים. אם החלטתם שהאולם כולו יהיה מהדרים כדי לא להפריד בין האורחים, או מכיוון שאינכם בטוחים או שזו העדפתכם, מנו משגיח כשרות שיוכל לעשות סדר בין כל דרגות כשרות המהדרין ולהבטיח שכולם יוכלו לאכול באולם באירוע שלכם בלי בעיה.