מתנות לחינה בהדפסה אישית

טקס חינה

חינה היא טקס מעבר מחיים כיחידים לחיי זוגיות והוא נהוג בקרב הרבה יהודי עדות המזרח. משמעותו העיקרית של טקס החינה הוא לברך את הזוג בשפע, פוריות והצלחה בחיי הנישואין. כיום, נהוג לקיים את טקס החינה שבוע לפני החתונה, והוא נערך בעיקר בהשתתפות הכלה והחתן עם משפחה וחברים קרובים. בטקס מורחים חומר חינה על גבי כפות הידיים של כולם כסגולה למזל טוב. מסיבת חינה כוללת הרבה ריקודים, אוכל, תלבושות מסורתיות ומנהגים מסורתיים שונים.

מתנות של פעם...

בעבר, היה נהוג להעניק לזוג הצעיר מתנות "אמיתיות" לחינה. האורחים והמשפחה דאגו שבני הזוג יתחילו את חייהם המשותפים כאשר ברשותם כל הדברים להם הם יזדקקו לתחילת הדרך החדשה. האורחים היו מביאים מצעים, רהיטים, כלי מטבח וכו'. אך עם השנים, מחיר האירוע הרקיע שחקים, ולפי כך פשט המנהג להביא סכומי כסף לאירוע על מנת שהזוג הצעיר יהיה בעל מסוגלות לכסות את הוצאות האירוע המפואר.

מתנה לאירוע עם נופך אישי

כיום, מוזמנים רבים לא מסתפקים במתנה כספית בלבד, גם אם מדובר בסכום מכובד מאוד, ומביאים מתנה קטנה נוספת בהדפסה אישית. מתנה כספית מתבזבזת או מנותבת לצרכי כיסוי הוצאות האירוע, ובסופו של יום, הזוג נותר ללא מתנה מוחשית בידיים. לעומת זאת, מתנה אישית לחינה נשארת אצל הזוג עוד הרבה זמן אחרי האירוע. לפי כך כדאי להשקיע מאמצים וזמן לאיתור מתנה מיוחדת עם נופך אישי שתשמש את החתן והכלה גם בעתיד.

רעיונות למתנות לחינה

מתנות אישיות לחינה: קיים מגוון נרחב של מתנות לחינה בעיצוב אישי בטווח רחב של מחירים, ביניהן שעון קיר מזכוכית עם תמונות הזוג, שעון קיר בצורת לב עם הקדשה אישית, קולאז תמונות על בד קנבס ומסגרת עשויה עץ, חמסה מעץ בעיצוב אישי ומיוחד, מסגרת אישית לתמונה, מדבקות קיר גדולות לחדר שינה או סלון ועוד. את המתנות האישיות ניתן לרכוש בחנויות שונות ובאתרי אינטרנט שמעמידים לרשות הלקוחות מתנות מקוריות ומיוחדות לחינה בעיצוב אישי. מתנה אישית לחינה היא לא עוד מתנה, זוהי מזכרת מושקעת שתיחרט בזיכרונם של הזוג העתידי.

כלי בית ומטבח: אף על פי שמנהג הענקת מתנות לבית הינו עתיק יומין ונראה כי הולך ונעלם עם השנים, עדיין אורחים רבים בייחוד המשפחה, אוהבים להעניק לבעלי השמחה כלי בית ומטבח בתור מתנה לחינה. בכל זאת, מדובר במתנה פונקציונאלית אשר תשמש את בני הזוג למשך שנים ארוכות. המתנות היקרות והיוקרתיות מוענקות בדרך כלל על ידי קרובי משפחה וחברים קרובים והם יכולים לכלול: תכשיטים ושרשראות, בשמים, מצעים יוקרתיים, פלטה חשמלית, יודאיקה, סט כלים למטבח, סכו"ם, מגבות, שמיכות וכיו"ב.

מתנות זוגיות לחינה: כיום, טקס החינה המסורתי הפך להפקה שלמה שכרוכה בהתארגנות רבה, השקעת מאמצים כברים והשקעת זמן גדולה. בעלי השמחה עמלים ימים כלילות כדי שהאירוע יצא מושלם, ובתום התהליך הם זקוקים לכמה ימי מנוחה. חלק מהמוזמנים מבינים את הצורך בכך ורוכשים להם מתנות פינוק ונחת כמו חבילת ספא זוגית מפנקת, כרטיסים להופעה או כרטיס גיפט כארד לשופינג.

נכתב ע"י קטי ניימרק

באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים