סגנון איפור כלה
 
בחירת סגנון האיפור לחתונה הינו שלב חשוב בהכנות לקראת החתונה ומכיוון שלכל כלה יש תווי פנים, צורת פנים, סגנון אישי, אופי וצרכים שונים יש לבחור במאפרת שמתמחה בתחום איפור כלות או איפור ושיער לכלה ומקפידה להקשיב לכל כלה, להבין כיצד היא רוצה להיראות ולבחור באיפור איכותי ועמיד אשר מתאים לסוג העור שלה, להעדפותיה, למזג האוויר, לעיצוב השיער, לשמלה, לגוון העור וכמובן- לאופי.
כדי למנוע הפתעות ואי הבנות יש להיפגש עם המאפרת, לעיין באתרים באינטרנט, לבחון תמונות של חברות או מכרות שהתחתנו או להביט במגזינים של איפור ושיער לכלה. במהלך הפגישה יוכלו הכלה והמעצבת לבחור בסגנון שמתאים לכלה- הסגנון יכול להיות איפור כלה אלגנטי, דרמטי, רומנטי ועוד.
 

הסוד: הדגשה וטשטוש

לא משנה באיזה סגנון איפור תבחר הכלה- בין אם מדובר על סגנון דרמטי, מעושן, טבעי או עדין- עליהם נסביר בהמשך, על המאפרת לדעת כיצד להשתמש בטכניקות ושיטות שונות אשר יתאימו למבנה הפנים הייחודי של הכלה ולתווי הפנים של הכלה- על המאפרת לדעת באיזה איפור כלה לבחור כדי להסתיר את הפגמים ולהדגיש את החלקים היפים, לדוגמה- אם לכלה יש עיניים גדולות ויפות אך אף גדול יהיה על המאפרת להדגיש את העיניים ולטשטש את האף.
 

מצעד הסגנונות- מתלבטת באיזה סגנון לבחור?

האפשרויות של איפור כלות מגוונות ביותר, נמנה ארבעה סגנונות מרכזיים:
 איפור דרמטי- האיפור הדרמטי מיועד עבור כלות שרוצות למגנט את העיניים מהשניות הראשונות של האירוע והוא יגרום לכלה לקבל עוד יותר תשומת לב מאשר איפור בסגנון אחר. האיפור הדרמטי מתאים לחתונות שנערכות בקיץ ובחורף והוא מתמקד בהדגשת העיניים כך שהוא יתאים לכל גווני העיניים, מעבר לזאת תוכל המאפרת להשתמש באיפור כדי לגרום לעיניים קטנות להראות גדולות יותר- היא תעשה זאת באמצעות הוספה של תוחם תחתון בתוך העין ומתחת לקו של הריסים- התוצאה תהיה מראה של עיניים פקוחות וגדולות יותר. כמובן שחשוב שלא להגזים עם האיפור הדרמטי.
 
 איפור מעושן- למרות שאנו רגילים לראות את האיפור המעושן בצילומים לקראת החורף הוא מתאים גם לעונות אחרות. האיפור המעושן מתקבל על ידי צלליות והוא מטשטש את האזור שמסביב לעיניים. כאשר מתאפרים בסגנון מעושן יש להיזהר שלא לחבל בתווי הפנים.
 
איפור טבעי- איפור כלות טבעי הינו עדין מאוד ומטרתו לשמור על המראה הטבעי של הכלה ולהסתיר פגמים בולטים. את המראה העדין ניתן לקבל באמצעות שימוש בצבעי פנינה ,ברונזה, שמנת, גוונים ורודים, זהב, אפרסק וחום. לשפתיים כדאי להוסיף צבע כדי לקבל את המראה הרך והטבעי. באמצעות האיפור הטבעי יכולה הכלה לשמור על המראה הפשוט אך להוסיף לו יופי וזוהר. 
 
איפור נעים- האיפור הנעים הינו עדין, קליל ורך והוא מתאים מאוד לחתונות שמתקיימות בשעות היום ובמקומות פתוחים. 
 

מה שמתאים לך- בסופו של יום יהיה עלייך לבחור את הסגנון שלך

איפור כלה מתאים יגרום לך להרגיש יפה, זוהרת ורגועה ולכן חשוב מאוד להבין מהו הסגנון המתאים ביותר עבורך. יתכן שחברה שלך בחרה בסגנון אחר והוא התאים לה מאוד אך הוא לא יתאים לך בשל סיבות מסוימות אשר עשויות להיות- גוון העור, עצמות הלחיים, מראה העיניים, האופי וכו'- לכן לבצע בדיקה מקדימה ולבקש מהמאפרת לבצע איפור ניסיון, בצורה זו תוכלי לדעת איך תראי וכיצד תרגישי עם האיפור ויש להדגיש כי תחושת הנוחות הינה חשובה ביותר.