עוגות לאירועים וחתונות

לא פעם בחיינו זכינו לראות, בעיקר בסרטים האמריקאים השונים, עוגות חתונה גדולות ומרשימות עם מספר קומות אשר בקומה העליונה מתנוססות להן בובות בדמות החתן והכלה כאשר ברגע השיא של ערב החתונה, נוהגים בני הזוג לחתוך את העוגה ובכך לסמל באופן סימבולי את האיחוד שלהם כזוג נשוי.

גם בישראל הקטנה שלנו ניתן מעת לעת להבחין באירועים שונים בעוגות דומות (עשויות בעיקר סוכר ומרציפנים) אך לרוב עוגות לחתונה ולאירועים חגיגיים דומים מגיעות במחוזותינו בקונספט שונה לגמרי – ראשית בשל העובדה שאצלנו לא נהוג לבצע את אותו הטקס של חיתוך העוגה המשותף, וגם, אולי בעיקר, בשל העובדה שבחתונות בישראל, עקב עניין הכשרות, לא נהוג להכין עוגות חלביות אלא אם כן מדובר מראש בחתונה מוגדרת כבעלת קונספט חלבי.

הזכרנו את עניין הכשרות בנושא, ואכן מדובר במרכיב חשוב ורגיש למדי במחוזותינו - רוב המטבחים בגני ובאולמות האירועים מוגדרים כמטבחים בשריים, מאחר וברצונם לקבל את הכשרות המוסדרת של מוסדות הרבנות השונים, ולכן מראש הם אינם לא יכולים לבשל בחלב, ומכאן כי מרבית העוגות וכן הקינוחים המוגשים באירועים הם פרווה. 

במהלך השנים הייתה קיימת בעייתיות מסוימת בנושא, כיוון שבמקרים רבים איכות העוגות והקינוחים לא הייתה ברמה גבוהה למדי, אך בעשור האחרון אנחנו רואים מגמה משמעותית של שיפור ואפילו מהפך בנושא, ועוגות הפרווה זוכות להצלחה ואהדה גדולה בזכות השיפור באיכות המתכונים והמרכיבים שלהן. חשוב לציין שמלבד נושא הכשרות, עצם העובדה שמדובר בעוגות וקינוחים נטולי רכיבי חלב, הרי שגם יותר קבוצות אורחים יכולים ליהנות מהם בפה מלא - למשל טבעונים ואורחים אחרים שלא נוהגים מסיבותיהם, לאכול מטעמי חלב. 

כיצד נבחר עוגה מתאימה לאירוע החתונה שלנו?

עומדות בפנינו כיום מבחר רחב של אפשרויות מעוצבות לבחירת עוגה מתאימה ומרשימה לחתונה, כאשר ראשית בהליך הבחירה חשוב לשים לב למרכיבים הבאים:

1. מרכיב ראשון חשוב לבחירת עוגה, הוא העונה - כלומר, אם מדובר בקיץ, מוטב לבחור עוגה קלילה שלא תכביד וכזאת שגם תוכל לשמור על עיצובה היטב גם בתנאי חום קשים למדי. אם מדובר בחתונת חורף, אזי אנחנו יכולים לבחור עוגה חמה, עוגה כבדה יותר, כיוון שבחורף נהוג לאכול מאכלים כבדים יותר. 

2. התאמה לקונספט ולתפריט הכולל - אם אנחנו בוחרים לערוך אירוע קליל יותר, חתונה באווירה נינוחה ופחות רשמית, אין צורך שדווקא בעוגה ננסה לעשות משהו אחר, לעומת זאת, אם אנחנו בוחרים לערוך אירוע מפואר וגדול, לא נסתפק בעוגה קטנה ופשוטה, נכון? כאן יש לומר, אם אנחנו מתאימים את העוגה לתפריט, צריך לבדוק באיזו רוח התפריט, אם לצורך העניין מדובר בתפריט בנוסח צרפתי או איטלקי, נבחר גם את העוגה בהתאם. 

האופציות שעומדות לפנינו הן גדולות וכמעט בלתי מוגבלות. אנחנו יכולים לבחור עוגות אישיות ועוגה משותפת ממנה פורסים פיסה לכל אורח, אנחנו יכולים לבחור בין עוגות פירות לעוגות שוקולד, עוגות עם קרמים לעוגות חלקות, עוגות שמכילות שוקולד פרווה לבין עוגות עם ריבות - האופציות הן רבות וכל מה שעלינו לעשות, זה לבחור באופציה שמתאימה לנו בהתאם למרכיבים שצוינו מעלה ולהתחיל ללקק את האצבעות.