שף פרטי

מתכננים חתונה קטנה בטבע? כדאי לכם לחשוב על הזמנת שף פרטי. זה לא רק עניין של יחס אישי, אלא גם מטבח איכותי במיוחד, להבדיל מארוחות המבוססות על מטבח תעשייתי.

אחת הדרכים המפתיעות והמקוריות ביותר שמתאימה בתור אירוע חתונה אינטימי, נעים ואפילו יוקרתי - היא הזמנת שף פרטי למקום האירוע. הוא יהיה זה שיבשל את המנות, יציג לאורחים את חומרי הגלם ואפילו, אם הדבר יוסכם בינו לבין החתן והכלה - יכין חלק מהמנות לנגד עיניהם המשתאות של המוזמנים. בכך ירוויחו האורחים פעמיים - גם במנות עשירות, מיוחדות ואפילו מפוארות וגם במנות שבושלו והוכנו על המקום ואין טריות מהן. כל גם נחסך שירות של חימום חוזר. 

אילו מנות יכול להכין שף פרטי? 

להלן רק חלק מהשירותים שעשוי השף הפרטי לספק ומתאימים במיוחד לשדרוג אירוע חתונה: 

  • ארוחות שף פרטיות - בין אם המטבח חשוף וגלוי לעיניהם של האורחים ובין אם לא - אין ספק שאוכל שהוכן על ידי שף יהיה מיוחד, אנין, טרי ואיכותי הרבה יותר מאשר לו בושל במטבח תעשייתי. 
  • שף פרטי כשר - השף יוכל להתאים את המנות על פי הבקשות של החתן והכלה או להגבלות כאלה ואחרות על מנת להתאים לרוב האורחים (או לכולם). בכלל זה ניתן לחשוב על מנות חלביות או בשריות, מנות טבעוניות או נטולות גלוטן ועוד סגנונות אחרים שעשויים להתאים לכל אירוע. 
  • קייטרינג לאירוע החתונה - בין אם מדובר באירוע קטן, בינוני או גדול - השף יכול להיות זה שאמון על הכנת המזון ובכך מובטחת המקוריות וההנאה ממנות שלא פוגשים בכל אירוע. 
  • ארוחות מיוחדות בטבע - חתונה לא חייבת להיות בתוך אולם או גן אירועים, אפשר לארגן חתונות גם בחיק הטבע. השף יוכל להגיע גם לשם ולמרות תנאים מאתגרים - להכין ארוחה יוצאת מן הכלל שתשאיר את האורחים כולם נפעמים. 
  • ייעוץ קולינרי - לא כדאי להקל ראש בביצוע שיחת ייעוץ בטרם מחליטים איזה סוג של מזון יוגש בחתונה. השף יוכל להמליץ מתוך הידע והניסיון שלו וכך לכוון את בני הזוג לרעיונות שהכי יתאימו להם. 

מה חשוב לדעת על שף פרטי? 

כאשר מחפשים שף שיכול להגיע לבשל באירוע חתונה - חשוב מאד לוודא שהוא אכן מציע את השירותים האלה, שיש לו ניסיון רב ככל האפשר בשירותים שאותם הוא מפרסם וכדאי מאד להתרשם מתמונות של מנות שהוא הכין באירועים אחרים. דבר נוסף שכדאי הוא לבקש המלצות מלקוחות שהזמינו אל השף אירועים, שכן המלצה שלהם תהיה האישור הרשמי לכך שכדאי להסתמך עליו ולהזמין ממנו את השירותים שהוא מציע. 

חשוב לוודא שמדובר בשף מוסמך, שמכיר את כללי הניקיון, ההגיינה והאחסון של מוצרי מזון שונים, שהוא מצויד בכל כלי העבודה הדרושים ושהוא כמובן מתאים ומסכים לבשל עבור בני הזוג באירוע הכי חשוב עבורם. כאשר החתן והכלה יודעים שיש שף מקצועי שעומד בראש צוות המטבח הם יהיו רגועים ושקטים לאורך האירוע ויידעו שיש להם על מי לסמוך. האורחים - לאחר שיטעמו מהמנות יידעו שהבחירה שנעשתה חכמה, מיוחדת ומקורית מאד.