צלמי חתונות
שתף:

בחירת צלמי אירועים הוא תהליך שנחשב ללא פחות חשוב מאשר בדיקת גני אירועים במרכז או בחירת שמלות כלה. הרי בסופו של דבר, אחרי שהאירוע נגמר, הדרך היחידה לזכור ולחזור שוב ושוב לאותו היום היא בעזרת הוידאו, המגנטים ואלבום החתונה. חלק מהזוגות מזמינים צלם לחתונה מבלי לברר איתו פרטים ולתכנן את התנהלותו במהלך האירוע. חלק מהצלמים מסבירים על אופן ההתנהלות שלהם וחלק לא. לכן חשוב לדעת מראש כיצד הם מתנהלים ולתאם ציפיות על מנת שבמהלך האירוע לא יהיו תקלות ואי הבנות. בפוסט זה אספנו למענכם כמה נקודות חשובות בנוגע להתנהלות צלמי חתונות.
 

מיקום הצלמים בחופה ועל הרחבה

לכל צלם חתונות יכולה להיות התנהלות משלו מול הזוג. האחד מנסה כמה שפחות להיות מורגש באירוע בעוד שלאחר זה ממש לא משנה, מה שחשוב לו הוא להשיג את התמונות הרצויות בדרך הקלה והמהירה ביותר לטובת הזוג  ואין זה משנה לו אם הוא מפריע למהלך העניינים או מעצבן את האורחים.
 
חופה: חשוב שהצילום יתבצע מרחוק ולא מתוך החופה. ראשית זה עלול להפריע לזוג ושנית כי זה מסתיר לאורחים את הרגע. אז מה האפשרויות שעומדות בפני צלמי חתונות? למקם פלאש בתוך החופה אך לצלם את המעמד מחוץ לחופה. קורה שזוגות מגלים בסרט החתונה הערוך שצלמי סטילס נכנסו לתמונת צלם הוידאו והרסו רגע מסוים במהלך המעמד. לכן חשוב לוודא שזה לא יקרה. חשוב לוודא שכל הצלמים מתואמים ביניהם, וגם אם זה קורה חשוב לוודא שהצלם מוריד את הרגע והשתמש בזווית צילום אחרת. 
 
רחבה: חשוב לוודא שהצלמים מתנהלים בצורה זהירה, אדיבה ומנומסת על הרחבה. כלומר שהם לא דוחפים את האורחים. הם יכולים לבקש מהם לזוז, אבל בשום פנים ואופן שלא ידחפו את האורחים. זה קורה בלא מעט אירועים. הם צריכים להתייחס לאורחים בדיוק כמו שהם מתייחסים אליכם.

מיהו צלם מגנטים ומיהו צלם וידאו וסטילס

 אורחים אוהבים מאוד צילומי מגנטים. הם תמיד יחפשו את הצלם ויבקשו להצטלם איתו. לפעמים לא ברור מיהו צלם מגנטים ומיהו צלם רגיל וכך האורחים מתאכזבים שהם לא השיגו את הצלם הנכון. כדאי לבקש מאותו צלם מגנטים שהזמנתם שילבש חולצה עם כיתוב או שיהיה לו תג כדי שהאורחים יזהו אותו בקלות. במקרים רבים הצלמים בכל מקרה לובשים חולצות כדי לקדם את עצמם.
 

מועד אספקת האלבום וסרט החתונה

ממש לא מומלץ לעבוד עם צלמם חתונות שלא מוכן לחתום על חוזה כולל לו"ז המתייחס לתשלום ולאספקת מועד סרט החתונה והאלבום. אל תשלמו בשום פנים ואופן את מלוא התשלום מראש. יש לתאם עם הצלם תשלום בשלבים. צלמי אירועים איכותיים יודעים לתכנן את שני לוחות הזמנים. כמו כן חשוב לדעת תוך כמה ימי עסקים אתם אמורים לקבל את הוידאו ואת האלבום. עליהם להתחייב על כך בחוזה אחרת הם עלולים לגרור את המסירה במשך חודשים.
 

שתף: