תמונת חתונה על קנבס

התמונה שתבחרו צריכה לשקף היטב את האירוע. מומלץ לבחור תמונות עם הרגעים המרגשים ביותר כמו טקס חופה, שבירת כוס, ריקוד חתן וכלה, החיוכים של האורחים ועוד. בתום החתונה תוכלו לקבל מאות, ולעיתים אף אלפי תמונות מהצלמים שלכם, מהן תוכלו לברור את התמונות היפות והאיכותיות ביותר להדפסה על גבי בד הקנבס. חלק מהזוגות אינם מסתפקים בתמונה יחידה ויוצרים קולאז תמונות. את פסיפס התמונות ניתן לעצב בצורות שונות של לב, אותיות, מספרים, תמונות או כל צורה אחרת שתחשקו.

גודל הקנבס

בעבר הזוגות היו מדפיסים את תמונותיהם על גבי הקנבס בגודל 20*30 ס"מ. לאור ההתפתחות של תעשיית הדפוס, גידול בספקי השירות וההוזלה של חומרי הגלם, ניתן להדפיס תמונות חתונה על קנבס גדולות במחירים נמוכים מבעבר. לכן יותר ויותר זוגות מדפיסים על קנבסים גדולים כמו 70*50 ס"מ ולעיתים אף בגודל 3*2 מטרים. התמונות שהודפסו על קנבס עוברים מתיחה ומסגור. המסגרת בדרך כלל עשויה עץ איכותי וניתן לבחור את הגוון בהתאם לעיצוב חלל החדר וגווני התמונה. לקבלת תמונת קנבס יוקרתית יותר ניתן להוסיף שכבת זכוכית שתגן על התמונה למשך שנים ארוכות יותר.

תהליך ההדפסה

ראשית כל יש לבחור תמונה שמתאימה להדפסה. כמובן שהתמונה צריכה להיות באיכות גבוהה, בייחוד כאשר מגדילים אותה בצורה משמעותית. רצוי לבחור תמונה ייחודית ומרשימה שתיהנו להתבונן בה מדי יום ביומו. לאחר מכן, התמונה עוברת עיבוד על ידי מעצב גרפי מקצועי. המעצב "מנקה" את הדפקטים של התמונה, "מתקן" צבעים ומוסיף אלמנטים עיצוביים לבקשתו של הלקוח. בהמשך, התמונה עוברת תהליך הדפסה באמצעות מכונת דפוס מתקדמת. במידה והקנבס בגודל ענק, ההדפסה מתבצעת על ידי מכונת דפוס דיגיטלית. היום משתמשים בדיו עמיד למים וכן לתנאי חוץ אחרים, ולכן ההדפסה המתקבלת איכותית ביותר ובעלת אריכות ימים.

מסגרות לתמונות קנבס

בתום הליך ההדפסה בד הקנבס עובר מתיחה על גבי מסגרת עץ. מתיחת הקנבס על מסגרת איכותית משפיעה הן על עמידות התמונה לאורך הזמן והן על איכותה הסופית. מכיוון שקיימים סוגי בד קנבס שונים, המתיחה יכולה להתבצע על מסגרת עץ דקה או מסגרת עבה בהתאם לסוג הבד,  משקלו והמרווח הקיים בצידי הקנבס. קיימים שלושה סוגי מסגור לבד קנבס:

1. מתיחת בד קנבס בעיטוף גלריה בו התמונה או ציור הקנבס גולשים על צידי המסגרת. בשיטה זו מאבדים כ 3.5 ס"מ מכל צד, לכן לפני ביצוע המסגור יש לקחת נתון זה בחשבון.

2. במסגור מוזיאוני מוסיפים 3.5 ס"מ לכל צד והתמונה מודפסת בדיוק לפי המידה המבוקשת.

3. ובמתיחת קנבס על מסגרת עץ עם שוליים לבנים התמונה מופיעה בשלמותה כאשר בדפנות המסגרת יופיע הלבן של הקנבס שעליו לא הודפס כלום.

מחיר הקנבס

טווח מחירים של הדפסה על קנבס נע בין 40-500₪ והדפסות ענק יכולות להגיע לאלפי שקלים. המחיר משתנה לפי גודל ההדפסה שתבחרו. ככל שתדפיסו תמונה גדולה יותר, כך מחיר ההדפסה יעלה בהתאם. רוב התמונות מודפסות על גדלים בינוניים של 70*50 או 100*70 והמחיר אינו עולה מעל 250 שקלים. תוספת מסגרת לתמונה או ציפוי זכוכית למסגרת מייקרים את התמונה. ישנן דרכים שמאפשרות להוזיל את ההדפסה של תמונת החתונה על קנבס. לדוגמה, הדפסת תמונה באמצעות האינטרנט ללא שירותי עיצוב תוזיל לכם בצורה משמעותית את עלויות הקנבס. הדפסה על קנבס היא מזכרת לכל החיים, לכן הקפידו לבחור תמונה מיוחדת שתשמח אתכם למשך שנים ארוכות והשקיעו בהדפסה איכותית.

 

נכתב ע"י קטי ניימרק

באדיבות: בית דפוס גרףאור ירושלים