5 יתרונות בחתונת חורף

עולם האירועים, בכלל, ועולם החתונות, בפרט, הוא תחום שבו נקודות הגאות והשפל תלויות במידה רבה בעונות השנה. בעבר, רוב החתונות התרכזו לחודשי הקיץ החמים, יולי-אוגוסט, מה שהוביל לעליית מחירים חדה גם מבחינת גני האירועים וגם מבחינת ספקי השירות השונים. ולא רק זאת, אלא שריכוז האירועים בחודשי הקיץ הפך לנטל כלכלי לא מבוטל כלפי האורחים שהוזמנו לחתונה, ונאלצו לתמרן בין שלל אירועים באותו השבוע ולעיתים אף באותו הערב. מאז, השתנה דבר או שניים, ואט אט חלחלה ההבנה כי חתונת קיץ טומנת בחובה לא מעט חסרונות וביניהם, עלויות כלכליות גבוהות שאינן מוצדקות, עומס של אירועים, חום בלתי נסבל ואורחים מתוסכלים שהחתונה שלכם נקבעה בדיוק במועד החופשה השנתית שלהם. מתוך ההבנה הזאת, החלו חלק גדול מהזוגות לקיים את החתונה שלהם דווקא בעונות המעבר, אז מזג האוויר נעים יותר באופן משמעותי, והעלויות סבירות יותר. אבל....חתונת חורף, חתונה בחודשים ינואר- פברואר, עדיין נותרה נחלתם של מעטים, ונחשבת כנועזת במיוחד, למרות היתרונות הלא מעטים שהיא טומנת בחובה.

עלויות: כמובן, שהיתרון המשמעותי והמרכזי ביותר בחתונת חורף הוא עניין העלויות. אין ספק כי בחודשי החורף ניתן למצוא מבצעים אטרקטיביים גם בגזרת גני אירועים בשרון או במרכז וגם אצל ספקי השירות השונים. לא רק זאת, אלא שבעקבות הביקוש הנמוך בחודשי החורף, סביר שאם תתמקחו על המחיר תקבלו אפילו הנחה נוספת מעבר למחיר המבצע. בתחשיב הכללי, חתונת חורף עשויה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף ולסייע לכם לצלוח את האירוע בשלום.

איכות: היתרון המרכזי בביקוש הנמוך לחתונת חורף שמוביל למבצעים והנחות, הוא האפשרות לתכנן חתונה איכותית ומושקעת במחירים סבירים יחסית. ספקים מובילים או אטרקציות ייחודיות, אותם לא הייתם יכולים להרשות לעצמכם בחתונת קיץ, צפויים להוזיל משמעותית את המחיר, כך שיתאימו לתקציב שלכם. כך תוכלו להגשים את החלום שלכם ולתכנן חתונה שעליה ידברו עוד זמן רב, וכל זאת מבלי שחרגתם מהתקציב שהגדרתם מראש.

אחת ממיליון: כל זוג חולם שהחתונה שלו תהיה זו שאותה יזכרו ויזכירו זמן רב אחרי, אולם, קשה מאוד ליישם את הרעיון הזה אם החתונה שלכם מתקיימת בסמוך או אפילו במקביל לשלל חתונות אליהן מוזמנים האורחים. רצף כזה של אירועים מוביל לכך, שהחתונה שלכם הופכת להיות מה-חתונה לסתם עוד חתונה... חתונת חורף, לעומת זאת, שמתקיימת במרווח סביר מאירועים אחרים, צפויה להיחקק בזיכרון של האורחים שלכם, גם אם לא כללה אטרקציות או השקעה מיוחדת, אלא כי פשוט נערכה במועד שבו האורחים היו פנויים רגשית להכיל את האירוע במקום להיות עסוקים בלתכנן איך הם צולחים את עונת החתונות הקרובה.

ספקים: אין זוג שתכנן חתונה ולא חווה את המרדף המוכר סביב שריון תאריך מול הדיג'יי, הצלם או מפעיל הזיקוקים שאהבתם. חתונת קיץ לא רק מובילה לעלויות גבוהות יותר, אלא גם לכך שחלק גדול מהספקים תפוסים במרבית התאריכים הרבה זמן מראש. חתונת חורף היא הרבה פחות בעייתית מהבחינה הזאת, ומאפשרת לכם לא רק לשכור את אותו ספק בעלות הרבה יותר נמוכה, אלא גם לבחור את הספק המתאים לכם ביותר ולשריין את התאריך בלי לחץ מיותר.

צילומי חוץ: למזלם של המתחתנים בחתונת חורף, החורף הישראלי הוא בדיחה לעומת זה האירופאי. ימי הגשם מעטים יחסית וכוללים הפוגות לא מעטות גם בחודשים ינואר-פברואר. מזג האוויר הסגרירי, בשילוב עם קרני שמש מעטות היוצאות מבין העננים, הם חלומו של כל צלם. התמונות המתקבלות הן ייחודיות ומיוחדות לאין שיעור מאלו שיתקבלו בכל מזג אוויר אחר. כמובן, שבחתונת חורף כדאי לשלב בין צילומי פנים בסטודיו לבין צילומי חוץ בהפוגות שבין הגשמים. אין ספק שאלבום חתונה יצירתי ומרגש מובטח לכם.

לסיכום, חתונת חורף אמנם נחשבת לנועזת ומסוכנת יותר מבחינת מזג האוויר, אך טומנת בחובה לא מעט יתרונות, כך שמומלץ לא לשלול מראש את האפשרות להתחתן בחודשי החורף ולשכלל מראש את כל הפרמטרים הרלוונטיים לפני שמתקבלת החלטה בנוגע למועד החתונה.