6 רעיונות למתנות מקוריות לחתונה

מגזין אישי

מגזין המעוצב כולו עבור החתן והכלה וכולל ברכות, מדורים, תמונות, סיפורים, פרסומות ועוד. כל המגזין מוקדש לכיכובם של החתן והכלה. אין ספק כי מדובר במתנה מקורית, אישית, וייחודית לבעלי השמחה, אשר תשמש להם כמזכרת במשך שנים הבאות. את המגזין ניתן לכרוך בכריכה מבריקה ולהוסיף אלמנטים עיצוביים שונים. ניתן להפיק מגזין יחיד בעיצוב אישי בבית דפוס דיגיטלי.

ספר בישול

ספר בישול אישי הוא מתנה מיוחדת לבעלי השמחה שתלווה אותם כל החיים. לספר בישול יש ערך מוסף, שכן מתנה זו תיזכר לעד כספר עם המתכונים החביבים והאהובים על המשפחה והזוג. לספר אישי שמוענק יש הרבה מעבר לכל מתכון או עיצוב. את ספר המתכונים ניתן לעצב עם דפים ריקים כדי שהמשפחה תתעד ותנציח את המתכונים הביתיים שנוסו ותעביר אותם מדור לדור כחלק בלתי נפרד מהמורשת המשפחתית. ספר בישול כזה פשוט לא יכול לאכזב. ספר בישול בכריכה קשה והקדשה אישית מהווה מזכרת נפלאה לזוג הצעיר שתלווה אותם למשך שנים ארוכות.

שלט לדלת

שלט לדלת כניסה עשוי עץ, קרמיקה או מתכת בהתאמה אישית ובשילוב תמונות החתן והכלה. שלט מעוצב לדלת היא מתנה שימושית ומקורית שמתאימה לכל כיס. שילוט חדש שנתלה על גבי הדלת מסמל התחלה חדשה של הזוג. מציאת שלט מקורי אינה משימה פשוטה. זוגות רבים יכולים לחפש ארוכות אחר שלט בעיצוב מקורי. תוכלו להקל עליהם על ידי הפקת שלט בהתאמה אישית בדיוק לעיצוב הבית של הזוג הטרי. לאור הטכנולוגיה של היום, ניתן להכין שלטים במגוון צורות, בהדפסה או בחריטה בלייזר, מסוגים רבים של חומרי הגלם ובצבעים המתאימים לעיצוב הכללי של הבית.

טביעת אצבע

מתנה אישית, ייחודית ואמנותית נוספת, היא תמונה או תצלום של טביעת אצבע של החתן והכלה על גבי הקנבס או הקאפה. אמנם מדובר במתנה שדורשת הכנה מוקדמת, אך טביעת אצבע מודפסת היא מתנה עם ערך מוסף, שתישאר כמזכרת. את טביעת האצבע ניתן להדפיס בכל גודל, בהתאמה לחלל החדר, ולתלות על הקיר בחדר שינה או סלון. כמו כן, מסגור טביעת האצבע יעניק לתמונה מראה מרשים ויוקרתי. רצוי להכין מתנה מהסוג הזה מספר חודשים טרם האירוע, בשל ההיערכות המוקדמת הנדרשת לצורך הכנת המתנה.

ברכת הבית

ברכת הבית היא מתנה מצוינת לזוג טרי. ניתן להפיק ברכת הבית בנוסחים שונים לפי רצון הזוג. לזוג שרק עתה התחתן נהוג לשלב ברכה עם דגש על איחולים לשפע ושגשוג לבני המשפחה. כיום ניתן למצוא בשוק ברכות הבית עשויות חומרי גלם מגוונים כגון לוחות עץ בצורות שונות, מתכת וזכוכית. ניתן אף לרכוש בחנויות לעבודת יד חומרים רבים עליהם ניתן להדביק ברכת הבית. אפשר להדביק ברכת בית על לוח חמסה מעץ ולשים מעליו גלזורה.

מתנה פונקציונלית

אם אתם חושבים על מתנה שתשמש רבות את הזוג הצעיר ותתאים להם מבחינת הצרכים האישיים שלהם, מתנה פונקציונלית היא בהחלט הזדמנות שכדאי לממשה. אם ידוע לכם על מוצר אלקטרוני לו זקוקים בני הזוג, אך ידם אינם משגת רכישה מסיבה כלשהי, תוכלו לרכוש להם את הפריט ולהעניק אותו לרגל יום החתונה שלהם. אירוע חתונה כרוך בהוצאות כלכליות רבות, ולא תמיד לזוג שמתחתן יש יכולת פיננסית למלא את הבית בכל מוצרי החשמל והאלקטרוניקה הנדרשים לבית. לכן, קניית מוצר שימושי לבית של הזוג הצעיר תהיה מתנה מושלמת ושימושית.
אם הוזמנתם לחתונה ואתם שוקלים להעניק מתנה זכירה לבעלי השמחה, צ'ק אינו בהכרח המתנה המיוחלת. לעיתים, מתנה אישית, מקורית או פונקציונלית תהיה המתנה הנכונה והרצויה על ידי הזוג המתחתן.


נכתב ע"י קטי ניימרק
באדיבות: גרףאור ירושלים