רבנים

הגעתם לקטגורית רבנים של אתר מאורסים, כאן תוכלו למצוא דילים של רבנים  ממבחר טקסי חופה במגוון סגנונות.

ספקים בקטגוריה

דילים בקטגוריה

טוען...
עדי יופה - הפקת אירועים
(19)
הוספה למועדפים
גיפ פורש לחתונה
(47)
הוספה למועדפים

השכרת ג'יפ אאודי לחתונה

שם הספק: רכבי יוקרה לחתונה
חסכת: 250
איזור פעילות: כל הארץ
צפייה בדיל >>
רכבי יוקרה לחתונה
(0)
הוספה למועדפים
מאורסים - הפקות אירועים
(0)
הוספה למועדפים

בחירת רב לחתונה

בחירת רב לחתונה הפכה עם השנים לבחירה המסמלת את זהות החתן והכלה. בישראל של היום קיימים מגוון זרמים המאפשרים את עשיית טקס הנישואין בצורות שונות. בחירת רב לחתונה משפיע אף על אופי ההתנהלות בחופה, על הירשמות הזוג כנשוי בממסדים השונים ולעיתים עולה מעט כסף. באתר מאורסים ריכזנו עבורכם רבנים מוסמכים שיקדש אתכם, בשלל סגנונות ועם הדילים הייחודיים לנו. תוכלו להיכנס לאתר בקטגוריית רבנים ולבחור את המקדש שלכם בקלות, במהירות ובמחירים אטרקטיביים.

מה ההבדל בין חתונה אורתודוכסית לחתונה רפורמית, מדוע חשוב להשקיע בבחירת רב לחתונה ואילו מנהגים ונוסחים כדאי לבדוק בטרם בוחרים רב לחתונה? כתבנו עבורכם מאמר מקיף שיקל עליכם לבחור את הרב המקדש.

רבנים לחתונה - רפורמים או אורתודוכסים?

ביהדות ההיסטורית קיימת מסורת ברורה וכמעט אחידה לצורה בה אמור להתנהל טקס הקידושין. רב לחתונה מאז ומתמיד היה איש רוח מוסמך המכיר את ההלכות הרלוונטיות ויודע כיצד להוביל את הטקס ביד רמה. עם השנים התפתחו להן שיטות אלטרנטיביות לטקס החופה שבראשן עומדת החתונה הרפורמית כטקס יהודי חילוני. ההבדלים בין טקסי החתונה מהותיים, מסמלים ומשליכים בצורה ברורה על הזוג ולכן כדאי לשים דגש רב בבחירת רב לחתונה.

רב לחתונה: בטקס חופה אורתודוכסי תוכלו לבחור רק גבר לקיום החופה ואילו בטקס אלטרנטיבי תוכלו לבחור גם רבנית או אדם אשר אינו מוסך על ידי הרבנות לקיים את הטקס. רב לחתונה בטקס אורתודוכסי יהיה לרוב חרדי או דתי לאומי שכן אנשי רוח חילונים לא נוהגים לאשר את עצמם בממסד הרבני. 

עדים, שטר וטבעות: בטקס אורתודוכסי העדים יהיו גברים, מוטב שומרי שבת וכאלו המכירים את הזוג הנישא. בטקסים אלטרנטיביים העדים יכולים להיות נשים, לא שומרי שבת ואפילו אינם חייבים להכיר את הזוג. שטר הכתובה במידה ותינשאו בטקס אורתודוכסי יהיה בנוסח קבוע מראש החקוק במסורת היהודית ואילו בטקסים אלטרנטיביים הזוג כותב את השטר לפי רצונו. גם בטקס הענקת הטבעות ישנו הבדל כאשר רב לחתונה יכריז על הגבר כמקדש את האישה כשהאישה, אם תרצה, תעניק את הטבעת לאחר הטקס ואילו רבנית רפורמית תכריז על השניים כנישאים ולא כבר שמקדש ואישה המתקדשת.

ככלל, טקס חופה יהודי מסורתי נובע מצו אלוהי הקובע כי זוג צריך להינשא בטרם יביא את ילדיו וכי מדובר בטקס הכרזת בלעדיות האחד על השני כשהמטרה העיקרית היא ישוב העולם. טקס אלטרנטיבי נובע ממקום ליברלי להינשא בצורה אינדיבידואלית, כל אחד כפי שיחפוץ.

קיום הטקס והשלכותיו: רב לחתונה מסמיך אתכם הלכה למעשה כנשואים. על סמך קידושיו תהפכו לבעל ואישה לפי המסורת היהודית ותירשמו ברבנות הראשית כזוג נשוי.  בחופה רפורמית, לא תוכרו ברבנות הראשית כנשואים, תוכלו לקיים בסמיכות אליו חתונה אזרחית וילדכם יהיו בבעיה הכרתית באשר לחוקיות נישואיכם. 

רב לחתונה הוא בעל השפעה

סגנון החופה וצורת ההתנהלות שלה מושפעת באופן ישיר מבחירת רב לחתונה. המקדש  יכול להיות רב עם הומור משובח, קול זמיר, קצב מהיר והבנה מהירה מיהו קהל האורחים. במקרה הרע, רב יכול לקדש בפנים כעוסות, לשיר בקול לא ערב לאוזן, לא להבין את קהל האורחים ולמרוח את החופה זמן רב מדי. בדקו את הרב אותו אתם רוצים בחופתכם. הרגעים המיוחדים הללו אינם חוזרים בשנית ואינכם רוצים להרגיש בחוסר נעימות בגלל טעויות של הרב המקדש.

באתר מאורסים תוכלו למצוא את מיטב הרבנים לטקס חופה מסורתי. היכנסו לקטגוריית רבנים, עברו בין הרבנים השונים ושריינו בקלות ובבטחה רב לחתונה המתאים לאופי, לסגנון, לזמנים ולתקציב שלכם.