חינה ושבת חתן

הגעתם לקטגורית חינה ושבת חתן של אתר מאורסים, כאן תוכלו למצוא מגוון דילים לחינה או לשבת חתן ממבחר ספקים איכותיים ומקצועיים.

ספקים בקטגוריה

דילים בקטגוריה

טוען...
מאורסים
(3)
הוספה למועדפים
גילת טביב
(28)
הוספה למועדפים

ארגון חינה ושבת חתן

השבת שלפני החתונה אצל האשכנזים או השבת שאחרי החתונה אצל המזרחיים, מכונה שבת חתן. רבים נוהגים לחוג את השבת יחד עם בני המשפחה והחברים הקרובים כשבת הראשונה, או הסמוכה לחיי הנישואים של הזוג. את טקס החינה נוהגים לעשות בסמיכות רבה לחתונה כשבעצם מתקיימת מיני חתונה משפחתית וערה כיאה לתקופת טורם החתונה. באתר מאורסים תוכלו למצוא את כל הספקים בקטגוריית חינה ושבת חתן ויחד עם הדילים הייחודיים לנו יתאפשר לכם להפיק את האירועים בקלות ובחירים אטרקטיביים. חיפוש מקום לשבת חתן הוא לא פחות חשוב מאשר חיפוש גני אירועים במרכז או אולמות לחתונה.

איך כדאי לארגן שבת חתן, אילו דגשים צריך לזכור כשמארגנים את טקס החינה ומאילו דברים כדאי להימנע בשני האירועים? כתבנו עבורכם מדריך מפורט גדוש בטיפים רלוונטיים, שיעזרו לכם לבצע הזמנה חכמה. 

איך לארגן שבת חתן?

הכנה ומיפוי: על מנת שתוכלו לבצע בחירות מושכלות ולא מופרזות או פזיזות. נסו לחשב אילו מין הקרובים אליכם – משני הצדדים – תרצו לראות בשבת חתן. נסו לאמוד מספר פרקטי של אורחים שיגיעו. אחר כך, חשבו מהיכן הם מגיעים, איזו רמה קולינרית והיגיינית מתבקשת ועם הפרטים הללו גשו למלאכה.

הזמנת מקום לשבת חתן: עשו זאת מהר. אל תחכו לרגע האחרון. שבת חתן ממוצעת מרכיבה אופרציה לא מעטה וסידורי שינה רבים. רצוי לבצע את ההזמנה מוקדם ככל הניתן כדי לשריין את המתחם הרצוי מבלי שתצטרכו להתפשר על מיקום, רמה ואיכות.

חינה ושבת חתן
חינה ושבת חתן

מזון ולוגיסטיקה: כמות הדברים שתצטרכו לשנע תלויה ישירות בסוג המקום שסגרתם. אם החלטתם לעשות את השבת חתן בבית מלון כנראה ותמנע מכם הלוגיסטיקה הרבה של שינוע אוכל, אמצעי חימום ושאר הפריטים הנדרשים. אם תחליטו לקיים את השבת חתן במקום מבודד או שלא מוכוון לסוג אירועים כאלו תדרשו לחשב את דרכי ההגעה, שינוע הלוגיסטיקה והבאת קייטרינג מבחוץ.

טיפ: במידה וחלק מלוח הזמנים שלכם כולל תפילת שחרית בבית הכנסת מוטב שלא תקבעו את העלייה לתורה למניין של נץ החמה אלא למניינים מאוחרים יותר זאת כדי שלא להכביד על האורחים.

מנו אחראי על תפעול השבת: כדאי ורצוי למנות אחראי מצד החתן ואחראי מצד הכלה למשך כל השבת חתן על מנת שהאירוע ינוהל בדיוק כפי שרציתם. לכם לא יהיה הזמן והרצון ולכן כדאי ששני נציגים, המכירים את שני הצדדים, ידאגו לתפעול השבת חתן.

חינות – החינה שלכם

חינה היא טקס שמח ולמרות שהוא נפוץ אצל כלל העדות, עיקרו אצל יוצאי מרוקו. חינה היא הלכה למעשה טקס טרום חתונה אליה מוזמנים על פי רוב מעגל החברים הקרובים ובני המשפחה. הטקס נקרא על שם החינה המסורתית הנמרחת על כף היד לאות האירוע המתקרב ולמזל טוב.  הנה מספר דגשים שיעזרו לכם לעבור את טקסי החינות במשפחה. 

חינה לא להמונים: אין צורך להזמין את כולם. מיד אחרי החינה תתקיים החתונה אליה בוודא יגיעו כולם ולכן נצלו את ההזדמנות לקיים טקס אינטימי ומגבש למשפחה ולחברים הקרובים בלבד. המוזיקה בחינה, לרוב, ממילא מבוססת על הרקע המשפחתי והמסורת האישית ולא כולם ירגישו בנוח לשהות באירוע.

בגדים וחינה: אל תשקיעו הרבה בקניית או בהשכרת בגדי החינה המסורתיים. תוכלו להשיג אותם בקלות רבה אצל אחד ממכריכם. את החינה עצמה יכולות להכין הדודות או הסבתות שממילא אוהבות לעשות זאת.

באתר מאורסים תוכלו ליהנות מששל ספקים עם דילים מיוחדים לכל הזמנה שתרצו לבצע לשבת חתן או לטקס החינה. היכנסו לקטגוריית חינה ושבת חתן, עברו בין נותני השירות הרבים ובצעו הזמנה מהיר וחכמה שתוזיל לכם את העלויות ותשריין לכם ספק אמין לאירוע שלכם.