הבדלי התמחור בין גני אירועים

כמו בכל תחום אחר בעולם העסקים, כך גם כאשר מדובר בבחירת גני אירועים בשרון , במרכז ובכל מקום אחר בארץ ישנם לא רק פערי מחירים משמעותיים אלא גם פערים באופן בו מנהלי הגן מציגים את התמחור בפני הזוג כאשר הם מגיעים לפגישה הראשונה. זוגות רבים מגיעים למקום מבלי לעשות תחקיר בסיסי בנושא ולמעשה מבלי שהם מכלל מודעים לטווח המחירים המקובל בתחום. כמו כן, קחו בחשבון שישנם מקומות שניתן להתמקח בהם על המחיר בעוד שבמקומות אחרים לא תהיה אפשרות כזאת. לכן כדאי לבצע בדיקות רקע על המקומות לפני שאתם מגיעים לאולם או גן אירועים במרכז. הינה כמה דברים שכדאי לדעת על התמחור.

שיטת כמעט הכל כלול במנה

הדרך הנוחה ביותר לתמחר אירוע היא שיטת הכל מגולם במחיר המנה. למשל אם אתם משלמים 300 ₪ למנה, זה אומר שמדובר בתשלום סופי לגן האירועים. יחד עם זאת יכולות להיות עוד הוצאות קטנות כמו למשל תשלום נוסף על שימוש במסך. כמובן שעיצוב האולם לא כלול בשום אופן במחיר המנה.

עלות הגן לא מתבססת על המנה


זוגות רבים מגיעים לפגישה אצל מנהל גן אירועים מסוים, ולהפתעתם מגלים שהמחיר נמוך יותר ממה שציפו. למשל 250 ₪. אבל אז מסתבר שהמחיר לא כולל את הדברים הבאים:

  1. בר שעליו צריך לשלב בנפרד ולהוסיף עוד אלפי שקלים. במצב כזה הבר הוא אפילו לא מוצע ברמה בסיסית מספקת.
  2. תשלום בעבור הגברה.
  3. תשלום בעבור תאורה. 

ואז אותו זוג מגלה שמחיר המנה מגיע בסופו של דבר ל 300 ואפילו יותר אם משכללים את כל התשלומים הנוספים. לכן , כאשר אתם שומעים מזוג מסוים שבגן x, המנה עולה 250 ₪, תשאלו האם היא כוללת את כל שצריך או שיש להוסיף עוד תשלומים עד דברים שבלעדיהם לא ניתן להסתדר.

כדאי לדעת:

התמקחות - אל תהססו להתמקח ולבדוק את כל האפשרויות להוזלת המחיר. עשו זאת בצורה מכובדת. זוגות רבים מקבלים כל מחיר כגזרה שלא ניתן לשנותה. זה נכון בחלק מהמקרים, אך כאמור, ישנם מקרים בהם אפשר להשיג הנחות והוזלות. למשל ישנם גני אירועים בנתניה והסביבה שאפשר להוזיל את עלות המנה בהם ב 10-20 ₪ אם האוכל מוגש באמצעות מזנונים, בעוד שבמקומות אחרים לא תהיה הוזלה על אופן ההגשה. קחו זאת בחשבון.

היעזרו בהורים - אם יש לכם את האפשרות ללכת לפגישות עם ההורים - כדאי לעשות זאת. יהיה באפשרותם לעזור לכם בזכות ניסיונם. בכל פעם אפשר ללכת עם הורה אחר על מנת שלא להעמיס עליהם.