שתף:

כלות ממליצות שקוף png

המלצות מסמכים וטיפים לכלה המתחילה (וגם לאלו מכם שכבר ממש קרובות לקו הסיום)
בתור אחת שהתמכרה לקריאת פוסטי קרדיטים היה לי ברור מהתחלה שארשום אחד כזה וכמה שיותר מפורט וארוך יותר טוב (כמובן שכל אחת מוזמנת לקצר לעצמה ולקרוא את מה שרלוונטי אליה ולשלב ההכנות בו היא נמצאת)
קודם כל אני רוצה להתחיל מלהודות לכן, הבנות בקבוצה שעזרו ותמכו וייעצו…

אז ככה… אני ורן היינו חברים 7 שנים, מאורסים עוד כשנה וחצי ואת הארגונים לחתונה התחלנו כ10 חודשים מראש.
בקצרה: התחתנו ב06.06.18 באלגריה, אירוע ערב ביום רביעי. התארגנתי במלון בתל אביב והיה יום מדהים ביותר!
שני הספקים הכוכבים שלנו:

עיצוב שיער - אילן אבו Ilan Abou

אילן אבו סירק אותי, את המלווה, את אמא שלי אחותי וגיסתי וגם ליווה אותי לאולם. קודם כל ולפני הכל אילן אדם מדהים, ליווה אותנו כל היום אדם נעים מאוד ומשרה רוגע בדיוק מה שכל כלה צריכה ביום שלה!! לפני שאתחיל להגיד כמה הוא מקצועי אני רוצה להגיד שבליווי הוא דאג לא רק לי אלא לכולן. אפילו החתן ואחי היו חייבים להגיד שהוא מקסים מהרגעים שפגשו אותו בחדר חתן כלה באולם. מעבר לכל זה הוא מקצועי בטירוף! הגעתי אליו דרך האינסטגרם, דיפדפתי בין מאפרים/ות וספרים/ות עד שמצאתי עבודות שאהבתי, חיפשתי את הכלות שהתארגנו אצלם ועל אילן קיבלתי פידבק מאוד מפרגן. נסענו אליו לתסרוקת ניסיון שם הוא הבין מה אני רוצה, כיוון אותי למה שמתאים לפנים שלי ולא רק יפה בתמונות והיה אדיב מאוד ומיד לאחר מכן סגרתי איתו. ביום החתונה הגעתי עם תמונות חדשות של התסרוקת שאני רוצה והוא כמובן המליץ הציע ועשה הכל כדי שאהיה מרוצה. עשיתי סה"כ 2 תסרוקות והוא נשאר עד אחרי הריקוד סלסה (אחרי שהחלפתי לתסרוקת שניה) לנגיעות אחרונות כי דאגתי מהריקוד (ידיים מעל הראש וכו). בקיצור אם יש ספק שאני ממליצה עליו מהחתונה שלי זה אילן! (והספק הבא)

עיצוב שיער לכלה

מגנטים לחתונה - בא לי מגנט

בתור מישהי שחיפשה לעשות חתונה מאוד מרשימה ובכל זאת עם תקציב שפוי (עבורנו כמובן… זה עניין מאוד אינדיבידואלי) מתנות לאורחים הרגיש לי בזבוז ומיותר, היה ברור לנו מהרגע הראשון שמגנטים יהיו אך לרן זה לא הספיק.. הפשרה שמצאנו הייתה מחזיקי מפתחות עם תמונות של האורחים מהאירוע. אחרי בדיקה של 5-6 ספקים (טלפונית) בחרנו בטל ואני לא מצטערת לרגע!! עוד לפני האירוע טל היה כל הזמן עם נכונות לבוא לקראתנו ולרצות אותנו, כל מה שביקשנו הוא ענה מיד בחיוב ובכייף. בתחילת צילומי המשפחות הוא ניגש אליי הציג את עצמו וצילם אותנו במהלך הערב תמונות מדהימות!! (תמונות שלו נכנסו לאלבום!) הוא נשאר עד הסוף (יותר משעה אחרי שהיה אמור ללכת) וניגש אליי בסוף הערב להגיד ביי (למרות שמישהו אחר טיפל בתשלום מולו ובלקיחת המגנטים שלנו). יומיים אחרי ראיתי את ההגדלות ולא אהבתי את התמונות שנבחרו (כולן היו מהסלואו) וכאשר פניתי אליו שיפתח לנו הגדלות חדשות הוא מיד ענה שבכייף ואין בכלל בעיה… אחרי כמה ימים הודיע לי שכבר הכל מוכן לי (ביקשנו על הדרך עוד כמה מגנטים ומחזיקי מפתחות שהיו חסרים למשפחה הקרובה כי הם איבדו) וכשבאתי לקחת ממנו את הדברים (נפגשנו בחתונה של חברה שלי שלקחה אותו גם אחרי שסגרתי איתו) הופתעתי לגלות שהוא עשה לי הגדלות מגנטים אפילו יותר גדולות והגדיל ראש וגם ערך את התמונות כך שיצאו לנו הגדלות מושלמות!! בקיצור.. עם כאלה ספקים כייף לעבוד 🙂

שאר הספקים שלנו:

אולם ארועים - אלגריה אירועים - Alegria Event

התחתנו באלגריה באולם הקטן, אולם מדהים, האוכל מושלם, והם עשו גם שיפוץ ממש לפני החתונה והוא אפילו יפה יותר עכשיו! כל התקופה מסגירת האולם ועד החתונה הייתה מדהימה, הם זמינים בטלפון, אדיבים ביותר ודינה המזכירה מקסימה ממש!! כל מה שצריכים מהם ומבקשים מהם הם זורמים ולא עושים בעיות, שמעתי על כל מיני בעיות שעושים כשרוצים מעטפות וכו ופה הכל פשוט זרם… הפגישה עם נמרוד האחראי על מנהלי האירוע הייתה מעולה, קיבלנו כל מה שרצינו יש נכונות מאוד גבוהה שהלקוח יהיה מרוצה. האירוע תקתק אנחנו מקבלים כל הזמן מחמאות על הכל. ירוסלב היה מנהל האירוע שלנו והוא היה פשוט מושלם!! לא היה צורך במנהל אירוע חיצוני בכלל… הוא דאג שנעשה הכל בזמן, שנאכל, שכל מה שביקשנו יקרה ובצורה הכי טובה שאפשר. הבעיה היחידה שהייתה לנו הייתה בנושא פתיחת רזרבות והושבה של אנשים בלי הגדלת התחייבות… בסופו של דבר היא נפתרה ובאו לקראתנו אבל זה היה ברגע האחרון (אבל על נושא ההושבה אחפור בנפרד) הטיפ שלי מפה הוא שתסגרו את הנושא הזה בחוזה!! כמה שזה נראה רחוק זה כדאי ומאוד.. יש לכם כוח על האולם בשלב הזה, תערבו את ההורים, תבינו עד הסוף מה התנאים שלהם ואם הם לא מתאימים לכם תתווכחו על זה!!

אלגריה אולם קטן

צלמים חתונה - סטודיו אלירון מצלמים אהבה

ראיתי אותם בפייסבוק עוד לפני שהתחלנו לחפש וכחלק מהארגון המקדים שלי הוספתי אותם לרשימה כאופציה, בסופו של דבר הגענו אליהם דרך האולם שלנו (כמו הרבה ספקים אחרים שלקחנו) ואנחנו שמחים על כך מאוד. ההתלבטות הייתה בינם ובין ספק נוסף שעשה אירוע במשפחה ואהבנו אך כשהגענו אליו מאוד לא התחברתי למנהל.. הוא היה ממש לא נחמד והחלטתי שהכסף שלי לא ילך אליו! אז מצאנו את עצמנו סוגרים עם אלירון, הם היו מקסימים מהתחלה. עם סטודיו אלירון סגרנו על 4 צלמים, 2 סטילס ו2 וידאו כך שבארגונים יגיעו שני צלמים, סטילס ווידאו והשניים הנוספים יגיעו לאולם. בנוסף, קיבלנו הגדלה אחת לנו ואחת להורים (ביקשנו את ההגדלה השניה להורים להחליף במשוויצון כי אצלי אמרו שלא יתלו הגדלה), ולכן, 5 אלבומים, 1 גדול לנו, 2 להורים ועוד 2 משוויצונים. ובנוסף קליפים של יום החתונה כולל היילייטס והכל. בצילומי הזוגיות כחודש-חודשיים לפני החתונה הכרנו לראשונה את מיכאל, מי שליווה אותנו במשך כל היום. הוא מקסים ומצחיק, גרם לנו להפתח אליו מהר ולהתחיל לדפוק פוזות למצלמה (שמעו זה לא קל להתחיל לעשות פוזות מול זר גמור..) מלבד התמונות המהממות שיצאו לנו מהיום הזה היתרון היה שכבר הכרנו לפני יום החתונה וכך הרגשנו הרבה יותר בנוח, ידענו איזה זוויות צילום אנחנו אוהבים יותר וכו… ממליצה ממש גם אם לא בשביל התמונות אז בשביל ההכרות עם הצלם כי זה ממש תורם ביום החתונה. ביום החתונה הוא הגיע למלון שבו התארגנתי עשה תמונות והאיץ בנו כשהתחיל להגמר הזמן כדי שנעמוד בזמנים… התמונות שקיבלנו מהממות!! לא הרגשנו שחסר כלום (אולי מעט תמונות בצילומי משפחות - אבל ההורים איחרו ולכן היה קצת לחץ של זמן…) קיבלנו את כל התוצרים והכל מושלם לפי הציפיות ויותר, וגם פה כשנתקלנו בבעיה (קשה מאוד לבחור תמונות לאלבום אבל ארשום על זה בהמשך) אלירון בא לקראתנו והוסיף לנו שני דפים על חשבונו רק שנהיה מרוצים. אני מצרפת גם את סרט ההיילייטס (ואת הריקוד סלסה) שהם ערכו לנו שתוכלו לראות אם גם התוצרים מתאימים לכן

 

איפור כלות - טניה קופיטמן Tanya Kopitman

טניה מהממת, גם אליה הגעתי כמו שהגעתי לאילן, דרך שיטוט באינסטגרם, הלכתי אליה לאיפור ניסיון ואי אפשר לפספס את המקצועיות שלה! מיד במקום סגרתי איתה שתאפר אותי לאירוע והתוצאה מושלמת בעיני. רן שבד"כ לא יודע להחמיא לא הפסיק להגיד כמה האיפור יפה! טניה מקסימה כאדם ומקצועית בטירוף!! אין הרבה מה להגיד, התמונות מדברות בעד עצמן.

איפור כלה

אטרקציות לחתונה - גילי גלעדי (כולל דיג'יי)

גילי גלעדי פנה אלינו, הגיע אלינו דרך האולם וקבענו פגישה. בכלל לא רציתי אטרקציות אבל אחרי שהגענו אליו הוא הצליח למצוא את הדברים שהתאימו לנו. לקחנו דרכו חבילה שכללה דיג'יי מתוך מספר אופציות, זיקוקים בחופה, עשן כבד בסלואו, בימים, לייזרים, בלוני אורז, תותחי קור. מתוך הרשימה של הדיג'יי קראתי על כמה שנראו לי ובסוף הגענו אל יותם ביילה, קבענו איתו להגיע לאירוע (באולם שלנו) לראות אותו, הגענו והתלהבנו ממש, מדובר בבחור צעיר ומקסים עם הרבה ניסיון, קורא את הקבל בצורה מעולה והרים לנו את הערב שחבל על הזמן! רוצה לציין גם שבסלואו הוסיפו לנו זיקוקים, זו הייתה הפתעה נפלאה, התלהבתי תוך כדי הריקוד והאמת שזה ממש הוסיף, זה משהו שלא חשבתי להוסיף אבל בדיעבד לא הייתי מוותרת עליו. שמחה שזה כן היה לנו בריקוד

אטרקציות לחתונה

דיגיי לחתונה

שמלת כלה - גלית רוביניק

את השמלה שלי ראיתי עוד לפני שסגרנו אולם בפייסבוק והתאהבתי בה מהרגע הראשון! אספתי הרבה אופציות למעצבי שמלות כדי שלא אתאכזב במידה והיא לא תתאים ובסוף לא השתמשתי באף אחד מהם 🙂 הגעתי לגלית כשהיה מבצע לרגל סוכות, הרבה לפני הזמן שתכננתי לחפש שמלה ולא מתחרטת על זה (זה מאוד מרגיש לדעת שמצאת משהו מושלם!). כאמור את השמלה סגרנו הרבה זמן מראש ותיאמנו את המדידה הראשונה לשלושה חודשים לפני החתונה.
בסה"כ לקחתי מחוך, 3 חצאיות (אחת מהן הייתה קצרה ונועדה רק לריקוד הסלסה), של, הינומה והייתה אופציה גם לתכשיטים באותו מחיר אבל לא אהבתי מה שהיה להן (אל תחכו כמוני לרגע האחרון אם המעצבת נותת תכשיטים תתעקשו לראות אותן במדידה ראשונה שתוכלו להזמין מחול במידת הצורך). כל התהליך שם עברתי עם יפית שהיא מקסימה שאין דברים כאלו וגם לקחתי אותה לליווי לשמלה - אם יש משהו שמומלץ לעשות זה לקחת ליווי לשמלה כשיש לך שמלה גדולה ונפוחה, במיוחד אם את מתכננת להחליף חצאיות/שמלות. חייבת לציין כמה דברים לגבי ההתנהלות פה: קודם כל לא הייתי מחליפה מקום בחיים כי שם הייתה שמלת חלומותיי, מצד שני, במדידות היו הרבה פאשלות, וזה הגיע למצב שבמדידה האחרונה הגעתי ושינו לי לגמרי את השמלה לא כמו שרציתי וביקשתי!! התחלנו להלחץ קצת ובסוף הלכנו לעשות סיבוב שעה באזור וכשחזרנו הכל היה מוכן. ההתנהלות איתם לא הייתה חלקה ובסופו של דבר, צילמו אותי בשמלה שמדדתי כשסגרתי (השמלה של הדוגמנית שלא עולה עליי באמת) וכשמשווים אותה לשמלה שלי יש שוני, והיא יפה יותר. הלקח שלי מפה: תבקשו שיצלמו אתכן (אחרי שסגרתן ושילמתן אפילו אם אסור לצלם לפני, אותי יפית צילמה בפלאפון שלה ואחרי שסגרנו שלחה לנו את התמונות) אם עושים לכן תפירה מאפס למידותיכן תשוו כל הזמן לתמונה שיש לכן, אם יותר יפה - אחלה הרווחתן! אבל אם עושים לכן משהו שונה שפחות לטעמכן אז לפחות תדעו. חשוב לי להדגיש שאהבתי מאוד את השמלה שלי ואם לא הייתי רואה את התמונה מלפני אפילו לא הייתי שמה לב שיש הבדלים ככה שבזה אני דיי מאשימה את עצמי.. הייתי צריכה לבדוק לפני! עוד דבר שהפריע לי זה שלקראת סוף החתונה (בשלב שיפית שליוותה אותי לאולם כבר הלכה) המחוך התחיל ממש ממש להכאיב לי בגב, כנראה שחלק מהעצמות (ברזלים של המחוך) יצאו טיפה החוצה וגמרו אותי כאב לי לזוז… יום למחרת קלטתי שיש לי פס של סגולים בגב… אז אם אתן לוקחות מחוך מכל מקום שהוא תשאלו מה עושים במקרה כזה שיתנו לכן פתרונות שאפשר ליישם במהלך הערב… (רוב הערב לא הרגשתי כלום ולא כאב ככה שאי אפשר לדעת אם זה יקרה ומתי)

שמלת כלה

מלון להתארגנות - דן פנורמה תל אביב.

היינו אני, מלווה, אמא, אחות, גיסה, 2 ספקים ו2 צלמים שהצטרפו בהמשך. לקחתי את הסוויטה, מהתחלה ידעתי שאני רוצה להתארגן במלון, ידעתי שיש לי הרבה מלוות (היו אמורות להיות אפילו יותר) שיתארגנו איתי ורציתי שיהיה מקום גדול ונעים, הייתה לי האופציה להתארגן בבית של ההורים שהוא גם גדול אבל העדפתי מקום ניטרלי בו אף אחד לא יגיע פתאום, אין צורך לדאוג שיהיה מסודר ואין דאגות לכלבה הפחדנית או כל דבר אחר שיכול לצוץ כשאתם בבית.. הסוויטה הייתה מדהימה, נוף לים, שני חדרים - חדר שינה וסלון, מראה גדולה, כסא בר, כל מה שהייתי צריכה בשביל התארגנות מושלמת. הבלאגן היה בחדר אחד, התארגנו בחדר השני. אחרי החתונה אני ובעלי חזרנו לשם לליל כלולות, חיכו לנו לחמים וגבינות, שוקולדים, בלונים, מקלחת ואמבטיה (יכולים להתארגן במקביל!!!) והתיקים שלנו שדאגתי להביא עוד מהבוקר. בנוסף זה נתן הזדמנות לא להתעסק עם כל הבלאגן כי אנחנו בידיעה שכשנעזוב את החדר נוכל לקחת את הכל…. בקיצור פינוק אמיתי!! כולם אומרים שלא נהנים ממלון? אנחנו קמו בבוקר הזמנו ארוחת בוקר לחדר, התפנקנו על זה. אח"כ הלכנו לבריכה ורק אחרי שנהנו חצי יום חזרנו לשגרה (ולספירת הצ'קים). הצ'ק אין היה בשעה 10:00, הצ'ק אאוט ב16:00. לא זול אבל עדיין ממליצה בחום!!

קאפקייקס - ShaCakes

גילוי נאות - את מארז הקאפקייק קיבלתי מתנה מזכיה בתחרות שנערכה בפייסבוק ולכן גם אין לי מושג כמה עולה התענוג. הקאפקייקס היו טעימים בטירוף, יפהפיים ומושקעים (את זה אתן/ם יכולות/ים לראות לבד בתמונות) אמרתי לשקד שהם מיועדים להתארגנות לחתונה והיא הכינה לנו שלטים מקסימים עם השמות שלנו, תאריך החתונה וכיתוב מתאים. אם אתן מחפשות פינוק להתארגנות תפנו אליה ולא תתחרטו!

כיבוד להתארגנות - מעבר לקאפקייקס הזמנתי מגש סושי מג'פניקה שיהיה לנו ולספקים שאיתנו, בשלב מסוים כולם היו רעבים וזה היה ממש במקום.

עיצוב אולם

ספיר עיצובים באלגריה היינו מחוייבים לקחת את המעצב של האולם, העיצוב ה"זול" יותר מושלם בעיני. בהתחלה חשבתי לעצב לבד ואז הבנתי שבחיים לא אגיע לרמה הזאת ולכן ויתרתי מבעוד מועד (כן הכנסתי טאצ'ים אישיים אבל גם לזה נגיע…) בגלל שכן היה לי חשוב להכין כמה דברים לבד רציתי להנעל מראש על פלטת הצבעים וזה היה תלוי הרבה בפגישה עם המעצב (מפות מפיות וכו) ולכן קבענו יחסית מוקדם ולא חיכינו שיפנו אלינו. המחירים אצלו הם קבועים (עד שמגלים שלא באמת וזה משתנה בין קיץ לחורף ובין כמה אתם נודניקים) בחרתי מפות שחורות (כן כן וזה מושלם ושלא יגידו לכן אחרת!) מפיות בזהב והקישוטים היו בזהב ובעיקר לבן. את כל העיצוב שסבב סביב החתונה הכתבתי לפי הצבעים האלו (ההזמנות, הDIY וכל מה שהיה לי בו יד) ולשמחתי הרבה בשיפוץ שעשו באלגריה החליפו שנדלירים לשנדלירים זהובים והוסיפו עיצוב מדפים בגוונים שבדיוק התאימו לעיצוב שלי (כשבחרנו צבעים אפילו לא ידענו שעושים שיפוץ) בקיצור יצא לי שלמות!! שורה תחתונה - זה יקר, לי זה היה חשוב ולכן לא ויתרתי והאמת שגם קיבלנו מחמאות על העיצוב ככה שאני לא מתחרטת!

נעליים לכלה - נעלי ריפבליק - Republic Footwear

את הנעליים קניתי בריפבליק, נעליים גבוהות יחסית, בצבע שמנת (מצורפת תמונה) להגיד שהן נוחות ליום שלם? זה יהיה שקר… אני תמיד בחתונות לא עוברת לכפכפים אבל כמובן מגיעה בתור אורחת רק בערב, גם בחתונה של אחי שכל הסשנים של הריקודים רקדתי בטירוף הייתי כל החתונה עם עקבים (וכאלה דקים ולא נמוכים במיוחד) ובכל זאת בחתונה שלי ציפיתי לכמות מטורפת של אנדרנלין שיעזור לי לא לחוש בשום כאב וזה פשוט לא קרה. הייתי מפוקסת לחלוטין ולא היה לי נוח! ברגע שהרגשתי שאני כבר לא זזה המלווה הביאה לי את הכפכפים של ההתארגנות ובלית ברירה עברתי אליהם… מסקנה - על תבנו על נעל עם עקב שתהיה נוחה יום שלם זה פשוט לא מציאותי… תקחו בחשבון מראש את האופציה שתצטרכו לרדת לשטוח ותכינו מבעוד מועד סנדל שיהיה לכן נוח ויפה (ממליצה על סנדל ככה שלא יפול מהרגל ותוכלו לרקוד בחופשיות מירבית!) בנוסף אם יש צורך ואפשרות תכינו מראש את החצאית הנוספת למצב של ירידה לשטוח.. אצלי היא פשוט הייתה ארוכה ואמנם התמודדתי אבל היה טיפה פחות נוח.

בר לחתונה - בר רומיס

לקחנו את הבר של האולם, אנחנו זוג שלא שותה יותר מדיי ובטח לא מבין באלכוהול אבל היה לנו ברור שהמוזמנים דווקא כן.. לכן רצינו שלא יהיו פה פאשלות והחלטנו ללכת על בטוח. לקחנו את הבר של האולם, מבדיקה שעשינו ההפרש לא היה גדול (בגלל דמי מזיגה גבוהים וכמות יחסית לא ענקית של מוזמנים). בזכות זה שלקחנו את הבר של האולם היה לנו שקט נפשי שהאלכוהול בוודאות לא יגמר (וכבר הייתי בחתונות שרבע שעה אחרי שנכנסנו לאולם נגמר הואן-גוך) ובנוסף יכולנו להנות מהאקסטרות - אייסים אלכוהוליים שעפו עליהם בטירוף, בר אקטיבי, הכנתי תפריט קוקטיילים מגניב (בכל זאת זה הדבר היחיד שאני שותה כך שזה חשוב בעיני) שישב על הבר והברמנים למדו אותו מראש, פינקו אותנו ברולטת אלכוהול על הבר, קערת מוחיטו בקבלת פנים ועוד דברים שווים. בנוסף הברמנים עשו אווירה טובה, רקדו והשקו את הרוקדים. אחד הדברים שאני באמת שמחה שעשינו כי קיבלנו מלא מחמאות על המבחר המטורף והרמה הגבוהה של האלכוהול שהיה באירוע… וזה תמיד כייף לקבל מחמאות 🙂

זוהרים לחתונה - לבנה זוהרים

קנינו מלא שטויות לזרוק ברחבה רובם ממותגים בכיתוב "חתונת השנה" ו"ערב בלתי נשכח" כך שהיה מיוחד ומגניב, טבעות עם ציור של חתן כלה ודברים שמיוחדים לחתונה. היה מיוחד וקנינו כמות מוגזמת כי נהננו לבחור חחח. פה יכלנו להוריד טיפה אבל זה היה כייף שלנו.. היה בדיעבד עדיף להחליט כמה יחידות רוצים או פחות או יותר מה ולפי זה ללכת כדי לא להסחף….

זוהרים לחתונה

הזמנות לחתונה - מ.מ. גרף

את ההזמנות עיצבה לנו קרובת משפחה שמתעסקת בעיצוב גרפי לפי תמונות של כמה הזמנות ששלחתי לה ואמרתי לה מה לקחת מכל אחת מהן, הרבה נידנודים ותיקונים, מלל שהכנתי לה מראש וכמובן היכולות המדהימות שלה. התוצאה מושלמת וקיבלתי בדיוק מה שרציתי אבל בדיעבד לא הייתי עושה את זה דרך מכר (ולא שום דבר אחר בחתונה) לא שילמנו לה וכשלקח לה הרבה זמן להכין את זה לא היה נעים לנדנד לה יותר מדיי ומצד שני גם לא נעים להעביר את המשימה למישהו אחר אחרי שהתחילה. בקיצור יש הרבה אי נעימות כש"עובדים" עם מכרים והייתי נמנעת מזה אם הייתי מבינה את זה מראש.
את ההדפסה עשינו במ.מ. גרף אליהם הגענו דרך חברה של עיצוב הזמנות וכל מיני שירותים לחתונה, זיו (למד איתי בשכבה) פנה אליי כשראה שאני מאורסת בקשר לחברה שלו של עיצוב הזמנות (ומאז התרחבו לעוד נושאים). הוא תיאם לנו את הכל מולם והיינו צריכים רק להגיע לאשר את ההזמנה לדוגמא ולחכות שיסיימו להדפיס לנו הכל. בסוף שילמנו להם מה שתיאמנו מולו. התיווך הזה היה מיותר אבל בהתחלה חשבתי שהוא גם יעצב לנו את ההזמנות וההתנהלות מולו הייתה מדהימה. חייבת לציין שגם בבית הדפוס עצמו אנשים מאוד נחמדים, העבודה הייתה מהירה (בתיאום מראש כמובן) ואם אצטרך להדפיס עוד דברים כנראה שאחזור אליהם. ועוד בונוס קטן - הם יושבים צמוד לבורסה ובגלל שחיכינו להדפסה "קפצנו על הדרך" לג'קסון ויצאנו עם הזמנה של טבעות נישואים.
טיפ קטן פה - כל הזמן ראיתי שאומרים שהיום בקושי משתמשים בהזמנות פיזיות ושולחים לכולם בווטסאפ וכו וכו.. אנחנו בגלל זה בחרנו להדפיס כמות שגדולה במעט מכמות המוזמנים שהיו רשומים לנו (בלי לעשות יותר מדיי סדר) ובסופו של דבר היו חסרות לנו הזמנות, היינו צריכים להדפיס עוד והייתה תחושת הצטמצמות עד שהחלטנו להדפיס עוד.. ממליצה לא להתקמצן על העוד כמה שקלים האלו.. ההורים הוסיפו לנו עוד מוזמנים, אני החלטתי להזמין עוד אנשים בעבודה ובסופו של דבר זה סתם עולה יותר… תדפיסו אקסטרה הזמנות… או שתעשו סדר רציני ברשימת המוזמנים לפני.

טבעות לחתונה - ג'קסון תכשיטים

בעלי בחר טבעת שאהב והייתה גם במידה שלו, אני לא מצאתי בדיוק את מה שרציתי ולכן עשיתי טבעת בהזמנה אישית, אמרתי להם עובי כמו זאתי, דוגמא כמו זאתי, צדדים כמו בזאתי וכו וכו ויצא שלמות!! טיפ - הטבעת שלי קמורה ולכן עשיתי לה מילוי, זה יוצא יקר יותר (יותר זהב.. הגיוני סה"כ) אבל זה עוזר לפחות הצטברות נוזלים בין הטבעת לאצבע וכו.. שלי עבה מאוד אז יש עדיין קצת הצטברות אבל בטבעות דקות יותר זה אפילו יותר מועיל
#זר_כלה_וקישוט_לרכב - זר כלה החלטתי שאני לא רוצה ופשוט לא עשיתי, הרגיש לי מיותר זר בשביל 3 תמונות, לא הרגשתי שחסר לי וגם היה לי יותר נחמד בראש שלחופה לא אהיה עם היד תפוסה… קישוט רכב הזמנתי מאיביי קישוט מושלםםםם (אחרי שחטפתי סיבוב על הראשון שהזמנתי)

הזמנות לחתונה

תכשיטים לכלה - הלנה בקניון חולון

קניתי משם הרבה תכשיטים, עגילים, סיכות לשיער, צמיד וכו, רציתי שיהיו לי אופציות (בעיקר לשיער) כי לא ידעתי מה אצטרך באמת, בנוסף, הזמנתי מאתר שלא הכרתי light in the box זה עצר לי במכס כי לא חילקתי להזמנות קטנות ויצא בסוף גם יקר וגם הגיע ממש ברגע האחרון, מצד שני השתמשתי בהרבה ממה שהזמנתי משם… ככה שזה היה דיי נחוץ בסופו של דבר. טיפ - אל תחכו לרגע האחרון, אפשר להזמין תכשיטים בזול מחול וזה משתלם בטירוף אבל צריך לעשות את זה בלי לחץ של זמן כי אז זה לא כייף אבל בסוף הגיעו תכשיטים מושלמים!!

חליפת חתן - ZARA

בעלי בהתחלה לא כל כך רצה מזרה ובסוף מצאנו את עצמנו שם, קנינו חליפה שבעינינו מושלמת ועם כל האקססוריז שצריך (עניבה וכו) קיבלנו שם הכוונה טובה ומאוד מרוצים מהתוצאה.
את נעלי החתן קנינו מאלדו וגם יצאו מוצלחות (חיפשנו משהו עם סוליה טובה שלא יהיו פשלות עם השבירת כוס..)


- מודעה - ארגון חתונה אפליקציה

ריקוד_סלסה - Nano Hechavarria NaNoche נאנו אצ'ווריה

אני רוקדת כבר שנים סלסה וגם לרן יש ניסיון, את נאנו הכרנו מהסצנה, בחור קובני שחי בארץ עם אשתו, כוריאוגרף ורקדן מדהים!! הרכיב לנו ריקוד מגניב בטירוף (וגם קשה חייבת לציין) ששילב כמה סגנונות (סלסה, רומבה, רגאטון). לקחנו 10 שיעורים איתו, שיעור פעם בשבוע, השתדלנו גם לעשות חזרות בבית כמה שמצאנו זמן ובסוף בחתונה היה מושלםםם. את הריקוד הוא מרכיב יחד איתכם כך שתנועות שלא אהבנו או לחילופין היו לנו קשות מדיי לביצוע פשוט אמרנו לו והוא שינה למשהו שיתאים לנו. שיר - https://www.youtube.com/watch?v=Sw0UfrBX6bA עם עריכה של הדיג'יי לקיצור השיר. מצרפת את הקליפ של הריקוד

אישורי הגעה - Invite Me

חשבנו שאנחנו מקבלים מהאולם, בפועל מקבלים מערכת לא ברמה שמבקשת מהמוזמן להזין את פרטיו ומספר המגיעים, לא אהבנו את הרעיון וגילינו את זה ממש ברגע האחרון ובסוף סגרנו עם האישורי הגעה של האולם Invite Me המחיר שם יצא לנו משתלם בגלל שהם עובדים עם האולם וגם כל נושא ההושבה היה נוח. לקחנו חבילה של הודעות בלבד (בלי שיחות טלפון אותם קרובים שלנו ביצעו) וסה"כ היה בסדר גמור.

סידורי הושבה לחתונה

מבחינתי זה היה נושא כואב, בחתונה של אחי, 3 שנים לפני עזרתי לאבא שלי בהושבה, סידרנו את כל המשפחה שלנו בשולחנות וזה הרגיש כמו להרכיב פאזל, לא מסובך ולא מבולגן, כל הזמן ראיתי שבנות רושמות שהושבה זה החלק הכי מסובך בחתונה ולא האמנתי, אמרתי לעצמי שכבר עשיתי את זה וזה סה"כ piece of cake. כמובן שטעיתי.. אבל אני בניגוד לפוסטים אחרים אסביר למה, כדי שתוכלו להתכונן. בהושבה יש בעיות רבות כמו:
אילוצים - הסבא רב עם הדודה, האחיינית רוצה לשבת עם הסבתא, בן דוד שלך חייב לשבת בשולחן אבירים שלא יעלב וכו וכו

שיתוף של הרבה גורמים

את רוב החתונה ארגנתי לבד, והאצלתי סמכויות במידת הצורך (כמה משימות קטנות לרן, משימות לחברות, משימות למשפחה ליום החתונה עצמו וכו) פה אין ברירה, אתם לא יכולים לעשות את זה לבד, חייבים שיתוף עם ההורים וזה תמיד מסבך את הדברים, הרבה אנשים הרבה דעות…

חוסר וודאות

מלבד זה שאתם תלויים בהורים שיעזרו להרכיב את ההושבה ויאשרו אותה (בכל זאת אורחים שלהם..) יש חוסר וודאות מטורף מצד המוזמנים, אנשים שעונים "עוד לא יודע" יום לפני החתונה, אנשים שאומרים שיגיעו ולא מגיעים בסוף (וכן כנראה שבכל חתונה יש כאלה) אנשים שאמרו שלא יגיעו ופתאום מגיעים (או מוסיפים את הילדים בשניה האחרונה וכאלה) וכל הדברים האלו מקשים מאוד על סידורי ההושבה כיוון שזה פשוט בלתי אפשרי לצפות את הדברים האלו מראש. מה שקורה במהלך האירוע כבר מעבר להושבה שלכם וצריך מישהו שיהיה אחראי על זה (ופה אפשר להשתמש בקרוב משפחה אם יש מישהו שיכול לשמור על האינטרסים שלכם שהם לא לפתוח רזרבות וגם לעשות את הדברים בצורה טובה - מישהו אסרטיבי ומאורגן… למזלי אבא שלי ניהל אצלנו את הנושא אבל במידה ואין לכם מישהו כזה, אמנם אני לא לקחתי מנהל אירוע אבל זו אחלה סיבה לקחת אחד כי אפשר להפסיד פה כסף.. - אנחנו הפסדנו כמה מנות בגלל התנהלות לא נכונה בשטח עם הבלת"מים ) אבל בהכנות מראש אתם נקרעים בין להושיב את כולם כדי לא לפגוע באורחים שאמרו שהם מגיעים לבין לא להושיב את כולם כדי לא לשלם מלא מנות אקסטרה בלי תמורה.
וזו הנקודה הבעייתית ביותר בעיני לפחות, אישרו לנו הגעה יותר מההתחייבות המקורית ומצד אחד כדי להושיב אותם צריך להגדיל התחייבות (כי באולם שלנו צריך למלא שולחנות ולא היינו מוכנים להושיב 14 איש בשולחן של 12 למקרה שכולם באמת יגיעו - בדיעבד בצדק) מעבר לזה ממש לא הצלחנו לייצר סיטואציה של 12 בכל שולחן והיו לנו הרבה שולחנות "לא מלאים" שהיינו צריכים לקבל עליהם אישור מהאולם, כל הנושא נגרר עד הרגע האחרון (ערב לפני החתונה) ונסגר ממש בשניה האחרונה מה שדרש ממני לשבת בלילה שלפני החתונה ולכתוב את פתקי ההושבה, להזין את הכל במערכת וללכת לישון מאוד מאוחר בגלל כל זה. בקיצור בלאגן. מה אפשר לעשות עם זה? קודם כל תבינו מראש מהאולם מה שיטת ההושבה וספירת הרזרבות שלהם, יש הרבה שיטות חלקן טובות יותר לזוג וחלקן פחות, אבל אם תבינו את זה מראש (אבל להבין באמת - לא להשאר עם שאלות) אני בטוחה שיהיה קל יותר להתמודד. בנוסף, אם יש אפשרות להכניס עוד בחוזה מול האולם שאין חובה למלא שולחנות (כלומר אפשר להגדיר שחלק מהשולחנות הם שולחנות של 10 או אפילו להגדיר מראש שכל השולחנות הם שולחנות של 10) תוכלו להושיב בשולחן כזה 12 (במידה כמובן והשולחנות באולם תואמים ל12 סועדים) ובכך לסמן 2 רזרבה בכל שולחן. במידה והם יבואו, תשלמו עליהם אך במידה והם לא יגיעו לא הפסדתם 2 מנות מכל שולחן.

שיר כניסה לחופה "כל מה שביקשתי" של הראל מויאל

שיר שבירת כוס "הרי את מקודשת" של שבטי ישראל - שיר מגניב מצחיק ומקפיץ

סלואו Westlife - Beautiful in White

נושא הרבנות והמקווה 

רבנות, רב מקווה וכל מה שביניהם - בנושא הרבנות נתתי לרן לטפל - אחת המשימות היחידות שלו בהכנות לחתונה. בתחילה חשבנו לפתוח תיק בצוהר ואז גילינו שהרבנות בשוהם מאוד נוחה ונעימה לחילונים (מחברים וקרובי משפחה שפתחו שם את התיק לאחרונה). כל התהליך היה להתקשר ולתאם פגישה, להביא את המסמכים הנדרשים - צירפתי תמונה עם הפרטים - והגענו גם כבר עם העדים (2 שמכירים את שני בני הזוג מספיק זמן עונים על הדרישות) התהליך היה קצר ביותר. אחרי זה תאמנו עוד פגישה אחת עם הרב שמחתן אותנו סמוך לחתונה (הוא חיתן את האחים של שנינו ולכן ידענו שאנחנו רוצים אותו במידה והוא פנוי) שיחת תיאום ציפיות קצרה יחסית, הבין פחות או יותר מה הכיוון ומה אנחנו רוצים. גם ההתנהלות אח"כ הייתה פשוטה, העברנו את העתק הכתובה לרבנות וברגע שתעודת הנישואים הייתה מוכנה עידכנו אותנו ויכלנו פשוט לבוא לקחת...
הדרכת כלה - בפתיחת התיק קיבלתי טלפון של מדריכת כלות בשוהם, מסתבר ששוהם זו הרבנות היחידה שמפעילה הדרכות כלות שונות לכלות דתיות וחילוניות. היה מאוד נוח עבורי - הגעתי למדריכת כלות, היינו שם אני ועוד כלה לעתיד היא שאלה אם באנו כי אנחנו חייבות ובמקרה כזה היא מקצרת ומציגה רק מה שחייבים לדעת בשביל המקווה או אם מעניין אותנו לדבר על נושאים נוספים. אנחנו בחרנו בהדרכה המקוצרת וכך היה.. תוך פחות משעה היינו בחוץ (כולל היכרות וכו..) עם אישור על הדרכה.

מקווה - בעיר שוהם

האמת שאם יש משהו שקצת הדאיג אותי זה נושא המקווה, חששתי מזה הרבה מחוסר היכרות ומכל הסיפורים של בלניות שעושות חיים קשים לבנות.. הלכתי למקווה בשוהם, המקווה מאוד נקי מסודר ונעים. מרגיש קצת כמו ספא. הגעתי אחרי מקלחת וביקשו ממני בכל זאת לעשות שטיפה קצרה לפני הטבילה, שטפתי את עצמי, עשיתי את הטבילה כשהבלנית עומדת למעלה ומוודאה שהכל תקין, היא הייתה מאוד אדיבה והרגיש הרבה פחות חודרני ממה שציפיתי. היה קצרצר, היא לא שאלה שאלות כי ראתה שהגעתי מוכנה (בלי תכשיטים, מסורקת וכל הדרישות האלו למקווה..) תוך דקות ספורות כבר הייתי בחוץ. פשוט תענוג. אני לא מתחברת לכל חגיגות המקווה, מרגיש לי משהו שאני עושה כי צריך ואין מה לחגוג את זה שאני טובלת בבריכה ולכן לא הגיע איתי אף אחד מלבד אמא שלי שחיכתה בחוץ בזמן הטבילה. טיפ: תעשו מה שמרגיש לכן נכון! הבנתי אח"כ שדודות שלי רצו לעשות לי הפתעה ולהגיע למקווה, וחברות גם רצו לבוא, לא מרגיש לי בנוח ולא מרגיש לי נכון ובגלל זה דאגתי שזה יהיה אינטימי ואישי. אם דווקא החברה עושה לכן טוב תדאגו שיהיו הרבה בנות שקרובות אליכן! הכי חשוב שתעשו מה שמרגיש לכן נעים ונוח ולא כדי לרצות אחרים

צילומי טראש לחתונה - עשיתי 2

שמלה אביזרים ולוקיישנים - הטראש שלנו התחלק לשניים, צילומים עם אחותי הקטנה במצלמה של הפלאפון - בצילומים האלו השתמשנו גם לsave the date וצילומי טראש עם הצלם סמוך יותר לחתונה (לא יכלנו להשתמש בתמונות לsave the date כי זה היה מאוחר מדיי..). מראש ההחלטה שלי הייתה לא להשקיע יותר מדיי בטראש ולכן הזמנתי סתם כמה שמלות לבנות באיביי בתקווה שחלקן יהיו לי טובות.
טראש #1 עם אחותי - עשינו את הצילומים בשבת בשני לוקיישנים קרובים לבית (יער שוהם - מצפון לשוהם והפרדסים בכניסה הצפונית של שוהם ליד בית עריף) ללוקיישן הראשון לבשתי שמלה לבנה קצרה ועקב (אחת מהשמלות שהזמנתי באיביי..) ורן לבש מכנס יפה ומכופתרת כחולה, לקחנו איתנו כמה שטויות כמו זר פרחים לבן לראש, בלונים חמודים (מיני ומיקי, בקבוק וכוס שמפניה..) ללוקיישן השני לבשנו שנינו ג'ינס וחולצה לבנה שיהיה מראה קליל יותר. איפור ושיער סידרתי לעצמי לפני שיצאנו. היה קליל והתוצאה הייתה מהממת (הרבה בזכות הכשרון המבוזבז של אחותי) - מצורפות תמונות
טראש #2 עם הצלם של החתונה - גם לטראש הזה לא התכוונתי להתלבש יותר מדיי אך כשהתקרבנו לתאריך התחרטתי והחלטתי שאני רוצה לקנות שמלת מקסי לבנה. את האחת שלי מצאתי בגליתה, שמלה חמודה בסגנון כפרי לא בדיוק בטעם שלי אבל רן התלהב. בסוף התגלתה כשמלה מושלמת לצילומים יצא מדהים ויכלנו לשחק איתה בתמונות בצורה אומנותית שמצטלמת נפלא (מזל שאני מקשיבה לו לפעמים) - נ.ב. היא למכירה. שיער - תכננתי לעשות גוונים לחתונה אז ניצלתי את היום וקפצתי לספר, יצאתי עם גוונים חדשים ופן יפה ובלי הוצאה נוספת (זו הייתה הוצאה מתוכננת 😉 ) איפרתי את עצמי לפני שיצאנו ושמתי נעלי אצבע פשוטות לבנות.. מבחינת אביזרים - הבאתי איתי הינומה מושלמת שאמא קנתה לי מהונג קונג, שמשיה (שהזמנתי ויצאה קטנה אבל אמרתי אולי תהיה שימושית), משקפי שמש ואת הזר פרחים לראש מהטראש הראשון. רן לבש ג'ינס, מכופתרת לבנה ועניבה שהייתה לו בבית. את הלוקיישנים מיכאל בחר לנו, היו פרדס חורשה וחוף ים באזור פלמחים. התוצאה מהממת והתמונות הוקרנו באולם במהלך החתונה. טיפ - תשימו כפכפים נוחות ושטוחות!! בטראש #1 שמתי עקבים, זה היה לא חכם ולא נוח. העקבים נהרסו והלכו משם ישר לפח ואני בקושי יכלתי ללכת כי העקב נתקע לי באדמה כל צעד… לטראש #2 כבר הגעתי עם כפכפים היה הרבה יותר נוח ולא גרע מהתמונות (בגלל שהייתי עם מקסי..)

טראש לחתונה

צילומי סייב דה דייט

צילומי טראש

אכזבה מאנשים קרובים - הסיפור האישי שלי

הקדמה בקצרה - אל תצפו לא תתאכזבו, בארוכה, הייתה לנו קבוצה של כלות וראיתי שזה לא פסח על אף אחת כמעט… לכל אחת הייתה את החברה הטובה שאכזבה… אנחנו מצפות שבשמחה שלנו כולם יתעניינו ויהיו שם בשבילנו וזה לא ככה… 

רציתי 3 חברות בתור מלווה, 2 מהן אמרו שהן עסוקות מדיי.. זה פגע בי מאוד כי אני רציתי אותן שם בשבילי והן לא יכלו לפנות את הזמן בשבילי. מעבר לזה אחת מהן בסופו של דבר גם החליטה לא להגיע למסיבת הרווקות שלי (ולא חשבה להגיד לי כלום אפילו, גיליתי את זה מהחברה שארגנה) ובקיצור בחתונה אמנם היא הייתה אבל מאז לא דיברנו ואני גם לא מתכוונת לדבר איתה.. פגעה בי מאוד. מעבר לזה, לא הזמנתי הרבה בנות למסיבת רווקות והזמנתי רק מי שהרגשתי קרובה אליה, לחלק היו אירועים וחלק פשוט מצאו "תירוצים עלובים" ולא הגיעו… דיי התאכזבתי שאף אחת לא יכלה להקדיש לי יום אחד מזמנה היקר אבל זה לימד אותי המון על מי החברים שלי ומי לא. מכיוון אחר היו חברות וחברים שעשו מעל ומעבר והבנתי שהם החברים האמיתיים שלי ואיתם שווה לשמור על הקשר.


- מודעה - ארגון חתונה אפליקציה

תקציב לחתונה

אני יודעת שתקציב זה נושא רגיש אצל הרבה זוגות, חתונות היום עולות המון, הרבה אורחים לא סוגרים את המנה ובכלל כל הקטע הזה של יקר בגלל המילה כלה יכול להיות מאוד מרגיז. אני ורן לפני שהתחלנו לחפש אולמות עשינו "שיעורי בית" וכשאני אומרת עשינו אני מתכוונת עשיתי. הכנתי מסמך עם כל הספקים שעלו לי לראש שצריך ורשמתי טווח מחירים לכל אחד מהם (את הנתונים של טווח המחירים אספתי מהודעות בקבוצות פייסבוק, אפליקציות והערכה גסה שלי..) אח"כ אני ורן ישבנו ו"תמחרנו" כל ספק, במה אנחנו מוכנים להשקיע את הצד העליון של הטווח ובמה את הצד התחתון, וכשחיפשנו ספקים ניסינו להתכנס לדבר הזה, כמובן שהיו חריגות אבל גם היו מקומות ש"חסכנו" בסוף ולכן יכלנו להרשות לעצמנו. בסופו של דבר סגרנו את החתונה בתקציב נמוך ממה שהקצבנו לעצמנו (בכל זאת הקצבנו את הגבול העליון) וקיבלנו הרבה יותר ממש שתכננו! ממליצה לעשות תיאום ציפיות כזה מראש ומצד שני להבין שהוא גם גמיש ולא למנוע מעצמכם. בתחושות שלי הייתה חתונה מושלמת, היה את כל מה שרציתי, לא הרגשתי שאני מוותרת על שום דבר שרציתי ועם זאת עמדנו בתקציב ואפילו נמוך ממה שתכננו.

לוז לחתונה

לנו הייתה תקופה של 10 חודשים בערך מתחילת ההכנות ועד החתונה, הרבה אמרו לי שזה הרבה זמן (בעיקר שהיינו מאורסים עוד הרבה זמן לפני..) ושזו תקופה לחוצה ולא טובה ועדיף שתהיה קצרה, ואני חושבת בדיוק ההפך, העובדה שסגרנו את הדברים הרבה זמן מראש אפשרה לי לקבל כל מה שרציתי, לא היו כמעט ספקים תפוסים ולכן לא הייתי צריכה להתפשר אלא אם זה מבחירה. בגלל הזמן הארוך התאפשר לי להכין פריטי DIY שרציתי (היה לי חשוב טאצ' אישי שלי בחתונה גם אם זה ממש בקטנה) למרות שאני עובדת במשרה מלאה ומאוד עסוקה בכללי. התקופה הארוכה אפשרה לי לחקור כל דבר לעומק ולהגיע לספקים טובים, במחיר טוב, לקרוא דעות, להתייעץ, וכל מה שצריך בשביל שהכל ילך חלק ומושלם. אני מרגע האירוסין ועד תחילת ההכנות אגרתי מידע ולכן כשהתחלנו לארגן הכל הרבה יותר זרם, היו לי אופציות שהיו רלוונטיות עבורי ולא הייתי צריכה לחפש דברים יותר מדיי הרגשתי שהכל הגיע לי על מוכן כי עשיתי עבודה מקדימה טובה. בקיצור זמן זה כוח, אם יש לכן אותו, תשתמשו בו, תזמינו דברים מחו"ל, תכינו דברים בעצמכן, תאספו מידע על ספקים או כל מה שעוזר לכן להגשים את חלום החתונה המושלמת שלכן.

חוסר שינה לחץ ומחזור 

אני בתקופה של לפני החתונה בקושי הצלחתי לישון, הייתי מתעוררת מלא פעמים בלילה ואם היו שואלים אותי אם אני לחוצה מהחתונה? התשובה תמיד הייתה לא, התרגשתי הכל היה בכייף ובחיוך אבל בלי להרגיש זה השפיע עלי, אפילו לא שמתי לב אבל השינה לא הייתה רצופה יותר, המחזור הפסיק להגיע וכל מיני דברים שמראים שהגוף בלחץ, אבל אני? מה פתאום לחוצה! בקיצור מה שאני רוצה להגיד לכן זה שזה טבעי "להלחץ", להתרגש רק תקחו את זה בכייף, שזה לא יפריע לכן להנות מהתקופה הזאת שהיא כייפית ויפה, אני נהניתי מכל רגע בהכנות, מה שהרגיש לי לא כייף פשוט לא עשיתי. הדבר היחיד שבאמת גרם לי ללחץ לא טוב זה ההושבה שגרם לי לבכות כל ערב מלחץ אבל זה כבר נושא אחר.
איך מסתדרים עם הבן זוג בתקופה הזאת - התקופה שסמוכה לאירוע (הייתי אומרת חודש-חודש וחצי אחרונים) מלאה בלחץ, כל דבר הכי קטן יכול להוציא אתכן משלוותכן במיוחד אחרי השקעה גדולה שדברים לא קורים בדיוק כמו שתכננתן, במקרה שלי היו כמה דברים כאלה כמו חברות מבאסות, הושבה וכו, ואתן מוצאות את עצמכן מוציאות את זה על מי שקרוב שזה בד"כ הבן זוג.. מצד שני גם בן הזוג חווה לחצים משלו, עוד שניה מתחתנים, שבירת הכוס (יצליח? לא יצליח?), ריקוד (הרבה מרגישים מובכים מהמעמד - וזה נכון גם לבנות!) וכו.. בקיצור.. שניכם לחוצים, ממליצה בתקופה הזאת להיות מאוד סבלניים

אחד כלפי השני

כל מה שקורה בתקופה הזאת, ריבים ודברים כאלה כנראה לא אמיתי ויסתדר מיד אחרי החתונה כשמפלס הלחץ יורד. אז תנסו לעשות דברים נחמדים אחד לשני, לצאת ולבלות וטיפה להתנתק מכל הבלאגן.
דברים שמתפקששים ביום החתונה ולפניה - קחו בחשבון שבהפקה כזאת גדולה תמיד משהו מתפקשש, זו עובדה! השאלה היא איך לקבל את זה. אני לטראש (#1) הזמנתי בלוני מספרים שירכיבו את התאריך שלנו, כל כך התלהבתי מזה שהsave the date שלנו יהיה שונה משל כולם שרושמים על שרשרת דגלונים או במחשב אבל מה לעשות? קמתי בבוקר הצילומים, התרגשתי, התחלתי ישר לנפח את הבלונים ולצערי ניפחתי אותם יותר מדיי (כנראה) ואחד הבלונים (מספר קריטי) התפוצץ בערך חצי שעה לפני הצילומים, האכזבה הייתה כל כך גדולה! הרגשתי שכל מה שרציתי פתאום לא הולך, יצאתי לצילומים בעצבים (וכן ראו את זה בהתחלה) וכל זה למה? בגלל בלון! שהתפוצץ! כאילו מעולם לא קראתי את חמישה בלונים, (זה סופו של כל בלון וכו'...). בסוף עשינו עריכה לתמונה ואמנם מה שתכננתי לא קרה אבל הייתה תוצאה יפה לא פחות. לפני החתונה קיבלתי החלטה, בחתונה לא משנה מה ישתבש אני לא אתן לזה להרוס לי! אמרתי את זה לעצמי כל יום כמעט כדי להתכונן לזה, הבנתי שאני מראש עושה כ-ל מה שאפשר כדי שהכל יעבור חלק (מסמכים, תדרוכים, שיחות, קניות מה לא?) זה כלל ללכת לשים את כל הדברים באולם יום לפני, הוראות מדויקות בשיחה עם האחראי על מנהלי האירועים באולם, תמונה של איך בדיוק אני רוצה שיסדרו את עמדת הברכות וכו' וכו'. כל מה שיכלתי להכין הכנתי ואמרתי מפה אם משהו משתבש זה כבר מעבר אליי אין לי מה לעשות עם זה וזהו. ביום החתונה בדרך לסלון כלות אמרו לי שיש הפסקת חשמל באזור, ושוב אותן תחושות, לא יהיה את המפגש כמו שתכננתי וככל שעוברות הדקות אני מבינה יותר ויותר את הבעייתיות, (להתארגן בחושך, אין את הוילון למפגש, אין שיר במערכת רמקולים וכל זה) והתחלתי להתבאס קצת למרות שהכנתי את עצמי שמשהו ישתבש… ולמרות שרן אמר לי שומעת? אל תתבאסי אבל יש הפסקת חשמל… ואחרי המפגש נפלה עלי ההבנה, זה

הפקשוש בחתונה שלי!

לא היה לי אור בסלון כלות, ביג דיל! יאללה שזו תהיה הפשלה ועכשיו אפשר להמשיך הלאה, אם הייתה צריכה להיות פשלה אחת לפחות שיהיה משהו כזה קטן ומאותו רגע הרגשתי מיני ניצחון, שמחתי בחלקי ונהניתי משאר הערב, שהלך מושלם לפי התכנון בהחלט 🙂

אלבומים, תמונות הגדלות - תתכוננו!

יש בחתונה שני חלקים קשים, ההושבה ובחירת התמונות לאלבום. אני עשיתי את הבחירה תוך חודש, אבל זה באמת קשה, יש שם כל כך הרבה תמונות יפות שלכם שאתם פשוט לא יכולים לבחור, קשה לצמצם, קשה לוותר על תמונות שאוהבים אבל אין ברירה. המלצה איך לבצע את זה - אנחנו קיבלנו מהצלם המלצה על החלוקה ביחסים בין התמונות, נגיד חופה - X תמונות, ריקודים - Y תמונות וכו' וכו' (אם מישהי תרצה אשלח את החלוקה שהציעו לי אבל זה רלוונטי ל250 תמונות ולכל אחת נותנים הגבלה שונה…). אחרי שקיבלנו את התמונות נתתי לרן משימה - לחלק את כל התמונות משני הצלמים ומצלם המגנטים לתמונות לפי הקטגוריות שהצלם רשם. הוא העתיק את כל התמונות, יצא תיקיה לכל קטגוריה ומיין את התמונות. כשהתחלנו לעבור על התמונות ולבחור היה לנו קל, ידענו את מספר היעד שאליו צריך להגיע מכל תיקיה וכל תמונה שהייתה פחות יפה מחקנו מהתיקיה. כשכבר לא היה מה למחוק אמרנו נו טוב נשים פחות בקטגוריה הבאה - וזה כמובן לא קרה… בסוף עשינו כמה מעברים על כל התיקיות והצלחנו להתכנס ל250 תמונות, היה לנו חשוב לא לעבור את המספר הזה כדי שהאלבום לא יראה עמוס ודחוס, מעדיפים לוותר על כמה תמונות ושהאלבום יהיה הכי יפה שאפשר. לגבי ההגדלות, בקטע הזה דווקא היה לנו קצת קשה ומפה אגזור לכם טיפ, רצינו תמונה לרוחב (בגלל גודל ההגדלה החלטנו שתמונה לאורך לא תתאים בשום מקום בבית כמעט), לי היה חשוב שהתמונה תכלול את כל הגוף (בכל זאת שמלת חלומותיי…), לרן היה חשוב רקע יפה, ולשנינו היה חשוב שזו תהיה תמונה קרובה יחסית שגם אשכרה יראו אותנו… בקושי היו לנו תמונות כאלו… גילינו שרוב התמונות גוף-מלא שלנו הן תמונות לאורך וזה קצת הקשה עלינו. ממליצה לכם אם אתם חושבים שתרצו הגדלה לרוחב להגיד לצלם מראש שידאג לעשות לכם כמה תמונות גוף-מלא לרוחב ולא רחוקות מדיי (ואם יש לכן עוד דגשים תגידו, אולי זה יעזור, ואם לא לא הפסדתן כלום…)

צילום חתונה

טיפים לכלות שבדרך (חלקם הופיעו כחלק מהחפירה וחלקם חדשים…):

הטיפ שלי מפה הוא שתסגרו את הנושא הזה בחוזה!! כמה שזה נראה רחוק זה כדאי ומאוד.. יש לכם כוח על האולם בשלב הזה, תערבו את ההורים, תבינו עד הסוף מה התנאים שלהם ואם הם לא מתאימים לכם תתווכחו על זה
אם יש משהו שמומלץ לעשות זה לקחת ליווי לשמלה כשיש לך שמלה גדולה ונפוחה, במיוחד אם את מתכננת להחליף חצאיות/שמלות.
הלקח שלי מפה: תבקשו שיצלמו אתכן (אחרי שסגרתן ושילמתן אפילו אם אסור לצלם לפני, אותי יפית צילמה בפלאפון שלה ואחרי שסגרנו שלחה לנו את התמונות) אם עושים לכן תפירה מאפס למדיתיכן תשוו כל הזמן לתמונה שיש לכן, אם יותר יפה - אחלה הרווחתן! אבל אם עושים לכן משהו שונה שפחות לטעמכן אז לפחות תדעו. חשוב לי להדגיש שאהבתי מאוד את השמלה שלי ואם לא הייתי רואה את התמונה מלפני אפילו לא הייתי שמלה לב שיש הבדלים ככה שבזה אני דיי מאשימה את עצמי.. הייתי צריכה לבדוק לפני!
טיפ - הטבעת שלי קמורה ולכן עשיתי לה מילוי, זה יוצא יקר יותר (יותר זהב.. הגיוני סה"כ) אבל זה עוזר לפחות הצטברות נוזלים בין הטבעת לאצבע וכו.. שלי עבה מאוד אז יש עדיין קצת הצטברות אבל בטבעות דקות יותר זה אפילו יותר חשוב
טיפ - אל תחכו לרגע האחרון, אפשר להזמין תכשיטים בזול מחול וזה משתלם בטירוף אבל צריך לעשות את זה בלי לחץ של זמן כי אז זה לא כייף
טיפ - תשימו כפכפים נוחות ושטוחות!! בטראש #1 שמתי עקבים, זה היה לא חכם ולא נוח. העקבים נהרסו והלכו משם ישר לפח ואני בקושי יכלתי ללכת כי העקב נתקע לי באדמה כל צעד… לטראש #2 כבר הגעתי עם כפכפים היה הרבה יותר נוח ולא גרע מהתמונות (בגלל שהייתי עם מקסי..)
ממליצה לכם אם אתם חושבים שתרצו הגדלה לרוחב להגיד לצלם מראש שידאג לעשות לכם כמה תמונות גוף-מלא לרוחב ולא רחוקות מדיי (ואם יש לכן עוד דגשים תגידו, אולי זה יעזור, ואם לא לא הפסדתן כלום…)
תעשו מתנה לחתן ליום החתונה - גם אם זה משהו קטן זה מחמם את הלב, אני הכנתי לרן קופסא עם הרבה דברים מגניבים בפנים שחיכתה לו בבית אחרי שיצאתי להתארגנות ביום החתונה וזה ממש ריגש אותו! הוא שלח לי הודעה בבוקר מה זה והתלהב כשפתח ומצא שם דברים שהוא ממש רצה ודברים שמסמלים עלינו כמשפחה (נו טוב וגם שוקולד שהוא אוהב), בקיצור תראו לבני/ות הזוג שלכם/ן שאתם אוהבים אותם, שהם חשובים לכם ושאתם משקיעים בהם גם ביום הזה. זה יעשה לכם רק טוב לזוגיות את זה אני יכולה להבטיח! (וכמובן אל תצפו שהם/ן יחשבו על זה גם כי מי שלא בקבוצות האלו לא חושב על הדברים האלה…)
טיפ: תעשו מה שמרגיש לכן נכון! הבנתי אח"כ שדודות שלי רצו לעשות לי הפתעה ולהגיע למקווה, וחברות גם רצו לבוא, לא מרגיש לי בנוח ולא מרגיש לי נכון ובגלל זה דאגתי שזה יהיה אינטימי ואישי. אם דווקא החברה עושה לכן טוב תדאגו שיהיו הרבה בנות שקרובות אליכן! הכי חשוב שתעשו מה שמרגיש לכן נעים ונוח ולא כדי לרצות אחרים
תבינו מראש מהאולם מה שיטת ההושבה וספירת הרזרבות שלהם, יש הרבה שיטות חלקן טובות יותר לזוג וחלקן פחות, אבל אם תבינו את זה מראש (אבל להבין באמת - לא להשאר עם שאלות) אני בטוחה שיהיה קל יותר להתמודד. בנוסף, כמה שזה נראה רחוק זה כדאי ומאוד אז אם יש אפשרות להכניס עוד בחוזה מול האולם התייחסות בנושא תעשו את זה, תערבו את ההורים, תבינו עד הסוף מה התנאים שלהם ואם הם לא מתאימים לכם תתווכחו. הצעה לדוגמא שיכולה לעזור: לחתום בחוזה שאין חובה למלא שולחנות (כלומר אפשר להגדיר שחלק מהשולחנות הם שולחנות של 10 או אפילו להגדיר מראש שכל השולחנות הם שולחנות של 10) תוכלו להושיב בשולחן כזה 12 (במידה כמובן והשולחנות באולם תואמים ל12 סועדים) ובכך לסמן 2 רזרבה בכל שולחן. במידה והם יבואו, תשלמו עליהם אך במידה והם לא יגיעו לא הפסדתם 2 מנות מכל שולחן. מדובר בהרבה כסף אז לא כדאי להתעצל ולדחות…
תאצילו סמכויות - במיוחד ביום החתונה עצמו, תבטיחו לעצמכם שביום הזה אתם לא דואגים לכלום ותנו לאחרים לעשות דברים בשבילכם כמו: לשלם לספקים שמקבלים תשלום באותו יום ולקבל מהספקים דברים (נגיד צלם מגנטים, משלמים באותו יום ומקבלים את כל מה שסיכמתם), להיות אחראים על השטויות לרחבה (מישהו שידאג להוציא לרחבה ולחלק בזמן שתתאמו מראש - אולי אפילו בכמה נגלות), מישהו שמוודא שאתם מקבלים כל מה שסיכמתם (אפשר לחלק את המשימה הזאת לאנשים שונים אבל שיוודאו שכל הצלמים שסגרתם הגיעו לאולם, שהוציאו את הקיאק פירות בזמן, שיש זיקוקים בחופה ושלא נגמר האלכוהול באמצע - כל מה שאפשר לטפל בו במהלך האירוע)
תוקירו תודה למי שמגיע - תפרגנו לחברים שהשקיעו בכם, למשפחה וכל מי שמגיע לו גם אם זה סתם משהו קטן. אני עשיתי מתנות קטנות לכל המשפחה שלי (הורים אחים וגיסתי), למלווה שלי וגם לחתן (אבל כבר רשמתי על זה) זה מחמם את הלב וזה יכול להיות מאוד סימלי רק בשביל היחס.
אל תתפרעו סתם - אם זה בשבילכם אז סבבה - אם זה בשביל האורחים כנראה שחבל… האורחים יתמודדו גם בלי מתנות, החברות שלכן לא מצפות למתנות במסיבת רווקות, יש מספיק אוכל גם בלי הקיאק פירות ויש אחלה אווירה וריקודים גם אם לא הבאתם עמדת פול מון. בקיצור, אם משהו ממש עושה לכם את זה ואתם מרגישים שהוא חייב להיות בחתונה שלכם לכו על זה! אבל אל תעשו כי "צריך" כי לא באמת צריך, זה לא מופע בידור, אנשים באים לאכול לשתות ולרקוד ואת זה יש בכל חתונה, אין צורך להשתגע בלהפעיל את המוזמנים עם כל מיני שטויות אם זה לא באמת מדבר אליכם…. גם פה - תעשו מה שעושה לכם טוב..

לשלם על המלוות

אני בהתחלה לא תכננתי לשלם, גם היו אמורות להיות לי 3 מלוות, בסוף נשארה רק אחת והיא גם אירגנה את מסיבת הרווקות ועשתה הרבה מעבר בשבילי ממש כמו אחות. החלטתי שהיא ממש השקיעה בשבילי ואני רוצה לפנק אותה בחזרה, ולכן הזמנתי אותה לעשות תסרוקת אצל המסרק שלי על חשבוני. שמחה מאוד שעשיתי את זה וגם היא כמובן שמחה לצאת מתוקתקת יחד איתנו לצילומים. מעבר לזה, אני חושבת שאם יש כמה מלוות אין צורך לעשות לכולן (אפשר כן לפנק במתנה חמודה במחיר סביר), אין צורך גם איפור וגם שיער, וגם אין שום חובה שהן בכלל יעשו את הדברים האלו! המלווה שלי התאפרה בעצמה וזה היה הכי הגיוני. אבל כמובן זו דעתי ולכן זו רק המלצה.. שכל אחת תבחר מה נכון לה.

אם הגעתם/ן עד פה אני מתרגשת ממש כי זו חפירה רצינית… מוזמנים לשאול שאלות בתגובות/בפרטי, יש לי גם דברים למכירה/מסירה אז אם מישהו/י מעוניין/ת פשוט שלחו לי הודעה

אפליקציית מאורסים מאורסות

ממליצה בחום על שימוש באפליקיציית מאורסים מאורסות,
מפורטת, ומאוד נוחה לשימוש.
יש מעקב על ההוצאות, פירוט על מה צריך להיות סגור בכל שלב ושלב לקראת האירוע עצמו.
רשימת ציוד לחתן/כלה סופר מסודרת ומאורגנת .
אפליקציה שתעשה לכם סדר מאיפה מתחילים .
עזרה לנו מאוד השתמשנו בה לאורך כל הדרך.

אפליקצייה לחתונה מאורסים מאורסות

קרדיט לצילום התמונות - סטודיו אלירון

הכתבה מאת: קורל נווה כדורי 

לפוסט המקורי בקבוצת מאורסים מאורסות >> 

ספקים שלקחו חלק בכתבה


שתף: